Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 10, 2024 1:49

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 29, 2004 22:15 
konkretno: gemini image nima moznosti popravljanja hitrostii, duo pa jo ima ... no razlika je vec kot ocitna .... skoraj za polovico hitreje preklaplja duo .... ce zamenjam sprejemnik, pa mi dela kot duo z 2.5 °/sec .....

ce je to samo "pamet" od sprejemnika se da to ziher postimat .... no to pa jest sprasujem .....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 29, 2004 23:12 
ni mi najbolj jasno

ima motor samo 2 brzini?

ali lahko poljubno nastavim hitrost 1 oz 2 brzina.... (obstaja še tretja ? :roll: )


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 29, 2004 23:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V bistvu so 3 brzine :-) 0 ko stoji, 13V pri vertikalno polariziranih programih in 18V pri H kanalih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 29, 2004 23:55 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
kot so ze povedali...sprejemnik to potrebuje samo za odstevanje casa(beri nima pojma kdaj se motor vrti), Torej je ta nastavitev dokaj brezveze, meni pri novem sf vcasih prehitro osvezi kanal...treba se 1x osvezit, ce hoces sliko...

in, kot je povedal matjaz...moras imeti posluh ;) torej, ce je vertikala bo vrtel pocasneje in ce je horizontala bo vrtel hitreje..izi k pasul :D

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 30, 2004 0:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mnogi sprejemniki zaštekajo, če skušajo sprejemati vse kar se med vrtenjem pojavlja, zato mu ta podatek prav pride, da med vrtenjem ne poizkuša sprejemati in tako ne zabluzi.
Torej probaj ujeti neko srednjo hitrost, da ne boš na koncu brez veze čakal ali da se ti ne zablokira prepogosto.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 30, 2004 16:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
:idea: Fajn je da imaš na vsakem satelititu en kanal v H polarizaciji in z njim obrneš motor na željen satelit ter potem skačeš po programih na satelitu.
Meni se zdi vsaka sekunda čakanja, da se obrne cela večnost zato uporabljam disecq preklopnike. Trenutno 8 satelitov, a lahko z majhnim posegom še povečam. V trenutku sem iz Pike na PrvaTV. Ker pa ponavadi tam ni nič zanimivega sem že v naslednjem trenutku na Astri. Ă

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited