Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 22:29

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 14, 2011 20:27 
Pojma nimam. Mel sm Quantume drgač skoz najraj preden so šli u k... Takrat, ko so bli fireball serije sem še delal pri dilerju teh diskov in se spomnim, da so se kvarili minimalno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2011 0:59 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Jah, s HDD so vedno bili problemi in bodo ostali. Da z diskom nekaj ni v redu ponavadi ugotoviš šele PO TEM, ko ga že uporabljaš in se začne čudno obnašati. Malo pogooglaš in vidiš, da si eden od mnogih ki se je nasral :cry:

Moje izkušnje?

- Imel sem enega Maxtorja 40 GB, ki se mu je sesul FW in mi ga je zaznalo samo kot Calypso.... nisem našel rešitve, čeprav sem imel na njemu kar precej službenih stvari in me še danes muči kaj se mu je zgodilo.

- Kar nekaj slabih izkušenj z znamenitimi IBM "Deskstar". Eden mi je celo par dni nazaj naenkrat začel tiktakat z glavami, pa še sistem sem imel gor. Dobro, da sem imel rezervo in sem še pravočasno skloniral in rešil vse skupaj.

- V dobrem letu dni sem "reševal" 4 diske Seagate barracuda 7200.11 s FW verzijo SD15. Serijska napaka in Seagate je sicer izdal tudi nadgradnjo FW, ampak kaj ko to ugotoviš šele POTEM ko ti računalnik diska več ne zaznava in ga ne moreš nadgraditi. Še danes mi ni žal, da sem takrat nabavil vmesnik, s katerim sem uspešno oživel vse 4 diske in je bil občutno (vsaj 10X) cenejši od "reševanja podatkov pri Kotarju", ki se začne pri 600€ (banda oderuška) :)

- Po dobrem letu dni mi je crknil WD Green 1 TB. Nič takega nisem imel gor in večino razen ene ali dveh datotek (DivX) sem uspešno rešil, disk so mi pod garancijo zamenjali

-Mesec dni nazaj mi je kolega prinesel zunanji disk, Samsung Spinpoint. Mislim da 750 GB, nabavljen v Hoferju kot zunanji disk. Enkrat ga je pri prižganem računalniku vklopil in v USB mu je zašmelcalo pa je šel. Googlanje spet pokaže, da so Samsungi občutljivi na to in da ponavadi skuriš plato :wink:

- En stari WD 200 GB je dolgo delal brez problemov. Kar naenkrat S.M.A.R.T. BAD in to je to.

- Mam še nekaj starejših IDE po 40 in 80 GB. Sicer spuščajo kar čudne zvoke ampak zaenkrat še delajo, niso pa po mojem več zanesljivi (vsaj za sistem gor nalagat ne)

.....

Po vsemu temu enostavno nisem dovolj pameten, da bi lahko nekomu kakšno firmo priporočal, ker crkujejo vsi po vrsti. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2011 8:28 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Kaj pa zunanji diski brez in z napajanjem (2,5'' ali 3,5'')?
Ali so načeloma tamali kaj bolj občutljivi na šok pri vključitvi, pa glede gretja?

Jaz imam samo WD diske, čeprav ne vem, če so res ''boljši'' od drugih (včasih so imeli res renome)....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2011 12:35 
Citiram:
- Imel sem enega Maxtorja 40 GB, ki se mu je sesul FW in mi ga je zaznalo samo kot Calypso.... nisem našel rešitve, čeprav sem imel na njemu kar precej službenih stvari in me še danes muči kaj se mu je zgodilo.
Rabiš pc s flopyijem.
Na pcu mora biti priključen samo fdd pogon in ta disk >>>>navodila google
Citiram:
- Mam še nekaj starejših IDE po 40 in 80 GB. Sicer spuščajo kar čudne zvoke ampak zaenkrat še delajo, niso pa po mojem več zanesljivi (vsaj za sistem gor nalagat ne)
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 11, 2011 19:48 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Za tistega Maxtorja sem takrat pregooglal cel internet in to 2X :) Našel sem samo en program, ki pa je DEMO in ni bil namenjen temu modelu. Rešitev se mi zdi, da bi bila z enim ruskim programom PC3000 ali nekaj takega, sam kaj ko bi rabil še nek hardware od njih in toliko denarja pa podatki vseeno niso bili vredni (sem imel backup star par mesecev)

Diski sicer cvilijo in so glasni ampak testi ne kažejo napak. Za v SAT sprejemnik za kdaj kaj posnet so dobri :)

Ja, RS232 z MAX pretvornikom je zdravilo za Baracude.

Ko sem googlal se mi zdi da sem nekje zasledil da ima večina novejših diskov vezano elektroniko - PCB na glave tako da se nisem niti preveč poglabljal v to. Mogoče bi menjava elektronike celo pomagala, da vsaj podatke snamem. Ne vem? ga bom vprašal če ima disk še in probal dobiti samo plato za zamenjat na kakšnem servisu.

@Bob

Jaz imam dva zunanja 2,5 od WD brez dodatnega napajanja in zaenkrat nimam pripomb. Zna se edino zgoditi da ima kakšen starejši PC premalo napetosti na USB in ti diska ne bo zaznalo. Jaz ga imam recimo priklopljenega na Philipsov DivX predvajalnik in dela normalno. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 12, 2011 10:05 
Citiram:
Ko sem googlal se mi zdi da sem nekje zasledil da ima večina novejših diskov vezano elektroniko - PCB na glave tako da se nisem niti preveč poglabljal v to. Mogoče bi menjava elektronike celo pomagala, da vsaj podatke snamem. Ne vem? ga bom vprašal če ima disk še in probal dobiti samo plato za zamenjat na kakšnem servisu.
Plato naročiš na netu, če jim pošlješ točne podatke, nabolje foto diska,
kjer se da vse prebrati.
Strošek 25-80$ + p&p


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 19, 2011 0:52 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Jaz take stvari počnem bolj za hobi in osebno zadovoljstvo tako da ponavadi probam najti alternativne rešitve :) Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 29, 2011 19:35 
[quote="freesat"]
Po vsemu temu enostavno nisem dovolj pameten, da bi lahko nekomu kakšno firmo priporočal, ker crkujejo vsi po vrsti. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Mar 29, 2011 19:54 
Citiram:
Delnice pa kupi od firme OCZ, delajo čudežno hitre SSDje zadnje čase.
Æez 4 leta jim bodo pa elektroni padali in podatki bodo šli v pi**o materino!!!!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 30, 2011 9:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
To pomeni, da moraš te delnice čez tri leta in pol prodati.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited