Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 22:38

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: SM3D12 motor
OdgovorObjavljeno: To Feb 03, 2004 10:33 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Kupil sem omenjeni motor da bi lahko lovil hispasat,z prejšnjim motorjem sem lovil od turksata pa do amosa,sedaj ko sem montiral novi motor pa ne morem vec dobit turksata,OBN...pa me zanima pod kakšnim kotom morem nastavit motor,jaz sem ga nastavil po kotom 45.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Feb 03, 2004 18:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Poglej v navodila.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 04, 2004 5:59 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Sem ze instaliral,tako da sedaj lovim vse od 42E do 30W,signal je pa odličen na vseh satelitih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 04, 2004 7:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A je to novi satcontrolov motor. Kakšne so kaj izkušnje in s katerim sprejemnikom in kako veliko anteno ga uporabljaš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 04, 2004 13:00 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Da,to je ta novi motor od satcontrola.Moram povedat,da sem se mucil dva dni da sem polovil vse satelite.Drugace pa imam humaxa-5300 in gilbertini 85cm anteno,lnb 0.5.
Z humax sprejemnikom nisem mogel nastavit pozicije satelita oziroma ko sem signal dobil, motorja nisem mogel ustaviti preko daljinca,tako da mi je vedno sel na skrajno desno ali levo pozicijo,tako da sem moral preko stikal, ki jih ima motor nastavit vsak satelit posebej in shraniti pozicijo v sprejemnik.
Ce primerjam stab ali sm3d motor je seveda tle pri nas cenejsi sm3d motor,ampak z stab motorjem je bilo meni lažje polovit satelite in z humaxom ni bilo nobenih tezav.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2004 21:14 
No jaz sem danes tudi namontiral omenjeni motor,pa imam problem!
Lepo nastavim na 13½ južni satelit(lega primorska 13,3½) in ga določim za referenčni satelit.Nato prog. sam preračuna vrednosti satelitov(goto X) a glej ga zlomka,ne prileze niti do Astre! Ustavi se nekje na 17½in potem na roke obrnem par korakov naprej vzhodno.Sedaj sem za silo ročno poiskal dve poziciji in ročno preklapljam :x .
Tudi ko sem obrnil na helas,se mi je zdel odklon majhen(prej sem že imel polarmount,tako da približno vem kje je kaj)

A ja še ta glavno:Imam SS2 +ProgDVB+Diseqc1.2


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2004 23:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V aprilskem Telstarju bo 2 strani tetsta Moteca in 2 strani o nastavljanju motorjev. Po branju tega bo lažje.
robert ali ti z ročnimi komandami v pluginu gre dlje na vzhod. Nastavi ga na ta način in daj v spomin. Zakaj se matraš z GotoX če ne dela.

fatmir
Satkontrol ima težave z ustavljanjem vrtečega se motorja, ker motorček dela motnje in zato ne sprejme komande. Pomaga čim krajši kabel - odnesi sprejemnik k motorji un tam štelaj. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 22, 2004 19:59 
Ja saj ročno že najdem in save-am,sam zakaj ima potem pa Goto-x pr vseh hudičih :evil:

Tako ali tako moram vse razdret,ker moram menjati še obrobo na strehi(kdor nima v glavi...),pa bom takrat preizkusil v hiši


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Jajca
OdgovorObjavljeno: Če Apr 08, 2004 20:40 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Rotor o katerem se pogovarjate ni vreden pet par. Tudi sam sem se mučil z nastavljanjem satelitov na Humaxu, pa razen Astre in HotBirda nisem našel ničesar. Motor je v nekakšnem stalnem GotoX modu. S tipko STOP v iskalcu Humija se ne da ustavit, ampak dirka dalje, levo in desno. Ena velika jajca :!:

P.S: Naj mi proizvajalec ne zameri. Raje naj stvar spravi v red. Za začetek naj si kupi referenco: Moteck-a.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Apr 11, 2004 0:31 
Zanima me ali omenjeni motor deluje tudi v ProgDVB in
katero verzijo SS2DiSEqC1.2 moram uporabit,da bo stvar funkcionirala.
Ver.1.6 mi ne deluje.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited