Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 13:58

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 15, 2013 22:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kaj vse človek ne doživi, imam 4 različne mini svetlke z gumb bateriami, dve v lupi in mikroskopu. Nobena nima serijskega upora med baterijami in LED, toka je kar pač zmorejo 3, pri dveh svetlkah celo 4 baterije. 6,2V direkt na 3V LEDko, budale. Eni sem dodal upor, pri eni sem en gumb zamenjal z matico, pri dveh pa kot upor služijo na pol iztrošene baterije, ki jim (bom) postopoma dodajam nove baterijce.
Pri tazaresnih svetilkah se bolj potrudijo, vsaj tale je OK http://www.buyincoins.com/item/29942.html. Najširši kot je res širok, zum pa ti prenese kristal LEDke in je torej osvetljeno polje kvadrat. Sveti da ni res, z nečakom sva primerjala s 1000 kubičnim Kavasakijem in je podobno svetlo.
Moti me, da si zapomni mode in se ob vsakem prižigu (ima navadno stikalo) postavi v naslednji način, tudi če jo uro ne uporabljam. To sem rešil z enim uporom, tako da se sedaj vedno prižge na max, nato sledi min in nato strobe, moram pa biti med prižigi največ 2 s.
5W LEDka kar greje, niso pa dali nobene hladilne paste za boljše odvajanje, to sem popravil. Skratka povsod kaj userjejo.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Sep 16, 2013 7:51 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Imam eno podobno namizno svetilko
http://www.merkur.si/dodatki/svetila-in ... w-12v.html
ima 10 W žernico na dve žički 12V.

Ko je prvič pregorela, sam jo zamenjal z 15 W, pa se je skoraj vžgala od vročine.
Sicer tudi 10 W nekaj da od sebe.....


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited