Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Maj 07, 2024 1:49

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Firewall na dreamboxu
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 24, 2004 14:28 
Imam povezan dreambox na internet preko wireleslan-a in sosedovega ruterja.

Torej je na isti mreži skoraj pol vasi in še zraven cel svet.

Samo za ostali svet imam že rešeno s firewall na routerju (itak pa noben ne ve mojga ip), problem pa je edino domače omrežje.(smo vsi na istem switchu)
(ja, najraje bi kar vsi mal šaltal pa spreminal nastavitve in gledal kanale!)
Problem je ker se vse zablokira, če začnem jest šaltat, drugo pa, tako to ne more bit.Gazda rabi glavno besedo!
Keri program to omogoča in kje ga najdem??

FOra pa je v tem da bi jaz rad določil samo moj računalnik, da imam dostop do drema, da lahko zadevo programiram.

How to make mi happy??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 24, 2004 17:46 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
povezi ga samo na svoj racunalnik :) drugace pa bi se dal z iptables mogoce kej stvarat...jst se tega nism testiral...kaj pa ce bi root password spremenil :)

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 25, 2004 8:34 
root password sem zamenjal, samo to je le za dostop do fajlov dreamboxa, da ga ne morejo programirat!

sam z dreamtv ali pa s kakim drugim programom pa lahko gleda moje kanale, torej hkrati ve, kaj jaz gledam in kdaj!Se pa dogaja, da celo zamrzne dream med njeihovim gledanjem, kaj pa vem kaj probavajo?

probaj na svojem compu napisat http://ip tvojga drema, pa dobiš kar neko spletno stran od dreamboxa, hkrati info kaj se predvaja in mislim, da če nimaš zamenjanega passworda, da celo lahko nekaj komandiraš dreambox.

sosed namreč, mi je lahko shutdown naredu!


da ne rečem absurdna groza!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 25, 2004 9:13 
vilig
Edini način, da rešiš stvar je, da porihtaš router, na katerem ste obešeni.
Načinov je več, izbor načina pa je odvisen od sposobnosti nastavljanja routerja.
Imaš pa naslednje možnosti:
1. DM7000 in svoj PC daš na druge IP osnovne lokalne naslove od ostalih (svoje IP omrežje - DM in tvoj pc na 172.xxx.xxx.xxx, ostali pa na 192.xxx.xxx.xxx). Pomanjkljivost je ta, da ti router tega verjetno ne podpira in za iti z DB in tvojim PC na internet boš moral menjati na roke IP adreso. Enostavneje postane, če si daš v tvoj PC še eno mrežno karto (3000 SIT) in še en UTP kabel, s katero uporabljaš drug IP kot ostali(192.xxx...).
2. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited