Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 7:08

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 05, 2006 16:48 
Doma imam sistem antene t 90 z 6 lnbji. Konfiguracija satelitov je sledeča
astra 28,2 E
astra 19,2E
eutelsat w2 16E
hotbird 13E
thor 1w
amos4w
Hellasata 2 nisem mogle dobit, mogoče je kriva tudi moja zemljepisna lega (Izola).
Stikalo je DiSEqC stikalo 8/1 S. 168 EMP-Centauri.
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/156
Problem je da kljub navodilom
http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=3439&start=0
mi ni uspelo usposobit moje konfiguracije satelitov v gemini imagu v dreamu. Moje nastavitve so bile sledeče:
Sat/lnb mapping od 0 astra 28 E do 5 amos 4w
Lof/L Lof/h in threshould sem pustil kot je bilo (default)
incrase voltage brez kljukice
toneburst -none
diseq mode 1.1
diseq parameters-tukaj me je motilo da so bile nastavitve samo aa,ab,ba in bb. Pogrešal sem ca in da nastavitev. Zato sem prvič poiskusil 1.AA 2.BA 3.AB 4.BB 5.AB 6.BB drugič pa 1.1 2.2 3.3 4.4 5.5 6.6
diseq repeats / none
uncomited swith- številka vhoda v switch (input od 1 do 6)
sequence repeat in fast diseq sem pustil neobkljukane medtem ko swap comands sem obkljukal.
Kaj ve kdo mogoče kje sem zgrešil?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 05, 2006 21:48 
Kaj to pomeni, da ti sploh nič ne dela ali samo ta Hellasata 2? Pomoje tistega uncomited ti ne rabiš nič nastavljat na tem switchu. Tvoje stikalo je rahlo drugačno od mojega tako, da ti konkretnih izkušenj ne znam posredovati, če se pa ne motim ima en uporabnik tega foruma tako stikalo na T90, ti bo on povedal.

Sistem, ki je opisan v tej temi in večini drugih za konfiguracijo T90 in dreama na tem forumu ti verjetno ne pomaga kaj dosti, ker je opisan za SUR 420 in konvencionalne switche.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 06, 2006 14:04 
Ja sem ugotovil da so večinoma nastavitve za sur stikala. Za moje stikalo imam navodila. V navodilih piše da če se držim režima 1.1 bi mogel za mojih 6 lnbjev naštimat v tem vrstnem redu AA,BA,CA,DA,AB,BB. Glede hispasata sem mislil, da vse satelite katere sem mislil dobit, sem dobil, razen hispasata 2. Merilec smo usmerili tam kjer naj bi bil. Tam smo našli en šibek signal, cca. 55-60 db tako da nismo mogli niti poskenirat satelit, da bi videli kateri programi so na njemu. Nato sem se odločil za thor, glede na to, da sem imel še en lnb prost.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 07, 2006 11:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
S kakšnim instrumentom ste pa merili, za neselektivne je Hellas prešibak in ga preglasi Turksat na 42. Najbolje da najdeš ta Turksat, ki je zlo močan in nato LNB premakneš nazaj za te 3°.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 07, 2006 20:35 
Glede firme in modela inšrumenta res nebi vedel. Je pa zelo dober. Bil je v torbi velik cirka 0,5m*0,5 m pa monter je gledal krivulje v obliki grafa. Ko je dobil satelit ga je skeniral in dobil programe na njemu. Inštrument je imel tudi mini ekran na katerem si lahko gledal kateri koli program seveda nekodiran in pogoj je bil da je bil dovolj močen vsaj ene 65 db.
Jezi me pa ker ne morem spogramirat stikalo da bi delalo. Sem poiskusil iz vsakega lnbja direkt vezat na dreama brez stikala in v nastavitvah naštimat za 1 lnb in stvar dela brez problemov. Ko pa povežem vseh 6 lnbjev preko switcha mi napiše pri iskanju waiting tuner lock please wait in ne gre naprej. Enostavno ne morem ugotovit pravilne nastavitve za moje stikalo. Moti me, da pri nastavitvi izbranega režina 1.1 in 1.2 imam v opciji diseq parameters samo nastavitve aa,ab,ba,bb,none,1,2,3....do 16. Manjkajo mi nastavitve ca in da. Res ne vem kaj naredit daj da poskusim zamenjat image z kakšnim novim in upam, da bo imel pod diseq parameters tudi te dve mankajoči nastavitvi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 07, 2006 21:07 
Citiram:
Manjkajo mi nastavitve ca in da.
Kaj je to?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 07, 2006 22:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nisem gledal prav tega stikala, ampak večina te robe prve 4 pozicije preklaplja po kateremkoli sistemi oziroma vsaj 1.0 in 1.2.
1.1 je redkost, zato bi jaz vstrajal na 1.2, to je naavden motor, kjer pošiljaš komande katero lego naj zavzame motor, v tem primeru stikalo.
Torej nimaš kaj nastavljati, le pošiljati 1.2 ukaze na aktero shranjeno pozicijo naj se "motor zavrti".


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 08, 2006 10:26 
Citiram:
Citiram:
Manjkajo mi nastavitve ca in da.
Kaj je to?
Pingvin zdej pišem iz službe, za natačno razložit bi mogel pogledat doma v navodila. Mislim pa da gre takole. Za stikala kot so npr. sur (4/1), ki imajo 4 vhode imaš v režimu 1.1 nastavitve aa,ab,ba,bb. Pri stikalu kot je moje (8/1) pa je commited vrednost od a do d za uncommited pa od a do b. Tako da dobiš vrednosti commited/uncommited v režimu 1.1 za moje stikalo možnosti aa,ab,ba,bb,ca,cb,da,db.
V nedeljo ko bom imel čas bom poskusil še naredit v režimu 1.2 kot je zgoraj opisal tehnični.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 08, 2006 17:48 
Jaz imam stikalo 10/1 in dream 7000 je prav otročje lahko nastavit :D , če je to 8/1 nekaj podobnega (enak princip delovanja ) ti lahko pošljem navodilo..... čudi me pa, da monter tega ni znal usposobit :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 14, 2006 10:10 
Za tiste ki imate 8/1 ali 10/1 stikalo so kombinacije v načinu 1.1 sledeče:
Vir:satelitski forum
non standard conf,diseqc protocol 1.1,
Prva 4 lnb-a moraju biti A/A A/B B/A B/B (ne ide 1,2,3,4) + uncommitted input 1.
Sljedeća 4 ponovo A/A A/B B/A B/B + uncommitted input 2
ali
Pod nestandardna konfiguracija:
Lnb 0 Diseq modus 1.1 A/A Uncommitted Ulaz 1
Lnb 1 1.1 A/A Uncommitted Ulaz 2
Lnb 2 1.1. A/A Uncommitted Ulaz 3
Lnb 3 1.1. A/A Uncommitted Ulaz 4
Lnb 4 1.1. A/A Uncommitted Ulaz 5
Lnb 5 1.1. A/A Uncommitted Ulaz 6
Lnb 6 1.1. A/A Uncommitted Ulaz 7
Lnb 7 1.1. A/A Uncommitted Ulaz 8
Lnb 8 1.1. A/A Uncommitted Ulaz 9
Lnb 9 1.1. A/A Uncommitted Ulaz 10
Lnb 10 1.1. A/A Uncommitted Ulaz 11


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited