Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 13:09

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Težave z motorjem HH 100
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 17, 2007 12:09 
Imam stabov motor HH 100,ki ga uporabljam na sprejemniku dreambox in Gibertini anteni 100 cm.Motor sem prej uporabljal tudi na Humaxu VACI 5300.Sedaj mi je motor odpovedal,noče se vrteti ne v eno in ne v drugo sat.lego.Sem poskusil preko menija v dreamu premaknit motor,vendar se ne obrača.Predvidevam,da mi je motor zablokiral, ali se sploh da resetirat HH 100?!Poskusil sem tudi z drugim sprejemnikom tudi ta sprejemnik nemore spravit motorja v pogon.
Zanima me delovanje Moteck SG 2100A motorja z dreamboxom?! Kako podpira motor GOTO X funkcijo in USALS ?! Latituda za moj kraj je 46.600 in longituda 15.367.Kolikšen je stopinjski kot na omenjenem motorju ?Kot izhodiščno lego sem upošteval 16° vzhodno?Izračun sem dobil za motor na skali -0.7°.Ali se splača dati popraviti HH 100 motor,saj so ti malo dražji kakor motor SG 2100A!Prednosti in slabosti omenjenih motorjev?!
Kaj mi priporočate glede motorizacije?

Lep pozdrav !

Urkonet


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 17, 2007 16:44 
Meni dela SG 2100A na Dreamu brez problema!



Lep pozdrav!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 19, 2007 15:02 
Z GoTo X ali imaš shranjene pozicije?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 19, 2007 15:25 
Z GoTo X


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Težave z motorjem HH 100
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 26, 2007 18:31 
Pred kratkim sem pisal o okvari Stab HH 100 motorja.Motor mi res ni šel obračat v željeno smer,zato sem izklopil napajanje do motorja in ga čez kakšno uro zopet vključil napajanje.Po tem posegu dela sedaj motor zopet tako kot mora.

Lp. Urkonet :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 04, 2007 15:58 
Mene pa zanima sledeče:imam motor sg 2100a,ki zgublja pozicije napr.:naštimam par satelitov vse lepo dela tudi,če ugasnem sprejemnik in vžgem sprejemnik.Po parih urah gledanja Tv-ja sprejemnik ugasnem ga ponovno prižgem preklopim na na poljuben satelit motor zaluta cca. 5° zahodno in tako pri vsakem satelitu.Ponovno naštimam pozicije spet vse lepo dela dokler ne ugasnem sprejemnik in tako lahko samo še ponavljam.Rad bi vedel kaj naj bi crknilo v motorju-zobniški mehanizem je čisto v redu.Kaj pa elektromotorček,ki je v njemu ali elektronika?Bi kdo vedel koliko stane elektronika?Sprejemnik je 100% dober(humax 5300)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 04, 2007 20:17 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Takih problemov z humaxom in sg2100a je veliko, probaj z Kaonom in sg2100a rotorjem, deluje kot pribito, nobenega štelanja več, verjetno deluje usals bolje kot ročno nastavljanja pozicij!

_________________
Panasonic viera TX-P42G20E-VU+Solo-CCcam 2.2.1-Linksys WRT54GL Firmware: DD-WRT v23 SP2 Client Bridge


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 04, 2007 20:59 
Saj verjamem samo bi rad rešil omenjeni problem.Moram priznati dve leti nazaj sem postavil 5 kompletov za sebe in žlahto(Humax 5300 in sg2100a) štirje kompleti normalno delajo razen omenjenega;smo pa že lani zamenjali motor pa je bilo dobro zdaj je pa spet sr**nje.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited