Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Maj 21, 2024 10:48

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 12, 2011 10:47 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
Lahko jih vprašaš, če pošljejo, drugače pa če ne pošiljajo, pač ne pošiljajo. Takih trgovin je v tujini ogromno.

Jst ponavadi v idealo.de vtipkam izdelek. Ven mi vrže seznam trgovin s cenami in grem lepo po vrsti. Gledam seveda to, katera trgovina pošilja v SLO in koliko je poštnina. Včasih je poštnina nategunska in se ne splača naročit.

Na srečo, obstaja Amazon, ki ima ogromno izbiro izdelkov + nizko poštnino, tako da mi ni treba potem gledat po drugih trgovinah.

_________________
http://www.satnigmo.com/forum


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 12, 2011 10:50 
@OldSkul, ja res je.. sem neki pomešal.. enkrat sem si vračal denar pa sm zgleda mal pozabu.. pčitno ga nisem dal na MC... je pa možen prenos na Viso stane pa 2 eur....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 12, 2011 11:09 
@Tehnicni, uglavnem, Ebay je ena fina stvar v kombinaciji z PayPal-om pa nadmočna. Kupiš robo, zbidaš ali karkoli že in v kolikor sumiš, da ker v 40em dnevu še ni dostavljena, da je sploh ne bo, najbolje da razveljaviš vse skupaj, takoimenovani dispute. Zate ni nobenih stroškov ne komplikacij, saj vse breme nosi prodajalec.. seveda pa ni fer da to narediš kar tako za hec :) Pač dobiš vse nazaj na svoj PayPal... za to skrbi sam PayPal.. on tudi kontaktira prodajalca kolikor razumem in vse uredi. Zato tudi PayPal pobere mislim da 3% neke zavarovalnine+marsikej od vsake transakcije, breme pa nosi prodajalec. Za kupca je seveda PayPal alfa in omega interneta.. for now. Kot prodajalec moraš imeti malo drugačen PayPal accout, če prav vem.

Zaenkrat mi ga še ni bilo potrebno narediti nikoli in samo en kolega je enkrat moral narediti na 1k eur vredne li-on baterije iz USA. Vse je šlo brez problema. Je pa mogoče ok, če pred dispute malo pocukaš prodajalca kva je zdej to in če je res poslal... dosti je primerov, ko pošiljajo vsomogočo robo po najcenejši pošti iz drugega konca sveta in moram rečti, da je še kar zanesliva. Ta je seveda brez trackinga, in potem, ko gre iz države pošiljatelja se za njo do naslova izgubi vsaka sled. Tako, da so zalutane in ukradene pošte čisto mogoče... zato ta dispute.

Nazadnje sem naročil nek nož iz USA.. po vseh pravilih bi moral plačati še carino in DDV pri nas, vendar so naredili račun za 20$... :) Namesto veliko več....

Nasplošno te naj ne skrbi preveč varnost, ker je je dovolj tudi če si popoln nevednež :)

btw, šele sedaj sem se spomnil nate in na tvoje skladišče vsemogočega :) ali se ti valja kje kak variabiln zračni kondenzator, tak malo večji mogoče za več kV.. rabim za eno magnetic loop anteno ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 12, 2011 11:27 
Še kaka o licitiranju... jah nč.. greš in zvišuješ :) če hočeš, da je na koncu res tvoje... lahko si nastaviš, (kar je zelo priporočljivo) tudi automatic bid na neko vrednost. Tako ti do te vrednosti vedno samo od sebe da za 1 eur al kolk več od zadnje ponudbe. Posebno moraš biti pazljiv (če se res grebeš) v zadnji minuti bidanja. Ne nadejaj se preveč, da boš nekaj prepocen dobil, ker si že en teden opazoval nek item in videl, da se zanj potegujeta samo dva modela in nista najbolj "resna" s svojo ceno.. ker ti v zadnji 15s uleti en, ki bo dal en bid in zmagal :)

Tak primer sem recimo jest :D:D

Bidam izključno one, ki pošiljajo WorldWide ali pa vsaj EU in pa seveda PayPal.

Maš tud modele, ki prodajajo pa neznajo uredu nastavt vseh teh parametrov.. tako sem zbidal en logitechov volan od nemškega mulca, ki mi je odovarjal v nemščini, kljub temu, da sem mu pisal v angleščini.. niti slučajno se mu ni sanjalo, da bo njegov volan hotel nekdo izven velike nemčije. Niti ni vedel kaj je to IBAN, da bi mu sploh lahko plačal.. ker je obvezan prodati (sicer prileti en velik ban iz Ebaya) sem se ga usmilil in predlagal razveljavitev.. kar je seveda takoj sprejel :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 12, 2011 13:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kako gre z dolarji, kdo to zamenja oziroma ali moraš nakazati na Moneybookers $.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 12, 2011 18:49 
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 02, 2012 12:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kupujem Bluetooth zvočnik za telefon in je odločitev bolj ali manj že padla, to je Logitech Bluetooth boombox. V Slo ga sploh ni zaznati, večidel in za ugodno ceno je v USA, vendar s poštnino in carino prideš blizu 200€.
Za enako ceno ga imajo pa tudi v UK http://www.ebay.com/itm/Logitech-Wirele ... 92901#shId
Ali se iz Anglije plača kaka carina ipd?, sploh pa ali je važno ali je izdelek narejen izven EU?
Morda kdo pozna kako ugodno spletno trgovino z nižjo ceno.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 02, 2012 13:20 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
Ali se iz Anglije plača kaka carina ipd?, sploh pa ali je važno ali je izdelek narejen izven EU?
Ne, iz VB ni carine, ker so v EU. Šteje samo "item location", če bi pisalo Hong Kong, bi moral plačati carino in DDV.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 02, 2012 13:23 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Kitajska je ugodna cena, lahko še mal barantaš : http://www.ioffer.com/i/logitech-wirele ... -518753199

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 02, 2012 14:13 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Ali ni to to:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist ... mbox_Z715i

147 evrov
Uf, sem mislil, da sem jaz drago kupil, ko sem dal 60 evrov za JBL bluetooth slušalke :)
Mi pa ni žal, se sliši vsak evro pri poslušanju. Fajn bi bilo prej slišati tudi ta boombox, preden ga kupiš.....


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited