Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:22

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 57 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Varni e-nakupi v tujini
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 09, 2011 9:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Za neverjetne cene (tretjino naših) se dobi solidna roba, celo brez poštnine, problem zna biti zaupanje dati podatke kreditne kartice.
Ker je še nisem imel (sem pač antipotrošniško usmerjen), sem se par dni nazaj odločil za Moneybookers, kjer sem dobil debetno MasterCard. To je kartica, s katere ti ne morejo pobrati več, kot imaš na njej. Nanjo lahko navežeš PayPal in lahko kupuješ skorajda kjerkoli in to s precejšnjo takšno in drugačno varnostjo, izkušnje znancev in po spletu so zelo dobre, vračilo denarja če nisi zadovoljen gre ponavadi brez problemov.
Aja, na svoj MoneyBookers račun lahko nakažeš iz svoje banke za normalno provizijo, nakaže se na eno Slo banko v tuji lasti, tako da so stroški minimalni. Drugih stroškov ali provizij pri plačilih ni, razen 10€ za MasterCard.
Da prideš do MasterCarda moraš poslati sliko osebne (obe strani) in sliko nekega dopisa na katerem je tvoj naslov, s tem preverijo če si res na naslovu, ki je na osebni. In to je vse, najkasneje v 5 dneh imaš MasterCard, nato pa še odpreš PayPal račun in širni e-trgovski svet se ti odpre na stežaj.
Za eBay recimo samo odpreš svoj profil, kar je 2 minutki dela in že lahko začneš z nakupi, morda najbolje preko globalnega dostopa, preko katerega imaš bojda dostop do vseh njihovih štacun, ki poslujejo s Slovenijo.

Tule bi bilo fajno objavljati vaše izkušnje, od naslovov trgovin, do konkretnih stvari (vsemogoče, še zlasti pa naprave iz področja našega foruma), s katerimi ste bili zlo zadovoljni.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Pe Sep 09, 2011 11:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 09, 2011 10:24 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
Visa Electron je najboljša zadeva. Sem jo dobil na Abanki, celo denar iz Paypala si lahko nakazuješ na to kartico.

Hja trgovine. Sem kar prekod dostih nabavljal in nimam slabih izklušenj. Predvsem se dost poslužujem ebayja.

_________________
http://www.satnigmo.com/forum


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 09, 2011 13:06 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Enako visa electron (abanka)-paypal, zaenkrat ni bilo nobenih težav.

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 11, 2011 9:26 
Tahnicni, če bi bil bolj potrošniško usmerjen, bi vedel, da se da na banki sleherno mastercard transakcijo reklamirati, tako da brez skrbi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 11, 2011 9:31 
Drugače je pa PayPal alfa in omega spletnega nakupovanja, predvsem zaradi kar dolgih 45 dni v katreih je mogoče kadarkoli narediti DISPUTE. V 45 dneh ma da pride roba iz amerike preko honkonga v evropo :)

Iz PayPala si seveda lahko nakažeš nazaj na masterkard, če je to sploh potrebno... itak ga boš prej ali slej zapravil z PayPalom...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 11, 2011 9:42 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
iz paypala si ne moreš nakazat nazaj na mastercard. Edino lahko nakažeš na viso (electron). Visa je namreč vezana na bančni račun, medtem ko Mastercard ni.

_________________
http://www.satnigmo.com/forum


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 11, 2011 20:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
@Pingvin Daj malo več napiši, recimo kaj je točno DISPUTE. Pa glede licitiranja, kako to sploh gre, saj nekaj sem prebral in slišal, a mi ni še nič jasno - kaj pomeni sledenje (ali nekaj podobnega).

Sicer sem pa razočaran da res ni, srči so povsod tako obupni, da sem Web radio našel samo na ebayu. Povsod so azdetki GSM-i, ki imajo vse kar češ, WLAN, radio, uro, budilko. Mi je pravkar prišlo, kaj če daš -GSM bo to izločilo telefončke?

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 11, 2011 22:05 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Sledenje pošiljke tracking number al kaj misliš?
Recimo ena stran je tale :hongkongpost za pošiljke iz Hong Konga, iz ostalih delov Kitajske je tale :chinapost
Glede Disputa imaš pa tu vse razloženo : http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko ... poslovanja
Licitacija poteka, do konca določenega datuma in kdor ponudi največ tisti dobi, razen če ponudiš ceno, ki je prodajalcu "sprejemljiva" in ti proda predmet.

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 12, 2011 7:51 
Jaz imam zaenkrat tudi same dobre izkušnje s PayPal servisom.Imel sem tudi že dva Dispute-ja,ki sta bila rešena brez težav.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 12, 2011 10:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Je to normalno, da zavajajo z dostopnostjo za Slovenijo, to se mi dogaja na večih straneh. Se lepo registriraš, napišeš naslov in ti ob iskanju stvari navajajo celo poštnino, ko pa klikneš da bi kupil, pa obvestilo v Slovenijo to ne gre.

@gerr Kadarkoli sem ujel to postajo na SV je bila super muska, enako včeraj zvečer, ko sem jih prvič poslušal na Netu, vedno pa daleč proč od kakršnegakoli turbofolka ali pritlehnega popa ali nažigaškega rocka, ki so ga polne naše postaje - kdo normalen pa v postelji ob polnoči posluša nažiganje električnih kitar.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 57 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited