Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:38

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Dec 09, 2004 12:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
S sosedom imava omrežje z routerjem pri njemu in swičem pri meni. Na moji strani sta 2 PC-ja (XP SP1 in Win98 SE), pri sosedu pa en XP.

Ko je bila povsod omogočena avtomatika, smo se med sabo (šerane mape) še nekako videli, le včasih kaj ni šlo. Nisem pa mogel do sosedove šerane mape, saj je hotel pasword, čeprav je bila pri njemu mapa šerana za vse. Sadjevc je imel podobne probleme, ki jih je rešil z ročnim vpisom maske 255.255.255.0. Ko sem sam to naredil - hkrati sem še vsem trem določil fiksen IP (v router in IP protokol v PC-jih) in vpisal DNS od SIOLa, se je situacija znatno poslabšala. Iz mojega računalnike preko My network places ne videm več ničesar, pridem pa do svojega Win98 računalnika preko vpisa IP-ja v Run (\\192.....).
Torej kup enih problemov.

Ali je kje kaka spletna stran, kjer bi bili ti problemi razloženi, predvsem me pa zanima varnost, kako nastaviti vse skupaj, da ne bo vsakdo iz sveta prišel v moje mape.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 09, 2004 12:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
V mreži imam tri računalnike (in Dreama). Vsi trije imajo XP SP2. Dva sta imela Netmasko 255.255.255.0 in oba sta videla oba preostala v mreži. Tretji je imel NM 255.0.0.0 in ni videl nobenega od preostalih dveh, dokler tudi njemu nisem nastavil NM na 255.255.255.0.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 09, 2004 13:31 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
ok lepo po vrsti :)
1. preveri workgroup, ip, netmask, gateway, dns
2. preveri, ce se masine med sabo pingajo
3. preveri, ce je guest account izklopljen
4. preveri v security settings, za katere grupe imajo xp dovoljenje...za dostop preko mreze
5.Naredi en account, ki ga das v skupino everyone
6.Ta account dodaj med vse sherane folderje

vse skupaj resetiraj in zacni s priklapljanjem...na zacetku ti tko nc ne pokaze...mors it na network pa msn network...in potem direkt na masino.Ce zahteva user/pass potem vtipkaj tisti everyone acc...mora delat. Drugace pa lahko dostopas z uporabniskimi imeni, ki so v grupah dolocenih v 4. tocki

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 09, 2004 16:38 
Kako imaš pa povezan router in switch med sabo?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 10, 2004 22:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sem kar mal pozabu na tole vprašanje.
- V setingsih od mrežne kartice sem v Authentication odstranil IEEE802 authentication in sedaj stvar dela za silo OK, samo ne vem, če ima to kako vezo. Dostop do drugih dveh računalnikov je še vedno počasen - mislim na začetku kar bluzi par sekund, s sosedom pa še nisem probal. Verjetno ima mal večno zaščito vključeno in bom moral enega Guesta kreirat in potem se kot tak logirat.

- guest acount imam vseskozi izklopljen

@Link_up ni mi pa jasno kaj si mislil s temle
Citiram:
4. preveri v security settings, za katere grupe imajo xp dovoljenje...za dostop preko mreze
5.Naredi en account, ki ga das v skupino everyone
kje je ta security setings in kje narest acount?

@Pingvin
svič je na ruter vezan z UTP in preko sviča in ruterja gre prenos 75Mb/s, ko se enkrat XP prebijejo čez sosedov vrt ;-), prenos pod mizo (preko sviča) kjer je P166 gre pa sedaj 17Mb/s, prej je šlo pa 13 Mb/s. To bi še nekako prenesel, moti me pa obupno počasno delovanje VNC-ja, s katerim hočem upravljati s PC-jem pod mizo. JE morda P166MMX preslaboten za kaj takega - predvsem miškin kazalec se premika do konca leno.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Pe Dec 10, 2004 22:17, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 10, 2004 22:08 
sem mel enkrat identicni problem...
v Xp jih naredi nekega userja in se potem na to masino prijavljaj s tem u/p in bi moglo delat...seveda ce mas vse ostalo nastabljeno ;)
Fresh :twisted:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 11, 2004 11:35 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
@tehnicni

local security policy se nahaj v administrative tools. Tam potem najdi to vrstico...mislim, da je nekje na zacetku. Kar pa se tice mrezne neodzivnosti po par sekund je pa to popolnoma normalno. Vzrok tega je, da se masina verjetno ugasa ... in potem more pri resetu mrezo ponovno priklopit (ce imas seveda nastavljeno, da se logira takrat, ko jo dejansko rabis in ne ob bootu)...

no pa se vnc...meni je na p200(no mmx) delal solidno...ce je bil racunalnik neobremenjen je delalo zadovoljivo..sicer s 0,5 sec zaostankom...ampak to je se sprejemljivo. Za p166 mislim, da ne bi smelo biti prevec razlik...Kolk ma pa rama masina?

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 11, 2004 19:06 
@Tehnični, a si morda poskusil s kako alternativo vnc-ju, radmin imam v mislih. Poskusi s tem če bo kaj bolje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 11, 2004 20:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Dones pa zopet moja mašina v explorerju (v My Network placec_Entire network) vidi samo samo sebe, mapiran disk od mašine pod mizo pa dela brez zamika. Ko pod run odtapkam IP mašine pod mizo pa čakam in čakam in čakam in dočakam vse šerane mape in vse dela.

P166MMX ima 96M RAM-a


@Link_up je napisal
Citiram:
local security policy se nahaj v administrative tools. Tam potem najdi to vrstico...mislim, da je nekje na zacetku.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 11, 2004 22:42 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
ja v admin tools je ikonca local security policy ... pa to 2x klik, najdi med levimi vrsticami tisto, ki ima to nastavitev

_________________
In and Out


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited