Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 10:18

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nastavljanje motorja
OdgovorObjavljeno: Po Feb 23, 2004 11:07 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
no... kakorkoli jaz ne dobim 39 E z svojo 110 anteno :( nekaj mora biti cisto malo rastelano :) vzhodno pridem le do 28.2 ... e-bird je nedosegljiv WTF :x

drugace pa na drugi strani lovi vse do 40 stopinj.

btw: kroznik ima celo nebo prosto...nobenih ovir :)

aja to sm mislu povedat glede mocnejsega satelita...

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 23, 2004 11:16 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Motor nimaš obrnjen točno proti jugu, zato ti na eni strani kiksa.
Obrni anteno (z obračanjem osi motorja) tako, da bo vzporedna z motorjem - torej na jug, nato pa motor na drogu obrni na lego, ki je enaka tvoji zemljepisni dolžini - Ljubljana = 14,5, kar je ravno med 16E in 13E. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 23, 2004 11:32 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
ah...verjamem :) sam nisem bil na strehi pri anteni, moram gor to pomlad :) opremljen z gps sprejemnikom in satfinderjem(ce ga bom kje najdel).

vem, da je kot zoptimiziran na hispo, ker je bila hispa primarni satelit, ko sem vse skupaj stelal :) fotra poslal na streho jst pa gledal v ekran, ce je procentaza kej narasla :).... ah... zdej je treba pa spet gor pa spravit na 0 stopinj in premikat :P men je to tolk fajn :lol:

torej vse kar moram pazit je, da obrnem motor 14,5 stopinj levo : :roll:

do kolk bi pa lahko teoreticno pokril? pa prakticno?

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 23, 2004 14:38 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Motor mora biti obrnjen točno na jug in če je antena z njim vzporedna ali pravokotna - karkoli ti je ljubše, je antena obrnjena med 13 in 16. Ko to skopčaš, je obračanje motorja na jug simpel. Lohk tud anteno obrneš za 1,5°desno - proti zahodu (napram motorjevemu ohišju) in potem motor obračaš na drogu da dobiš HB. Jz uporabljam to varianto.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 04, 2004 16:43 
Citiram:
Motor mora biti obrnjen točno na jug in če je antena z njim vzporedna ali pravokotna .........
a to velja za vse tipe motorjev ???? po moje ima moj motor 0 (nulo) na hotbird (nokia 9800s) ???


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 04, 2004 21:54 
sem prebral, ..... je kar lepo napisano, pa se nekaj podobnih clankov na temo sem prebral .... toda:

s satelite finderjem sem nastimal anteno v obeh smereh (kot V in H),... pri nokii 9800s je default nastavljen satelit hotbird (ja?) .... potem sem zadevo ucvrstil in naletel na problem: motor se ne zavrti dovolj na vzhod, da bi prisel do astre :) , (ceprav sem imel prej analogno sat in mi je to delalo .....) no potem sem parabolo zavrtel malo vzhodno, toliko, da imata oba satelita dovolj signala ..... ampak se ne obnese .... vse skupaj se mi vcasih zmede, vcasih en satelit, vcasih vsi ????


ravno tukaj me nekaj j**e .... to da mi obcasno "zmede talar" ??? a je motor adijo a kaj ???


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 05, 2004 20:05 
limite sem "skenslou" ..... prebral sem ze skoraj vse forume kar jih je ... vse imam u redu, problem je ga se vs skupaj "premika ????" (zmede) .... no dons sem kupu satelite finder ..... v kratkem grem na lojtro in posraufam motor ...pol bomo pa vidl ..... ugotavljam, da bo najbolje now motor ..... z vec stopinjami in novejse izdelave ....


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited