Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 12:00

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Po Jan 09, 2012 13:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ker sem imel na odaljeni točki do kamor bi bilo težko pripeljati UTP potrebo že za tretjo napravo vezano na internet, sem se lotil konfiguracije in še prej preprogramiranja routerja Linksys WRT54GL.
Pri DD-WRT-ju se je zalomilo, ker sem takoj hotel nadgraditi s standard-generic različico FW-ja, kar ne gre, treba je vzeti mini verzijo. Pred nadgradnjo sem izvedel 30s reset, po nadgradnji pa 30-30-30 reset. http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

Bolj se je zatikalo pri nastavljanju Repeater Bridge konfiguracije, torej da se WiFi iz Amisovega ADSL2 modem/routerja prebriĂ°a na 2 LAN UTP priključka in repetitira na WiFi radio oziroma karkoli drugega v spodnjem nadstropju.
No v bistvu je stvar preveč preprosta, le pravo konfiguracijo je bilo treba izbrati, torej, če se ne motim je treba anrest samo tole:

- V Setup - Basic Setup - WAN Connection Type izberemo Disable in nastavimo IP od Linksisa, sam sem kar pustil 192.168.1.1 ker imam Amisov router na 192.168.1.254

- V Status - Wireles - Site Survey (čisto spodaj) Joinaš svojo AP

- V Wireless - Wireless Mode izberemo Repeater Bridge, naš AP pa se 2 okenca niže mislimda pojavi kar sam

in to je mislimda vse, če odmislim kolobocij z zaščito omrežja. Nazivi zaščit se v Amisu in DD-WRT niso ujemali, zato sem zaščito na Amisu izklopil in dodal le MAC v tabelo dovoljenih in stvar je zašpilala. Prej sem se pa mučil in mučil, vzrok je bil pa v nekompatibilni WLAN zaščiti.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 09, 2012 17:11 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Pa ti zdaj deluje tak kot treba ? Jaz sem nad tem načinom obupal in raje povezal z optiko na teh 60m razdalje ( pač sem se celi dan zajebaval z raznimi kanalčki in podobnim ).

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 09, 2012 22:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Zaenkrat vse dela, razen ftp ampak pojma nimam zakaj, lokalno dela, od zunaj pa bojda ne, kar je bil problem že pred tem.

Omenjaš optiko, verjetno misliš na WAN. Pri meni pa naj bi bil modem tam kot je. UTP kabel bi sicer lahko potegnil, a se mi zdi, da bo enkrat letno šlo kaj k vragu, ko se bo zabliskalo.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Po Jan 09, 2012 23:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 09, 2012 22:46 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Optika je prišla v bajto na napačni strani zato je moral bit tam od T-2 switch al modem al kaj je že to povezan na 1. router in iz tega routerja wireless na moj router 20m zračne linije stran. Pol pa sem se s T-2 jem zmenil, da mi zaštuklajo ( podaljšajop ) optiko ( 50m ) do moje dnevne sobe in mi tam priklopijo njihovo škatlo. Zdaj pa dela tak kot treba :)

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 10, 2012 22:54 
Sam, da si zrihtal :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 11, 2012 7:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Saj res, hvala tebi Pingo in Sadjevcu, ki sta mi pomagala z nasveti.

Tudi FTP sedaj dela, nekaj je bilo zaštekano v Amisovem modemu. Ko v njem odprem port 21 na konkreten IP javi, da je port 21 po defoltu v uporabi, kar je nesmiselno, saj nima FTP strežnika. No ko sem malo telovadil z odpiranjem portov je začel delat :)
Je pa Linksis zlo občutljiv zazna veliko šibkejši signal kot Revo (spletni radio) ali Tenda (PCI kartica). Bi bilo smiselno ponoviti vajo z usmerjeno anteno na rotatorju in Linksisom neposredno ob antenskem drogu na podstrehi.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 20, 2012 22:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Meni pa ne dela, pa želim narediti prav isto. Imam dva Linksysa wrt54gl na obeh je enak dd-wrt. Delal sem po tvojih navodilih, Tehnicni, uspeha pa ni in mi ni jasno kaj ne štima. Probal sem tudi brez kakršnekoli zaščite, pa z uporabo WDS, katere kot zgleda Tehnicni ni uporabil, ki podpira teoretično tudi WPA PSK... Sprobal sem vse možnosti, ki sem jih našel v Wireless Mode... Kaj delam narobe?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 21, 2012 0:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Zdej pa vem. Hvala Tehnicni. Treba je definirati še virtualni interface. Dela!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 21, 2012 10:29 
Tole je res super zadeva, tudi sam uporabljam Wrt-ja kot repeater, ker je v enem delu hise presvoh signal od glavnega ruterja. Predvsem pa presenetljivo enostavno za nastimati.. 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 21, 2012 19:38 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A ni tako, da se ti virtual interface kar sam ponudi, ko izbereš RepeaterBridge

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited