Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 17:42

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 16:23 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Tudi meni deluje ena taka mašina z Win XP za mulo.
Nadzorujem ga preko oddaljenega namizja (računalnik ni v mojem stanovanju) in mi še nikoli ni zaštekala. Le kadar zmanjka elektrike, ga moram ročno vklopiti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 11, 2009 23:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V biosu nastavi, da se po izpadu štroma postavi v zadnje stanje ali da se vklopi. Meni se vedno sam prižge in v nekaj letih še ni zamrznil - se mi zdi. Reštarta ga predvsem Elektro Gorenjske.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 8:03 
tocno to kot je napisal pingvin : Linksys WRT54GL in DD-WRT, pa taprave nastavitve seveda in to je to ... 100% deluje


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Router se zabaše
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 8:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
če prav razumem, ga že ima:
Citiram:
Na SIOL Sinope modemu z routerjem imam na par dni težave, povezava v svet dela počasi ali pa sploh ne. Menda eMula in uTorent zabašeta router.
Kot eden najboljših routerjev naj bi problem rešil Linksys WRT54GL.
Pri meni je v prvih dveh dneh situacija aktastrofalna, povezava ne dela, probam pingati router nič, resetiram router, ping dela pri prvih dveh poizkusih (znotraj ukaza ping v cmd-ju). Izklopim router iz omrežja in sedaj dela.
Drugi razlog za nakup je bil QoS, želja je bila, da bi FTP promet postal prioriteten in bi zaprl eMulo in uTorent. Tudi to ne dela, FTP je deloval z manj kot tretjinsko hitrostjo, ostalo sta še evdno žrla omenjena programa - vse teče na isti mašini.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 8:24 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Sam imam Linksysov router WRT54GL s Tomato FW-jem in v dveh sistemih ki jih imam, se mi še ni zgodilo da bi se zabasal. V najbolj prometnem routerju imam vklopljeno tudi funkcijo QOS, vendar se za vsak primer omejujemo UL torrentov. QOS pa nimam nastavljen na porte ampak na MAC-e oz. IP naslove, tako da vsakemu določim določeno prioriteto in načeloma nikomur ne zmanjka. Mogoče pa še ni prišlo do take situacije kot jo imaš ti, a v slednje močno dvomim.
Slika
Slika

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 9:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Skratka vse bi moralo delovati, problem bi znalo biti preferiranje FTP-ja in oddaljenega namizja, če vse to skupaj s p2p teče v istem compu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 12:33 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Imej P2P programe na ločenem PC-u in temu dodeliš svojo prioriteto ki je nižja od tiste ki jo ima PC s katerim uporabljaš FTP. Sicer pa ne vidim v čem bi lahko bila težava. Saj omenjaš da se ti router "zabaše" in ne PC.
Mogoče pa ni težava v routerju, pač pa v modemu ali liniji...

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 13:00 
Citiram:
V biosu nastavi, da se po izpadu štroma postavi v zadnje stanje ali da se vklopi. Meni se vedno sam prižge in v nekaj letih še ni zamrznil - se mi zdi. Reštarta ga predvsem Elektro Gorenjske.
Ja, sam kaj to pomaga, če remote desktop zahteva pass pri vtopu v win?
Tako ostane prižgan in čaka na pass. Edino, če ima svojo miš, tipkovnico in
monitor je pri winsu to možno. Pri tem pa se moraš odpovedati remote desktopu bila gejtsa, možno je da se da to z norton remote...sam nisem probal, saj me je že 150mB inštalacije odvrnilo od tega.
Ja no..nisem probal a to deluje na win98 z win-logonom.. :oops:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 16:55 
Normalno, QOS je treba nastavt na MAC, jasno ane, sej je veliko vajrlesov nanj... Pri meni zgleda tko, da ma jasno drim najhujšo prioriteto, sestra torent davnloudarka pa najnižjo, tako nizko, da če dam še nižjo ji že povezava pada :) in seveda če maš, do fertik zabasano linijo z prometom ti tud QOS ne pomaga vsaj kar se ping tiče, ker je preprosto večji pri večih povezavah. Kaj bi se jebal z vinsi, daš si lin na mašino pa apača in torentflux čez pa je. Eni si res znate komplicirat lajf :)

Tehnični, ko bi se ti že izvolil pojaviti na skajpu .... tam te čaka DD WRT.. sam klikneš pa je prteb :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 12, 2009 17:53 
Moč navade Pingo. Mogoče mi je pa utorrent všeč.
Priznam, da sem imel 2 dni torrente na unixu (freenas), ampak to ni to.
Stožilo se mi je po znanem remote desktopu :roll: :wink:
Mogoče kasneje, ko dokončno poštimajo še mulo.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited