Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Apr 30, 2024 15:33

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Apr 11, 2004 22:03 
no da se takoj pohvalim: pred par dnevi sem si si omislil SG2100 :) .... res dober motor .... malce se mi je zataknilo pri nastavitvah .... ker sprejemnik podpira USALS in ker sem imel geografijo komaj 2 me je malo zemdlo pri nastavitvah .... no zdej tole vse lepo dela ....

btw: bom vec o tem kasneje .... vsekakor pa priporocam clanek v telstarju (april 2004)...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Apr 11, 2004 22:21 
Motor od Satcontrola je dobra zadeva če se lotiš montaže po navodilu. Jaz sem pri njih kupil komplet (antena, rotor, sprejemnik) in kot nepoznavalec teh zadev - montaž mi je uspelo zadevo zmontirat brez problemov in dobim 21 satelitov.Sistem deluje v GoTo X brez problemov, če se nastavi vse kot se mora.Ker pa imam tudi SS2 pa brez problemov obračam rotor s DiseqC 1.2.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 27, 2004 15:29 
Zlatorog-Kateri program uporabljaš za obračanje?
Sam uporabljam(bolj malo,ker se j...)SS2DiseQc 1,6,pa ne dela Goto x.

Morda bi proti motnjam lahko dodal kakšen kondenzator prek motorja,je že kdo poizkušal?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 28, 2004 9:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kondi čez motor bolj ali manj odpade, ker s tem blokiraš DiSEqC komunikacijo. Zares bi pomagala malo večja špula v serijo z motorjem (220uH in več - pazi na zasičenje zaradi enosmernega toka) in večji kondi (cca 10uF) čez motor.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2004 20:18 
Mislil sem čez sam elektromotor v znortaj rotatorja-motorja.
V modelarstvu uporabljamo precej bolj navite el.motorje in precej občutljivejše sprejemnike RV.
Verjetno bi zadostovala že dva 10 nano z vsakega priključka na maso-ohišje motorja


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 01, 2004 23:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mislil sem čez sponke motorčka v motorju.
Motnje so na frekvenčnem pasu okrog 22kHz, zato rabiš velik kondi in veliko špulo. Problem je v stikih ki se delajo na rotorju ko gre krtačka iz enega na drugi pol kolektorja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Motor SAT Control
OdgovorObjavljeno: To Jul 06, 2004 10:37 
Se pridružujem tistim, ki menijo, da ta motor ni vreden pet tolarjev. Mi na leto montiramo preko 100 vrtljivih sistemov in to v glavnem z sprejemniki Humax. V garanciji jih popravljamo 20-30% in odločili smo se, da se tega ne gremo več. Zadnje 3 mesece uporabljamo HH-100 motorje in še nismo imeli reklamacije.

V glavnem so se nam izgubljale pozicije ali pa je motor obstal v vzhodni ali zahodni končni poziciji iz katere se ni hotel več premakniti.
Kljub nizki ceni so bili stroški popravil večji kot v primerjavi z HH-100 motorji.
Po njihovih zagotovilih naj bi stvar delovala tudi na kartici Sky Star 2, vendar nobeni od naših strank tega ni uspelo in na koncu je bilo še kar nekaj slabe volje.

V upanju, da imate ostali več sreče vas lepo pozdravljam!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 07, 2004 0:32 
Zanimivo. Jaz pa uporabljam omenjeni motor že cirka leto in pol pa še nisem imel nobenih problemov z njim. Na njem je pritrjena 110 cm antena Triax in dela kot treba,sprva sem uporabljal sprejemnik Nokia 9600 sedaj pa z SS2 kartico kjer tudi ni nobenih problemov. Pravtako dobro deluje tudi sodelavcu z SS2 kartico in tudi kolegu ki uporablja ID Digital sprejemnik.
Morda je prišla vmes kaka slaba serija izdelave?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2004 20:58 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Ja,verjetno imas prav,da je bila kaksna slaba serija.Zadnje case,delujejo ti motorji brez napak,tako da so me spet prepričali v unčinkovitost teh motorjev.

lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 01, 2005 21:47 
"Rotor o katerem se pogovarjate ni vreden pet par. Se strinjam z cefizlom."
V petnajstih letih mojega ukvarjanja z SAT sistemi se ne spomnim, da bi montirali večjo "šaro" Od stotih montiranih smo jih najmanj 30% že v garanciji popravljali. ( stalno izgubljanje pozicije, blokiranje motorja v skrajni vzhodni ali zahodni poziciji. itd.) Njihov serviser na katerega so mi običajno vezali telefon je ustrajno trdil, da ta stvar dela 100%, da reklamacij praktično ni , da jih na 10 tisoče letno izvozijo v Evropo in da je napaka zelo verjetno na naši strani.. Malo smo dvignili cene in najprej začeli uporabljati izključno Stabo motorje. Od lanske pomladi dalje pa montiramo Moteck SG-2100 in reklamacij s strani motorjev ne poznamo več. Smo pa jih v lanskem letu zmontirali cca: 200 in samo enega smo tekom garancije popravljali.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 30 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited