Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 7:02

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 21, 2005 7:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Nisem sicer med kandidati, da bi kupil to anteno, zanima me pa vseeno in mogoče tudi koga drugega, ki jo misli kupiti, kako se Dreama nastavi, da zna krmiliti osem LNB-jev. Nikjer v nastavitvah za DiSEqC ne najdem te opcije. Je kdo že kaj probal?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 21, 2005 7:18 
to tudi mene zanima....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 21, 2005 8:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Bolj na začetku Dreama mi je znanec poslal sliko menija, v katerem sta bili dve DiSEqC nastavitvi, ena za committed (standardni), druga pa za uncommitted swič.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 21, 2005 8:47 
Malce sem brskal po moji arhivi. Vem, da sem že nekje bral o tem in našel sem! Osredotočam se torej na softwerski del nastavitev za Wavefrontier in sicer kako bi šlo od začetka, takoj po flasherasu.

1. Po izbiri Timezone in Language dobimo izbor za Diseqc in izberemo prvega "No Diseqc"
2. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 21, 2005 8:59 
Isti imaš tudi pri "non standard use defined configuration", tako da bi bilo mogoče smiselno tu nastaviti. Pri nastavitvah za rotor, prav sigurno poleg ostalih ukazov, potem pošilja še komande rotorju.


Meni še vedno ni jasno kako komando poslati SUR-u, da spusti zadevo transparentno naprej na višji nivo (gledano iz strani sprejemnika). Ok, to je mogoče opcija "uncommitted". In kako mu dopovedati kateri vhod višjega nivoja aktivirati, torej tam kjer je direktno priklopljen LNB? Pri opciji uncommitted imaš na izbiro input od 1-16. In ta tem istem formu nastavitev je tudi DiSeqC Parameter (A/A, A/B..).


Zadnjič spremenil pingvin, dne Pe Jan 21, 2005 9:09, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 21, 2005 9:07 
Citiram:
Isti imaš tudi pri "non standard use defined configuration", tako da bi bilo mogoče smiselno tu nastaviti. Pri nastavitvah za rotor, prav sigurno poleg ostalih ukazov, potem pošilja še komande rotorju.
Verjetno bo to držalo. Sicer pa sem sedaj našel tudi izvrini članek od koder sem si to potegnil (zadeva je stara sigurno leto ali več), pa si sami poglejte skupaj s screenshoti:
http://dreambox.sjerom.com/modules/soap ... ticleID=14

v sekciji oz. menuju /Instalation/WaveFrontier


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 21, 2005 10:06 
Evo, še en dokument sem našel z opisom HW in SW za Dreambox + Wavefrontier z 8 ali 16 LNB, samo je za germansko govoreče:
http://www.satshop24.de/Download/Dream/ ... eqc1.1.pdf


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 13, 2005 10:47 
Ali kdo ve kako na Dreamu nastaviti parametre Diseqc v primeru, da imaš LNB priklopljen direktno na SUR420? Meni se kar nekaj meša po nastavitvah. Preklopnik na samam SURu imam na default. Kombinacija SUR+4Diseqc mi v redu deluje.
Sedaj imam nastavljeno za lnb, ki je direktno priklopljen na SUR takole;
*Tone brust=none
*Disec mode=1.1
*Disec parameter=A/A (predvidevam da je to v redu, sicer ga pa niti ne potrebuješ, ker je direktni priklop)
*Diseqc repeats=none
*Uncommitted switch=imput3 (ker imam na tretjem vhodu)

Rezultat je tak, da mi najde samo nekaj iz 39E (TV Pika ne), 1W mi pa sploh ne najde, imam pa tudi direktno prikljopljenega z istimi parametri razen številke LNBja in
*Uncommitted switch=imput2 (ker je na drugem vhodu)

Oba 39E in 1W sta ziher 100% fizično pravilno nameščena.

Ima kdo kako idejo?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 13, 2005 16:46 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Nastavitev za priključitev LNB direktno na sur420 na 2 vhod
1........none
2........version1.1
3........none
4........none
5........input 2 (2 je če je priključen na drugi vhod na sur420, če imaš na tretjem je input3 itd..)
6 .......prazen kvadratek
7........ X
8........ prazn kvadratek

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 13, 2005 19:45 
Veš kaj je pri vsem tem zanimivo. Iman nastavljen takole;
1 vhod SUR=4Diseqc - deluje BP
2 vhod 1W
3 vhod 39E

In imam nastavljeno za !39E! da je na imput2, pa mi dela, najde mi 30 tv servisov čeprav imam na SURu na 3tjem vhodu!
1W ki je fizično na 2 vhodu pa ne dobim pa naj naredim karkoli.
Sem poizkusil seveda tudi z tvojim predlogom, pa ni nič bolje. 39E mi je videl že prej, Thora pa ne dobim.
Bom še en Diseqc nabavu pa mirna bosna. Vseeno me pa žuli zakaj se tako čudno obnaša.
Ima to kake veze s stikalom na samem SURu? Tisto, ki ima tri pozicije.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited