Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Maj 15, 2024 12:39

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 7 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 30, 2004 0:03 
Za tiste, ki se malo spoznajo na računalnik je Dreambox super in najboljša rešitev, seveda z motorjem in dobro anteno pa še toliko boljši. Edino kar me moti je "bukov" daljinc.
Naj omenim nekaj boljših modelov Topfield, Samsung, Humaxe itd
Za tiste, ki nočejo imeti komliciran sprejemnik in še dovolj kvaliteten, ter uporabniku prijazen pa je Quadro 9100Ci in anteno z motornjem (po izbiri). Tudi z Sat control motorjem Diseq SM3d1.2 deluje vse Ok,da ne omenjam SG2100.
Ostali FTA in "lowcost" sprejemniki pa so si zelo različni, predvsem je potrebno biti pazljiv pri Ci ali podpirajo različne Cam-e.

Seveda pa za vse motorne in fiksne sisteme velja: kvaliteten sprejem dosežemo, ne samo z kvaliteno opremo ampak natačno montažo.
Lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 10, 2004 10:33 
Kaj kupiti:
Philips 29PT9008 ali Panasonic TX 29 PS 11?
G :oops: RE ZA TELEVITORJE!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 16, 2004 18:37 
Jaz bi priporočil Humax 5400!Ni tako "hudo" opremljen kot Dreambox ampak se da skoraj vse programe odklenit kot na Dreamu pa še precej bolj enostaven je,tuner je boljši in nadgrajevanje softwera ter vnos ključev bliže "normalnim" uporabnikom medtem ko je Dreambox težaven za ljudi ki niso ravno PC freaki!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 15:29 
Nehajmo že enkrat mistificirati Dreambox.
Dejstvo je, da za vsakdanjo uporabo Dreamboxa ne rabiš biti noben PC freak! Vnos ključev je lahko tudi bliže "normalnim"(?) uporabnikom - na roke preko daljinca z ustreznim imageom in EMU-ji seveda. Sicer ne poznam Humaxa ampak me prav zanima, kako na njem menjaš software. Zgleda, da je tam to za normalne uporabnike sila preprosto. :roll:
Uporaba Enigma ali Neutrino imagea na Dreamboxu je dejansko skoraj ekvivalentna uporabi na Dbox2 SAT mašinah tipa Nokia itd. Pa kaj za njih tudi moraš biti PC freak? :shock: Da ne govorim CAM-ih in Tit karticah, ki so v drugih sprejemnikih "veliko bolj potrebne", kot v Dreamboxu. Pa njihovo programiranje? Ja, res je prilagojeno penzionistom t.j. normalnim uporabnikom.
Težavnost je hudo subjektivna stvar. Nekaterim je verjetno tudi Humax 5400 huto težaven, pa pralni stroj tudi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 17, 2004 22:07 
imam oba humaxa in dreama in ce odmislimo ceno in kaj kateri odpira in kako je humax bolj prijazen in enostaven za uporabo ...preverjeno...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 06, 2004 10:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
imam oba humaxa in dreama in ce odmislimo ceno in kaj kateri odpira in kako je humax bolj prijazen in enostaven za uporabo ...preverjeno...
prijaznost resiverja je tudi odvisna od njegovih zmožnosti.

kaj ni tudi stikalo za prižgat luč dosti bolj prijazno od programatorja na pralnem stroju.

Spravi iz humaxa to, kar se da iz dreamboxa pa boš videl kako je prijazen.

Sama zmožnost resiverja je kar precej odvisna od uporabnika. Poznam kar nekaj lastnikov videorekorderjev kateri po 15 letih lastništva le teh ne znajo posneti oddaje na tv.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Jul 12, 2004 14:07 
No, na hitro sem prebral poste v tem in še nekaterih oddelkih, nekaj pa jih še bom. Žal, glede na to, da sem na področju sat zadev popoln začetnik, še vedno nimam pravega odgovora na moje težave:

Stanujem na območju, na katerem ni možno napeljati kabelske tv, ADSL pa mi "vleče" komaj 2Mb, tako da ADSL TV odpade (potrdili iz SiOLa :evil: :twisted: ). Rad bi imel sat programe, vendar me zanimajo le nekateri, konkretno: DISCOVERY, NATIONAL GEOGRAPHIC, CNN, BBC1 in 2, TRAVEL CHANNEL, MTV in mogoče še kakšen v angleščini pa domače in hrvaške postaje. ves številen nemški in francoski šit je zame popolnoma neuporaben oz. nezanimiv, prav tako različni športni kanali, risanke ipd.

Nimam pojma, kaj je od tega zakodirano in kaj prosto dostopno. Ne vem nič o dekoderjih in antenah. Zato pa sem že "stari maček" za področje računalništva, digitalnega videa ipd. in sem seveda opremljen z orank "mašino", tako, da bi mi tudi varianta s PCI sat kartico ali pa kakšna druga, ki zahteva nalaganje programov, crackov ipd, bila sprejemljiva.

Poskusil sem tist Pinnacle sat kartico (ne pri meni doma) in ugotovil, da ni združljiva s tistim znanim programom za "razbijanje" kodiranih programov - torej, zadeva je zame neuporabna. Sicer nekaj mi je uspelo iztisniti iz nje prek Graphedita, vendar temu bi težko lahko rekli uporabna rešitev in normalen sprejem.

Torej - zanima me konkreten nasvet: kaj kupiti.

Kaj je tisto za ena reč, Dreambox, ki ga nekateri omenjate, in kolk je to uporabno, konkretno:
1. kolk stane (pripravljen sem vložiti max. 60000 - 75000 sit v celotno opremo),

2. kolk se ga da skrekat oz. kolk je zadeva stabilna, ne bi rad "rešitev" pri kateri se mi bo skoz "zamikal" zvok in pojavljale take in drugačne motnje.

3. Ker si nekatere dokumentarne filme rad snemam za zbirko, zadeva mora omogočati brezhiben AV izhodni signal (za snemanje uporabljam Yakumo DVD+RW stacionarni digitalni videorekorder ali pa, občasno, snemam prek računalnika naravnost na disk prek ATI All-In-Wonder-ja in konvertiram v DivX).

4. Kolk veliko anteno potrebujem, če sem na območju ljubljanskega Barja? Ali je velikost antene pri digitalni sat tehnologiji sploh pomembna?

5. ko enkrat kupim dekoder, anteno in ostalo - kako se lotiti nastavljanja antene (nimam osciloskopa in podobnih profi naprav za analizo signala) - torej, kako pravilno usmeriti anteno na pravi azimut in elevacijo? Na kateri satelit sploh usmeriti zadevo (da dobim zgoraj omenjene postaje)?

6. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 12, 2004 17:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Za 70 000 boš bolj težko prišel skozi. Antena, LNB, Sprejemnik in montaža, bi znalo biti precej dražje. "DISCOVERY, NATIONAL GEOGRAPHIC, CNN, BBC1 in 2, TRAVEL CHANNEL, MTV in mogoče še kakšen v angleščini pa domače in hrvaške postaje"... Vse to je vidno, vendar je potrebno investirati več. Discovery, National Geographic in MTV so kodirani programi, ki preko satelita načeloma niso namenjeni za Slovenijo, tako da se jih da uradno gledati samo preko ADSLja ali kabla. Za gledanje preko satelita je potrebna Smart kartica, ki pa se jo uradno pri nas ne da kupiti. Tako ti ostane možnost, da jo kupiš preko kakšnega znanca v tujini, ali pa preko kakšnega posrednika. Paketov, kjer oddajajo ti programi v orignalnem tonu je veliko: Sky, Sky Italia, Canal Digitaal Satelliet, Cyfra+, Canal Digital in še kakšen. Obstaja še piratska varianta, vendar o tem ne bi tukaj, na tem mestu. Kartica za HTV stane 1000 Kun na leto.
Dreambox stane 100 k sit, kar je po tvojem predrago. Je pa zelo uporaben... Dobiš že kar v redu sprejemnike za 70k sit, tudi za manj, o tem naj se razpiše kakšen prodajalec, še vedno pa rabiš anteno (npr 80 cm, 10k+) in LNB (3k+)
Anteno boš sam zelo težko nastavil, brez satfinderja ne gre, tudi z njim ni lahko. Prodajalcev je veliko, tudi na forumu. Se bojo sami oglasili. Motorni pogoni stanejo spet dodatnih 15 k alli več, sprejemniki jih podpirajo vsi, montaža pa je še malo bolj komplicirana; bolj za strokovnjake... Za zgoraj omenjene tri kanale ne rabiš motorja, morda kakšen LNB več na anteni. Gre tudi z samo enim, npr. Hot Bird.
Pci kartica SS2 ( Sky Star 2) je cenejša kot sprejemnik in tudi kot Pinaclova, dobiš jo že za kakšnih 15 k in na njej s primernim SW vidiš marsikaj (na Pinaclovi tudi, ne vem kaj je tebi nagajalo). S snemanjem ni nikjer problemov. Pri Dreamboxu ali PCI kartici gre tudi direktno na HD. Aja še to. Za gledanje BBCja rabiš vsaj 3 metrsko anteno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 12, 2004 18:10 
Sadjevc to je pa blo zelo izcrpno, jaz bi sam tole dodal

mal dnarja mal muzke, neki vec dnarja -> velik muzke ..

:wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 12, 2004 19:06 
Sadjevc, hvala za izčrpne podatke. Vseen bom še mal zatežil:

Citiram:
Anteno boš sam zelo težko nastavil, brez satfinderja ne gre, tudi z njim ni lahko.
satfinder je zame popolnoma nov izraz. OK bom poiskal na Googlu, vendar se tudi tukaj ne bom branil kakšne osnovne razlage. Najbrž gre za kakšen hardverski analizator signala? Kolk se pri tem lahko napr. pomagam z CASIO žepno televizijo (napr. nastavljam anteno in na zaslonu žepne tv opazujem sprejem, ali kaj podobnega, če je sploh kaj takega izvedljivo - sori za ignoranco :oops: , slišim, da nekdo umira od smeha v ozadju, pazite se :D )

Citiram:
Pci kartica SS2 ( Sky Star 2) je cenejša kot sprejemnik in tudi kot Pinaclova, dobiš jo že za kakšnih 15 k in na njej s primernim SW vidiš marsikaj
"primerni softver" = v konkretnem primeru SS2, kateri softver ? (ni mi treba poddajati linka, ker je najbrž ilegalno, le ime programa prosim, bom ga že izbrskal)


Torej recimo, da se odločim za SS2 kartico... Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 7 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited