Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 11:00

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Wi-lly 0.2 Plus - telesystem
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 01, 2014 8:32 
Kupil omenjeno zadevo.Namenjena je za prenos brezžičnega signala za: (citiram iz embalaže) Connetti ad rete wireless fino a 2 dispositivi (HD TV, Blu-ray, Decoder ...). Zadevica je Ok za internet, ko pa hočem prenos video signala pa enostavno ne deluje ali pa ne znam naštimat.
Namreč hočem brezžični prenos siol tv, ker imam modem en štuk nižji. Če kdo pozna zadevo bi prosil, če lahko kaj pove oz. napiše.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 01, 2014 23:37 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Če prav razumem je to neke vrste AD HOC WIFI.
Žal nimam izkušenj s tem a menim da gre najverjetneje za težavo s slabim sprejemom WIFI signala.
Kolega je to rešil z običajnim POWER adapterjem ki LAN omrežje pošilja kar po elektični instalaciji.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Jun 02, 2014 0:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kaj pa prenos datotek, si probal s kako hitrostjo gre.
Glede signala, si preveril kaj ti glede moči signala pravi sprejemni HW (WiFi ključek).

Lp

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Jun 02, 2014 16:19 
Citiram:
Kaj pa prenos datotek, si probal s kako hitrostjo gre.
Glede signala, si preveril kaj ti glede moči signala pravi sprejemni HW (WiFi ključek).

Lp
za prenos datotek ne vem, speedtest mi pokaže isto kot na kablu, nisem pa probal torent ...
pri siol komunikatorju mi pa pokaže vse tako kot mora bit edino slike ni, razen, če na katremu kanalu oddajajo slabo resolucijo pa dela, se pravi ˝švoh zadeva˝, mi pa ni jasno zakaj omenja v navodilih HD in blu-ray ?Moram poklicat prodajalca ... P še to zadeva se sprogramirat, kot istopna in vstopna točka...


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Jun 02, 2014 18:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pomeni, da gre lahko skozen bitna hitrosta za tovrstne filme.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 04, 2014 20:44 
probal tudi torent, prenos isti kot na kablu. Probal tudi še par kljukic odkljukat v meniju, isti Scheiße ... :).


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Jun 07, 2014 12:45 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
S tem nimam izkušenj vseeno pa vem da iz modema gre posebna linija namenjena samo IPTV. A si ta vmesnik vklopil v pravi izhod? Moti me da omenjaš IPTV in internet katera pa delujeta na ločenih izhodih...

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Jun 07, 2014 18:35 
Citiram:
S tem nimam izkušenj vseeno pa vem da iz modema gre posebna linija namenjena samo IPTV. A si ta vmesnik vklopil v pravi izhod? Moti me da omenjaš IPTV in internet katera pa delujeta na ločenih izhodih...
priklopljeno imam ziher prav oz.na isti izhod kot če dam preko kabla, sem pa tudi že kontaktiral prodajalca pa upam, da bo to raziskal, ker, če naj bi bila zadeva namenjana zato, naj bi tudi delalo ...


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Jun 07, 2014 22:19 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Potem je vprašanje kakšne IP-je ti ta naprava dodeljuje. Mogoče je v tem težava, da moraš na napravi prilagajat to, ali pa je vse skupaj še bolj komplicirano z MAC naslovi... Povprašaj ti raje na Siol.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Jun 07, 2014 22:28 
na siolu nimajo pojma.Sem spraševal na siol in spraševal kolikšna je Mb hitrost siolovega modema (wireless kanal)pa ni vedel nobeden oz. je eden celo rekel te bom vezal na višji nivo pa tudi tam niso nič vedeli ... zadeva zgleda da je dovolj močna zakaj pa ne dela pa ne vem... ;) (300Mbit/s -sem v firmi priklopil,je hala cca 1 hektar pa je bil po celi hali signal). Ip-eji so statični,sem jih moral sam določit.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited