Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 13:40

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 11:11 
dej probaj priklopit kerga drugega dreama in bos vidu, al pa tvojega nesi h komu, ki ga ma ... btw: meni na linksysovem befsr41 navaden kabel ni delal ....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 11:18 
Še 1x sem preveril. Ta kabel je navadni, kar pomeni, da ni cdossover.
Na ISTI kabel, preko katerega dream ne deluje, je trenutno priklopljena
druga naprava, ki se mi brez težav poveže na net. Do te naprave lahko brez težav tudi ftpjam.

Poleg tega imam v rezervi 2 kabla cca 18m. Eden je navadni, drugi crossover. Kabla sta preizkušena in certificirana. Imam tudi rezervni
meterski kabel navaden, certificiran.

Moji poizkusi so bili z vsemi temi kabli, ki v drugih napravah delujejo.
REZULTAT: dream ne mrda. niti ledka, ki kaže na povezanost na routerju ali pa na mrežni od PCa, ko je dream priklopljen direkt na PC, ne zasveti.

PS, IST model ROUTERJA ima tudi prijatelj. Dream se mu poveže BP.
Trenutno nimam možnosti, da bi preizkusil pri kom drugem ali z drugim dreamom.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 12:03 
a si sploh kdaj imel priklopljenega ??? a mas nov dream ???al rabljen ???


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 12:07 
Je kao nov.
Dodano: zdaj ga imam zadosti. Sinoči cel večer in dane cel dopoldan za škatlo!!! Ă


Zadnjič spremenil KLant, dne Ne Jul 29, 2007 12:12, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 12:11 
pol ga pa na servis pelji ... sej ima garancijo ... al je samo kao ???


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 12:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
ip nalov 192.198.1.101
s. mask 255.255.255.0
privzeti p. 192.198.1.1
p. dns.s. 193.189.160.13

To so nastavitve v Dreamu?

Kakšne imaš na računalniku na katerem si trenutno?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 16:17 
Ko ste ravno zagreti za Drime ,namreč mene tudi drži že dolg časa da bi ga nabavil,me je pa strah,da ga ne bi znal usposobit, predvsem me zanima kako se ga posodablja lahko samo preko mrežne ali je obvezno tudi preko RS232,kar je pa največji problem -ga je možno tudi zaflešat isto kot ostale sprejemnike?Ker če primirjamo DM7020 ni tako poceni da bi ga za****l.Pa še to; kako se pa ujame DM7020 z računalnikom,ker Dm ima Linuks Pc Windows sistem?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 17:13 
nič, grizejo čist mal, če postanejo lačni, ne čist zares nič posebnega niso, ampak tko in tko brez originalke kaj kmalu ne bo šlo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 17:53 
Slika

Sadjevc, tu je fotka sprednje strani routerja. LAN priključki so označeni od 1 do 4. Vsak priključek ima dva indikatorja, spodnjo in zgornjo led diodo.
Spodnja dioda zasveti, oziroma oddaja svetlobo, čim je neka mrežna kartica priključena na tisto mesto. Zgornja led dioda pa utripa pri prenosu podatkov.
Spodnja led dioda torej sveti, tudi brez mrežne konfiguracije.

Ko sem priklopil dreama npr na št1, OBE diodi nista svetili, ko sem priklopil dreama na št4, OBE diodi na št4 nista svetili in tako dalje. Menjaval sem pozicije na routerju, menjaval kable. NIĂ


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2007 21:35 
Citiram:
Ko ste ravno zagreti za Drime ,namreč mene tudi drži že dolg časa da bi ga nabavil,me je pa strah,da ga ne bi znal usposobit, predvsem me zanima kako se ga posodablja lahko samo preko mrežne ali je obvezno tudi preko RS232,kar je pa največji problem -ga je možno tudi zaflešat isto kot ostale sprejemnike?Ker če primirjamo DM7020 ni tako poceni da bi ga za****l.Pa še to; kako se pa ujame DM7020 z računalnikom,ker Dm ima Linuks Pc Windows sistem?
nc bat, sej je saamo strah ...ko ga enkrat povezes s pc-jem je kot bi mel dva pc-ja skupej ... tut znanje linuxa ni potrebno, ce ga pa nzaflasjas pol pa enostavno vzanes rs232 kabel in ga z dreamupom nalozis nazaj .... posodabljanje poteka preko ftp-ja enostavno se povezes z njim in skopiras nanj kar hoces ... podnapise, plugine, emulatorje .... no vseskupaj pa lahko direkt potegnes iz neta ... kolikor ti pac dopusca image ....

@KLant ti imas hw napako zato nastavitve niso pomembne .... btw: iz kje si ??? lahko se mi javis na zs ali na msn .... ali tu ...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited