Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:12

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: So Okt 20, 2007 11:03 
LP vsem.
Zanima me če je možno sprejemni senzor v dreamboxu za daljinec zamenjat oziroma podaljšat njegov kabel, da bi samo senzor dal na neko "vidno" mesto, dreambox pa zaprl v omaro ker čez so vrata od omare zaprta ne vleče signal od daljinca.
Hvala za nasvet.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 20, 2007 12:02 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Da se sigurno - lahko pa pol pozabiš na garancijo ( če jo slučajno še imaš ).
Nevem pa , kako bo z hlajenjem naprave, če jo boš imel zaprto v omari.

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 20, 2007 12:06 
Glede hlajena ni panike je zadnji del omar odprt.Ampak še vedno ne vleče signala.
Garancija je tudi že mimo tako da ni panike.
Kako se pa to naredi. Omenil si da ja.
??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 20, 2007 20:29 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sprejemnik IR signalov odlotaš in po treh žicah vodiš kamor želiš. Vzemi ploščat kabel in daj signal v sredino. Morda bo potreben kak keramični kondi med + in - na sprejemniku. Dlje ko boš speljal, več šans je, da bo slabo delal. Lahko bo motila kaka špar lampa, ali ansploh svetloba, če ima maska sprejemnika kako realno filtracijsko funkcijo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 20, 2007 22:14 
Malo sem pogledal, pa sem opazil da je lcd ekranček pa senzor na vezju,katero je privijačeno na prednjo stran.Tako da ne vem če se da senzor odlotat z tega vezja.Bom pogledal pa sporočil.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 29, 2007 21:19 
Odsoten

Pridružen: Sr Jan 21, 2004 21:18
Prispevkov: 163
Citiram:
Dlje ko boš speljal, več šans je, da bo slabo delal.
Tehnicni kako ocenjujes to dolzino?Imam podoben problem : z brezzicnim oddajnikom bi posiljal sliko in glas z drima v sobo in seveda iz sobe z pilotom upravljal drima....saj ima oddajnik prilozen kabelcek z ir oddajnikom za komunikacijo med pilotom in drimom
Postavljeno pa imam tako da je ta oddajnik pri racunalniku (od drima do pc imam kabelsko povezavo)ki je od drima oddaljen 15 metrov,se pravi da bi moral tisti prilozen ir kabelcek podalsat za 14 metrov,saj mora biti ir oddajnik na kabelcku tik obir sprejemiku na drimu. En glas da ne bo delovalo sem ze dobil pa bi rad se enega :roll:

_________________
Dreambox 7000 in Humax 5400


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 29, 2007 21:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mislim, da ni razloga, da ne bi delovalo. Gre za oddajnik, ki operira z velikimi energijami in motnje niso problem. Najprej pa ga probaj usmeriti na drima, morad bi šlo od daleč. Jaz bi pa škatlico razkopal in povečal tok v oddajno diodko in bi letelo po zraku.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 31, 2007 15:22 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
Citiram:
Dlje ko boš speljal, več šans je, da bo slabo delal.
Tehnicni kako ocenjujes to dolzino?Imam podoben problem : z brezzicnim oddajnikom bi posiljal sliko in glas z drima v sobo in seveda iz sobe z pilotom upravljal drima....saj ima oddajnik prilozen kabelcek z ir oddajnikom za komunikacijo med pilotom in drimom
Postavljeno pa imam tako da je ta oddajnik pri racunalniku (od drima do pc imam kabelsko povezavo)ki je od drima oddaljen 15 metrov,se pravi da bi moral tisti prilozen ir kabelcek podalsat za 14 metrov,saj mora biti ir oddajnik na kabelcku tik obir sprejemiku na drimu. En glas da ne bo delovalo sem ze dobil pa bi rad se enega :roll:
Bat66 ??, a nisi pri meni videl kako imam speljano iz dnevne sobe do :wink: "računalniške centrale" .video je preko 75 ohm antenskega kabla,zvok prek kabla z 5 žilen z opletom. dalinc pa gre povezava po zraku .kabli so dolgi cca 25 mm

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 06, 2007 23:29 
Odsoten

Pridružen: Sr Jan 21, 2004 21:18
Prispevkov: 163
Seveda sem videl in stvar kopiral samo je bil ta problem z prenosom IR signala z daljinca.
Tako sem danes nategnil 18 metrov dvozilnega 0.75 kabla za zvocnike ,priklopil IR in kot je tehnicni rekel stvar deluje 100%. :D

_________________
Dreambox 7000 in Humax 5400


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited