Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 15:59

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: DM 7020S težava s tunerjem
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 16, 2011 20:14 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Pred približno 14 dnevi se mi je na DM začela dogajati čudna napaka. Na nekaterih kanalih, ki sem jih imel med priljubljenimi (konkretno SCT paket) mi je začelo javljati da, "trenutno ne oddaja signala", da "programa ne najde"... SNR je bil včasih 50%, včasih pa 90%. Ko je bil 90% še vedno ni bilo slike, je pa BER skakal kot zmešan. Preveril sem konektor na dreamu, zamenjal kretnico pri anteni... isto. Na koncu mi pri iskanju niti ni več našlo recimo programov na 16°. Waiting for tuner lock v nedogled. Potem sem si sposodil DM7025 in na njemu vse normalno dela... Po logičnemu sklepanju je težava v samem sprejemniku.

Malo sem že googlal in večina omenja težave z elektroliti. Predvsem naj bi bil sumljiv eden lociran pod HDD, kar mi je nekako logično ker sem imel lep čas neke "sumljive" diske vgrajene, ki so se kar solidno greli in je velika možnost, da so se elektroliti izsušili. Nekje sem našel tudi namige na nek tranzistor ali pa na nek IC (regulator napetosti) vendar nič konkretnega.

Dreama sem dal trenutno na pregled kondenzatorjev h kolegu, me pa vseeno zanima če ima kdo izkušnje s popravilom te napake, ker očitno je serijska? Tuner verjetno ni crklnil, ker potem načeloma nebi našlo nobenega programa.

Hvala vnaprej za kakršenkoli nasvet.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 23, 2011 22:48 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:23
Prispevkov: 216
Rešeno

Bil je izsušen elektrolit 22uF zraven regultorja napetosti LNBP21 in H polarizacija ni delala :)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited