Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Maj 23, 2024 19:08

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Dreambox 7020 - zacetek
OdgovorObjavljeno: Če Maj 19, 2005 14:26 
Torej imam Dreambox 7020, vendar sem totalen začetnik. Povezat mi je uspelo računalnik in dreambox preko cross over cabla. Preko com porta pa mi ne gre, oziroma DreamUp se noče povezat. Skratka potegnil sem dol neke ključe, keys.bin in jih preko ftp-ja uploadal na var/keys, ampak ne vidim nobenega učinka, kanali so še vsi zakodirani. A je treba še kaj kam kopirat, še več ključev mogoče v druge mape na dreamboxu? Bral sem tudi nekaj o nekih image (hydra,...), pa pojma nimam kaj s tem, a je treba to tudi naložit, oziroma kako? Vsaka pomoč je dobrodošla.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 19, 2005 15:48 
Glede na to, da imaš DM 7020, boš moral uporabiti en MOD priporočam ti, da uporabiš Gemini MOD 103. Tako neboš zamenjal celotnega Image in ti ostane garancija. Potem pa poveži DM 7020 z internetom, če imaš to možnost seveda. V primeru da te možnosti nimaš poišči na internetu En emu, ki ustreza dreamboxu in ga je možno naložiti preko menija v dreamboxu. torej scam.tar.gz to je primer. zato pa še potrebuješ kakšne ključe seveda. Le te naložiš v var/keys (če uporabljaš emu scam) to ti je na kratko vse. kaj več pa le vprašaj.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: DB 7020 - zacetek
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 22, 2005 20:52 
...ker sem sam tudi nov uporabnik 7020 in sem zadnji teden vec na netu kot na tleh (iscem info...), lahko potrdim varianto z Gemini mod-om (trenutna verzija, ki jo uporabljam na 7020 je 1.03, dobis pa jo na

w**.i-have-a-dreambox.com/wbb2/database.php?sid=)

Sam sem imel tezave z instalacijo na originalen image, zato sem ga zamenjal s popravljenim (CVS). Navodila za instal lahko dobis na

w**.satelitskiforum.net/wbb2/thread.php?threadid=3507&sid=

Probal pa sem tudi s Hydra varianto (iz flash-a), vendar sem jo vrgel ven, saj se dosti pise o tem, da v prihodnosti zanjo ne bo vec podpore...

Anyway, glede kljucev itd. je Gemini kar "porihtan", tako, da ce imas ADSL preko switcha, je download dobrot stvar nekaj minut...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 09, 2005 18:09 
Evo mene, torej potegnil sem dol gemini_1.03_mod_7020.ipk in startmenu_0.0.2_7020.ipk ter naredil tako kot piše na satelitskem forumu, da prvo poženešet start, vendar mi pri inštalaciji javi napako "unable to rename usr/bin/enigma.sh: No such a file or directory." Dobro, sn potem inštaliral gemini, tu vse ok, vendar pa se potem dreambox ne zažene več, oziroma, začne nalagat, piše na dreamboxu neki flash, potem pa kao da se resetira, vendar potem ne piše nič več, na tv-ju pa je samo začetna slika, brez menija. Kaj bi to blo, je kriv tisti problem s start napako?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 09, 2005 19:50 
Verjetno nisi naredil flash erase?!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 10, 2005 13:17 
Kak pa to naredim, flash erase mislim?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 10, 2005 14:10 
s programom DREAMUP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 10, 2005 14:43 
Ta program mi ne dela. Javi da se povezuje z dreamboxom, ampak nikol se ne poveže, pa bilokateri com izberem. Kaj to je navadn kabl za povezavo s com portom in dreamboxom ali mora biti kaki poseben?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 10, 2005 14:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
null modem kabel


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 10, 2005 14:52 
RS 232 ( 2-3, 3-2, 5-5 ) ali kot je že šnops napisal Null modem :wink:.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited