Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:42

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Razno o 7020
OdgovorObjavljeno: To Jul 10, 2007 10:41 
Zanima me par stvari:

-ko sem nabavil novega dreamboxa, sem vanj vtaknil 250gb WD disk ga sformatiral in v omrežju mi je dreambox pokazalo kot objekt, kjer sem z klikom nanj ob vpisu usernamea in passworda lahko browsal po dreamboxovem disku preko file sistema in tudi moj xbox je videl ta disk. Sedaj te možnosti več ni. Kje se to vklopi? Ftp,http in ostale stvari mi delajo normalno. Tudi mount iz 7020 na pc lahko naredim brez problema. Torej, nekako bi rad sharal hdd folder na dreamboxovem disku, saj bi ga imel tudi kot za nekakšno shrambo podatkov. Rad bi da ga vidi tudi xbox. To mi je že delalo, ne vem pa kako dobiti nazaj.

-malo sem se igral z gsub programom. Programi, ki imajo angleške podnapise (ki so tudi default kot primary nastavljeni) mi normalno pokaže. Na satelitskiforum.net pa sem bral da so nekateri hrvati zmodali program tako, da jim je vlekel tudi dvb title in da so celo editirali vse skupaj glede na listo programov. Npr. odprl je mtv adria in mu je avtomatsko odprlo npr. srbske podnapise.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Razno o 7020
OdgovorObjavljeno: To Jul 10, 2007 11:37 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
Zanima me par stvari:

-ko sem nabavil novega dreamboxa, sem vanj vtaknil 250gb WD disk ga sformatiral in v omrežju mi je dreambox pokazalo kot objekt, kjer sem z klikom nanj ob vpisu usernamea in passworda lahko browsal po dreamboxovem disku preko file sistema in tudi moj xbox je videl ta disk. Sedaj te možnosti več ni. Kje se to vklopi? Ftp,http in ostale stvari mi delajo normalno. Tudi mount iz 7020 na pc lahko naredim brez problema. Torej, nekako bi rad sharal hdd folder na dreamboxovem disku, saj bi ga imel tudi kot za nekakšno shrambo podatkov. Rad bi da ga vidi tudi xbox. To mi je že delalo, ne vem pa kako dobiti nazaj.

-malo sem se igral z gsub programom. Programi, ki imajo angleške podnapise (ki so tudi default kot primary nastavljeni) mi normalno pokaže. Na satelitskiforum.net pa sem bral da so nekateri hrvati zmodali program tako, da jim je vlekel tudi dvb title in da so celo editirali vse skupaj glede na listo programov. Npr. odprl je mtv adria in mu je avtomatsko odprlo npr. srbske podnapise.....
Sambo instaliraj na dreambox. Je pa vsaj pred časom bil problem na 7020 (nisem že dalj časa to probaval na 7020) ker se ni pognala pri zagonu dreamboxa , ampak je blo treba prek telneta pognat potem je pa delalo.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 10, 2007 11:42 
maš kak link?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 14, 2007 21:53 
ok, sem malo pogooglal.Rešitev je dokaj enostavna: http://www.satelitskiforum.net/wbb2/thr ... ight=samba Dela brez problema.

Me pa res zanima ce se je bolj poglabljal v gSUB. Verjamem da marsikdo raje vtakne totalovo kartico v dreamboxa in ne tist jajc od njihovega sprejemnika. Si je kdo avtomatiziral podnapise da se zocno doloceni na dolocenem programu zalaufajo z gSUB?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 25, 2007 13:46 
zanima me tudi zakaj LAN kartica na dreamboxu dela tako počasi


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 25, 2007 16:55 
Ker ne vem zakaj se ta program uporablja sklepam ,da za podnapise na Totalovi kartici.Pri meni kar nekaj podnapisov ni hotelo predvajati na DREAMBOXU 7020.Ali ti sedaj dobiš vse podnapise na Dreamu enako kot na Totalovem sprejemniku.Ako sem v zmoti me popravi.
lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 25, 2007 17:00 
podnapise kaže normalno v obeh sprejemnikih, le da jih moraš v dreamboxu ročno vklopit. Gsub naj bi znal sam vklapljati... vendar ga mi ne rata zrihtat


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 25, 2007 17:06 
Hvala za ažuren odgovor. Pa saj sem vklapljal na vse načine pa ni šlo.
Bom probal z sambo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 25, 2007 17:14 
samba nima veze. Pritisni npr. na tv1000 audio tipko in med subtitles izberi slovenščino...Sambo imaš zato, da ti dreamboxa v omrežju kaže kot pc (in njegove share)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 25, 2007 19:06 
zanima me tudi če je pametno spreminjati postavko pri HDD kjer piše acoustic in vrednost 160 in koliko se lahko spreminja?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited