Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Maj 15, 2024 18:05

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Dec 30, 2004 19:07 
Živjo,

Orjem ledino na sat področju pa razmišljam o nakupu ene od naslednjih variant link1 ali link2

Pa me zanima ali je to vredno svojega denarja ali bi priporočali kaj drugega za takšen denar (do 100k SIT).

Hvala!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 30, 2004 19:44 
nisem strokovnjak.....tega ne BI kupil.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 30, 2004 19:46 
Citiram:
nisem strokovnjak.....tega ne BI kupil.....
Kakšen kontra argument? ...ali pa mogoče nasvet? :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 30, 2004 19:58 
ne trdim da to ni vredno svojega denarja.....
ni dolgo nazaj ko je kolega kupil nekaj podobnega in prvi problem slaba internet (lista programov,sw ...) podpora .....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 30, 2004 21:14 
Matjaž: Hvala za zelo izčrpen odgovor.

Pravzaprav sem se nagibal k nakupu na enaa zaradi plačila preko trajnika. Kot vidim tudi vi ponujate to rešitev, vendar pa sem komitent SKB... Pred kratkim sem namreč nabavil plasmo pa še ornk thx sistem, tako, da sem bolj na kratkem s $. Me je pa pravzaprav zelo slaba kvaliteta signala na lokalni kabelski TV prepričala, da je zadnji čas, da priklopim še digitalno satelitsko z možnostjo odgodiranja določenih kanalov...

No ja... bom pač počakal še mesec ali dva pa do takrat še preštudiram celotno zadevo.

Me pa zanima, če opravljate samo predhodne meritve?. Recimo temu preventiva, da ne bom pozneje samo ptičke po drevju "lovil". Sicer smo pred leti že imeli analogen sprejem z Astre, vendar pa nisem popolnoma prepričan kako je s sprejemom ostalih satelitov v bližini...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 30, 2004 21:18 
nisem monter .... če imaš veselje do sat. in zadevo "sanjaš" si boš sat. anteno zmontiral sam ....če kupiš "pravi sprejemnik" ga enostavno napolniš preko pc in anteno malo levo malo desno in si na konju.....nekaj prihraniš in nekaj več znaš....kolega, katerega sem omenil je cel popoldan nekaj čaral in rezultata ni bilo (se ni uživel v zadevo) ....skupaj sva rešila problem v 10 minutah brez instrumenta.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 31, 2004 8:04 
očitno se nismo najbolje razumeli...

Ker imam malo hribovja proti jugu ter v bližini visokega drevja, sem hotel vprašat, če kdo opravlja meritev signala v smislu, da zvem katere satelite lahko sploh sprejmem. Kot sem že omenil sem za Astro prepričan, da je o.k., vendar pa je z ostalimi bolj na tesno.

Žalostno bi bilo, da nabavim nevem kakšen hud komplet, potem pa razen astre ne bo nič drugega... Mogoče bi pa lahko iz večjega kartona odrezal trikotnik s kotom elevacije parih satelitov, vseskupaj dal na "vaservago" in malce poškilil naokoli... hmmm

Sem pa tudi bral članek v Telstarju (sem namreč naročen že kar nekaj časa), vendar pa je pri vsaj pri meni tako, da če danes kupim nekaj poceni sem potem čez par dni "trajno" slabe volje... Tako kot sem sprva mislil nameniti do 300.000 SIT za komplet domači kino, končalo se je pa pri dveh milijonih... Sedaj sem "trajno" dobre volje! :P Samo upam, da ne bo s sat-tv enako...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 31, 2004 8:39 
če si dal za hišni kino res toliko, potem ne vem kaj ti bodo nasveti s tega foruma.... :?: sam imam doma kar hudo sat kombinacijo,vendar vse skupaj je bolj "švoh" v primerjavi s tvojim kinotom in ti potem verjetno ne bo problem plačat tudi montaže in še to če imaš astro boš imel tudi druge "glavne" satelite ......LP


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited