Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 11:44

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Dm 500-težave z DiseqC!
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 14, 2007 12:07 
Zadnje nekaj dni poškušam nastaviti dm 500,da bi mi preklopil brez problemov,ampak ne deluje zmerom kot je treba.Sadjevc mi je že razložil,kako naj bi nastavil 2 LNB-ja in 2 fixni anteni,ampak te nastavitve ne delujejo kot bi morale.
Citiram:
Ko nastaviš vse transponderje za to Lastovko, greš ven (rdeč knof, Exit, Lame...) in greš gor na Satellite Configuration. Tam ti verjetno piše "many satellites via DiSEqC Rotor"; če ne piše, izberi to opcijo. Premakni se dol na satelit, kjer piše Lastovka, in v stolpcu LNB pojdi v meni LNB configuration. LNB 0 spremeni v LNB1 -> next page ->DiSEqC mode daj na 1.1 in DiSEqC parameter na ustrezno vrednost, odvisno od tega, kam je priključen LNB za Lastovko in vse skupaj shrani z zelenim knofom.
Za ostale satelite pusti LNB 0, DiSEqC mode pusti na 1.2, DiSEqC parameter pa daj na opcijo, kjer je LNB, ki je vezan na motor.
Upam, da je razumljivo.
Torej,sedaj imam 2 paraboli in 2 LNB-ja ter diseqc 1.0 2/1(prav tako sem probal z diseqc 2.0 2/1.Eno za astro in drugo za lastovko Tv.Iz obeh imam dober signal,problem pa nastane pri nastavitvah za diseqc,saj če nastavim kot mi je svetoval Sadjevc mi takoj priklopi na Lnb Lastovka,ampak nazaj pa traja kar nekaj časa in še to ne priklopi zmeraj.Včasih moram zaporedno pritisniti več kanalov na Astri in potem preklopi.Probal sem že kar nekaj nastavitev,ampak ne dela 100 %.Ali je možno,da je kaj narobe z dreamboxom ali pa sem samo narobe nastavil.Standardne nastavitve za 2 LNB-ja prav tako ne deluje.
Še najbolj mi deluje tale nastavitev,ampak dela počasi in včasih tudi noče preklopit:

za HOTBIRD imam LNB1,ostalo 0.

non standard user defined configuration

---------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------
Astra LNB 0

Lof/L:09750
Lof/H :10600
Threshold :1700
-------------------------------------------------------
Toneburst:none
Diseqc Mode:Version 1.1
Diseqc Parameter:A/A
Diseqc repeats:Three
Uncommited switch:Input 1
Fast Diseqc-enable
---------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------

HotBird LNB 1

Lof/L:09750
Lof/H:10600
Threshold:11700
----------------------------------------------------------
Toneburst:none
Diseqc Mode:Version 1.1
Diseqc Parameter:A/B
Diseqc repeats:Three
Uncommited switch:Input 1
Fast Diseqc-enable

zopet prosim za pomoč :? [/code]


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 14, 2007 14:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Možno, da je kaj narobe z Dreamom, možno je, da DiSEqC ni kompatibilen z njim, možno je, da je predolg kabel in da napetost preveč pade na njem, probaj z increase voltage... Ti na obeh polarizacijah to dela?
Marsikaj je možno.
Na očetovem Dreamu je podobno, na mojem pa dela odlično.

Nekaj mi ni jasno: če imaš DiSEqC 2/1, ali to pomeni, da ima samo dva vhoda? Kam imaš potem vezano Lastovko, če je na LNB 1 HB in na LNB 0 Astra?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 14, 2007 14:52 
Ja v bistvu je tako,da je lnb 1 lastovka,vse ostalo Astra,hotbird....pa je lnb 0,ker imam ročni motor in anteno obračam preko stikala.Do switcha je približno 9 m kabla,oba lnb-ja sta univerzal Inverto.Zanimivo je da ko izberem kanal na Lastovki mi skoraj v trenutku prikaže sliko,ko pa izbrem en kanal na nlb 0 pa traja kar nekaj časa in mislim,da samo ena polarizacija nagaja,zato,če menjam kanale na astri mi potem enkrat preklopi.Bom še malo sprobaval,čeprav ne več več kaj bi lahko bil vzrok.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 14, 2007 14:53 
Probaj še s križcem na "sequence repeat".


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 14, 2007 22:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Zakaj nisi takoj povedal, da imaš ročni motor, ki ga obračaš preko stikala. Potem pol teh nastavitev, ki sem ti jih razlagal, ne rabiš. Sem mislil, da imaš kakšen DiSEqC 1.2 motor, ki se avtomatsko obrača z izbrano pozicijo. V tvojem primeru je bolje, da tudi za LNB 0, ki je na vrtljivi anteni, izbereš DiSEqC nastavitev 1.1 (in ne 1.2, kot sem ti napisal v tisti drugi temi) in ne bo Dream pošiljal nobenih ukazov za vrtenje motorja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 15, 2007 8:17 
Ne vem točno kako mi je to ratalo,ampak sinoči mi je po nekajdnevnem mučenju uspelo! :-))) Spet čisto slučajno in še sedaj lahko le domnevam zakaj vsa stvar ni delovala.


Izgleda,da tale zadeva z dodajanjem Lastovke Tv na dreambox le ni tako preprosta,čeprav vse deluje super,ko imaš enkrat stvar porihtano.Sinoči sem se čist slučajno igral z channel editorjem in videl,da imajo kanali za lastovko tv čisto svoje ime Telius,seveda to ni satelit ampak družba,zato sem ustvaril nov Bouquett in potegnil kanale iz satelita HotBird v nov Bouquett Lastovka Tv in uploadal v dreambox.Nastavitev za diseqc nisem spreminjal,kjer sem imel nastavljena dva satelita Astra LNB 0 in Hotbird LNB 1 na diseqc 1.1.Po restartu dreama je vse delovalo super.Ni bilo važno kateri kanal sem izbral,takojšen preklop iz LNB 0 na LNB 1 ali obratno.Ker na začetku ko izbereš kateri satelit boš krmalil z dajzekom imaš možnost izbrati satelite,ki so pod defoult in seveda tukaj ni možnosti za dodajanje kabelskega imena ali pa sem jaz to spregledal,zato pač izbereš en satelit s seznama in poiščeš kanale za lastovko tv.V prve dajzek preklopi,ampak kasneje izgleda,ko imaš to shranjeno se nekatere nastavitve mešajo med sabo in tudi dajzek ne deluje pravilno.Nisem še čisto siguren glede tega,ampak skoraj sigurno je vsa stvar v teh nastavitvah satelitov.Mogoče bi moral že na začetku dodati novi satelit-Telius in šele nato izbirati LNB-je in pa nastavitve zanje?

Na koncu bi rad dodal še to,da je Dreambox več kot odlična zamenjava za reciver,ki ga ponujajo v kompletu,ampak vsa stvar zahteva kar nekaj znanja in brez nasvetov Sadjevca bi verjetno že obupal!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 15, 2007 12:08 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Rudi
Spravi si config fajl ker imaš v njem sedaj spravljene svoje nastavitve za dajzek.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 15, 2007 12:53 
Citiram:
Ne vem točno kako mi je to ratalo,ampak sinoči mi je po nekajdnevnem mučenju uspelo! :-))) Spet čisto slučajno in še sedaj lahko le domnevam zakaj vsa stvar ni delovala.


Izgleda,da tale zadeva z dodajanjem Lastovke Tv na dreambox le ni tako preprosta,
Res se zdi. Posebej še od t.i. prosaf dobiš že na začetku pokvarjen
dream...pri katerem mreža ne deluje, lastovko pa mu je menda brez vednosti vgradil sin...Isti slo- prodajalec ne pozabi prodati (izi)granega dreama vsaj 50€ dražje, kot v tujini. Živela socjalistićka...Vrhnika 4ever


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 15, 2007 13:17 
Kdo je koga nategnil?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 15, 2007 14:15 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
Citiram:
Ne vem točno kako mi je to ratalo,ampak sinoči mi je po nekajdnevnem mučenju uspelo! :-))) Spet čisto slučajno in še sedaj lahko le domnevam zakaj vsa stvar ni delovala.


Izgleda,da tale zadeva z dodajanjem Lastovke Tv na dreambox le ni tako preprosta,
Res se zdi. Posebej še od t.i. prosaf dobiš že na začetku pokvarjen
dream...pri katerem mreža ne deluje, lastovko pa mu je menda brez vednosti vgradil sin...Isti slo- prodajalec ne pozabi prodati (izi)granega dreama vsaj 50€ dražje, kot v tujini. Živela socjalistićka...Vrhnika 4ever
gerr ma pod kolko imeni se tu pojavljaš
saj imaš več imen na tem forumu kot izbrisan rak

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited