Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 12:26

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 7 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 16, 2009 23:13 
Citiram:
krivo to da ti P2P programa preveč zasedejo UL. Upam da se zavedaš da če imaš 512kbit/s povezavo in da če imaš dva P2P programa istočasno vključena je potrebno omejit vsakemu da oddaja največ 200kbit/s tako da oba skupaj lahko porabita največ 400kbit/s in tako ostane še malenkost za www.
Jaz nikoli nisem omejeval up, razen muli, pa vseeno wwww deluje BP.
Isto je bilo pri siolu 1/256kb ali zdal 10/2.
Router tp link, wireless izvedba, original fw, ker na žalost čipovje ne prenese drugega.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 17, 2009 6:38 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 17, 2009 7:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Zato sem pa kupil omenjeni router - da bi dal prednost drugim aplikacijam. Pa se kot kaže router prej zabaše predno lahko sploh kaj naredi. Pa sploh ni važna UL hitrost, verjetno gre za število povezav.
Bom najprej azmenjal FW, potem bomo pa videli.

Sicer pa tudi nisem najbolj siguren, da Sinope res dela samo kot modem. Na pomoči so mi rekli, da samo izklopim funkcijo da modem vzpostavlja povezavo (uporabniško ime in geslo) in to prenesem na router.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 17, 2009 15:10 
Na Amisu imajo tako, da ti na daljavo spreminjajo namembnost tiste hjihove naprave. Drgač je modem pa router v enem, če želiš je pa lahko samo modem. Jasno to rabiš če želiš preusmerjat porte bolj človeško.. Zato sm ti pa reku, da bi se oglasil z mojim modem only modemom, pa da vidmo kaj je na stvari. Skor zihr bi moralo lepo delati tudi z originalnim FW od Linksysa, samo jaz ne poznam nobenega, ki ima original.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 17, 2009 22:04 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Modem ne morem kar zamenjati, ker imam IP telefonijo.
Sadjevc ima novejši FW (za eno cifro več), ali ima ta kako napako, da ga ne uporabljaš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 17, 2009 22:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
verjetno samo ni bil na voljo, ko ga je instaliral
tudi od moje verzije obstajajo novejši, pa ne vidim razloga, da bi ga zamenjal, samo na novo bi bilo potrebno vse konfigurirati

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 17, 2009 23:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Za moj model piše v opombi:
Initial flash with V24_mini_generic.bin, then upgrade to other versions (no MEGA support)- give it at least 2 mins after reboot. ;)
Kaj to pomeni.

Se pa spomnim, da se naj bi dalo te routerje hardversko andgraditi (več memorije se mi zdi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 18, 2009 7:45 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
jaz sem tako naredil in je šlo
imaš več vrst .bin fajlov in najprej moraš dati gor tega najmanjšega V24_mini_generic.bin; razloga ne vem


There are several different distributions of the DD-WRT firmware. The mini contains all the features of the standard distribution, with the exception of chillispot, nocat, rflow, kaid, CIFS client, SNMP, IPv6, and MMC/SD card support. The standard (std) distribution includes all features, with the exception of VOIP. The standard-nokaid (std-nokaid) distribution includes all features of standard, with kaid removed to free some flash space. The VOIP distribution includes all features, with kaid removed to make room for Milkfish. The VPN edition includes OpenVPN but does not include IPv6, CIFS client, or kaid. The micro edition is a stripped down version designed for the WRT54G v5 and other 2MB router models.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 18, 2009 19:28 
Jaz sem dal mini verzijo in tako tudi pustil... je povsem ok. Pa res počakaj več min after reboot, da ne boš kaj sral in zasral :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 18, 2009 22:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Torej ga pred nalaganjem izklopim od modema, nato pa najbolje še od compa za par minut.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 7 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited