Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 1:04

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 105 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 911 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 11:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Torej lahko ta tvoj plugin zdaj vržem ven. :shock: Mogoče pa prav zaradi tega ne dela, ker imam kar naenkrat dvakrat mountan isti disk.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 12:01 
Ven ga kar mirno vrži, dvakrat pa ne more biti mountan. Vglavnem viligov recept mountanja deluje meni brez problema. Se tudi avtomatsko namounta, kar me še posebej veseli. Sem že vekikrat mel timer nastavljen da mi bo nekaj posnelo pol pa drugi dan vidim, "Record failed due to inaccessible storage".


Zadnjič spremenil pingvin, dne So Jan 22, 2005 23:35, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 16:00 
NFS uporabljam kar nekaj časa. Pri tem sem uporabljal različne licenčne (kupljene) serverje pa tudi te "bolj poceni". In z Windowsi mi nikoli nič ni šlo čisto gladko (z razliko od Linux/Unix, tam vedno BP). Problem je bil, ker sem doma imel Windowse XP in mi je res šlo na jetra nonstop se drkat s tem NFS-jem, pa če je proces gor, pa nastavitve... Ko se je pojavil CIFS sem ga preizkusil in od takrat naprej mi dela in ne grem več na instalacije nekih NFS serverjev ipd.
Torej vprašanje je, ali je CIFS nadomestilo za NFS? Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 19:41 
Z tem CIFS-om nimam izkušenj, lahko mi pa posreduješ kako instalacijo ma mal stestiram.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 17, 2005 19:50 
http://www.linktionary.com/c/cifs.html

kako je z bufferjem kolk lahko naenkrat posljes na drugo stran ali skopiras v enem susu ..


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 18, 2005 8:38 
Citiram:
Z tem CIFS-om nimam izkušenj, lahko mi pa posreduješ kako instalacijo ma mal stestiram.
Kar se tiče instalacije je skrajno preprosto.

Na strani PC zagotoviti uporabniško ime in geslo s pravicami in share folderja, kot "želi" Dreambox (/hdd/movies,...)

Na Dreamboxu namesto NFS določiš CIFS, poveš kam naj ga mounta (npr. na /HDD) in kateri share iz PC-ja (npr. C:/HDD). Preostane še uporabniško ime in geslo z ustreznimi pravicami na PC.

Tehničnih specifikacij CIFS pa res še nisem preučeval. Po moje so zelo podobne SMB protokolu, ker na njem bazira. Morda je kaj tukaj notri:
Koda:
http://ubiqx.org/cifs/rfc-draft/draft-leach-cifs-v1-spec-02.html
Koda:
http://www.snia.org/tech_activities/CIFS/CIFS-TR-1p00_FINAL.pdf
Koda:
http://www.codefx.com/CIFS_Explained.htm
in tukaj kar se tiče klienta na Windowsih:
Koda:
http://www.microsoft.com/mind/1196/cifs.asp
Sicer pa zgleda CIFS opisuje tudi vsaka knjiga na temo Sambe.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 22, 2005 23:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Ne bi rekel, da je preprosto-meni na zadnjem Ru Dreamu nikokr ne uspe. KO vse namestim in bi rad snemal mi napiše: "Record failed due to inaccessible storage. Bi prosil nekoga, da po kmećko napiše ves postopek od A do Ž pa da vidim kje sem ga posviral.

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 22, 2005 23:32 
Nimaš namountan z eno besedo. Do kje si pa prišel?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 22, 2005 23:38 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Kako nimam če mi pa napiše CIFS mount......OK
Je pa tko sem bral navodila z hrvaškega foruma pa misli, da se je tip ornk zatipkal, saj dvakrat isto ni napisal, sploh pa ni testiral na Ru Dreamu, tko da pravim, da rabim natančna navodila, ker pol pa res ne bo težko :wink:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 23, 2005 19:54 
Citiram:
Kako nimam če mi pa napiše CIFS mount......OK
Je pa tko sem bral navodila z hrvaškega foruma pa misli, da se je tip ornk zatipkal, saj dvakrat isto ni napisal, sploh pa ni testiral na Ru Dreamu, tko da pravim, da rabim natančna navodila, ker pol pa res ne bo težko :wink:
Zna biti narobe na PC-ju oz. XP. Poglej, kakšne pravice glede R/W ima user, s katerim se CIFS prijavljaš z Dreamboxa na točno tem folderju, ki ga šeraš.
Je pa res, da na ruDreamu nisem videl tega še delati. Meni dela na Hydri Zeus.
Niti ne vem, ali ruDream ima CIFS že vgrajen, ali si instaliral na roke plugin?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 105 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 911 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: sibila in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited