Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:38

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Mirujoči motor
OdgovorObjavljeno: So Nov 08, 2008 19:03 
Imam sprejemnik Clarke-Tech C-Tech HD 5000-C in motor SG2100A. Do nedelje je vse lepo delovalo, potem se je pa vse do danes sprejemnik uporabljal samo za programe na Hotbirdu, torej brez premikanja motorja. In danes opoldne se motor več nikakor ni hotel premakniti. Na Hotbirdu, kamor je antena pač bila obrnjena, je vse delovalo normalno. Ugašanje sprejemnika, tudi z mehanskim stikalom, ni pomagalo. Nekaj ur kasneje je bilo še vedno vse isto.

Sedaj med pisanjem tega prispevka pa sem hotel še nekaj pogledati in motor spet deluje. Ima mogoče kdo kakšno razlago, kaj in zakaj se je to dogajalo? Lahko pričakujem to še večkrat? Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 08, 2008 20:01 
Citiram:
Včasih pomaga da izklopijo kakšen transformator v bližini. Katero stikalo ste imeli v mislih?Tisto na zadnji plošči ? Konektorji so suhi? V teh dneh je bilo nekaj dežja.
Naš transformator je kakšnih 200, 300 m stran in ga že več kot en teden niso nič izklapljali. Vsi ostali transformatorji pa so še bolj oddaljeni. Mislil sem na stikalo na zadnji strani sprejemnika.

Suhi konektorji, ja to pa ne vem. In to je tudi tisto, kar sem sam najprej pomislil. Samo, a ne bi v primeru vode v konektorjih odpovedalo še kaj več? Kakšno preklapljanje fekvenčnih pasov in polarizacije v LNB-ju recimo?

Ko sem si vse skupaj zmontiral enkrat poleti, nisem imel nič pametnega za izolacijo, pa sem potem konektor na LNBju samo povil z izolir trakom, ona dva na motorju pa zavaroval z gumicami, ki so prišle zraven motorja. Žal te gumice verjetno boljše izgledajo kot delujejo.

Se takrat nisem pretirano sekiral, saj je bilo napovedano več kot en teden lepega vremena (kar je potem dejansko tudi bilo) in sem si mislil, kako bom v tistem tednu nabavil ves za dobro izolacijo potreben material ter to opravil naslednji vikend. Ampak potem mi še vse do danes ni uspelo najti nobene trgovine, kjer bi prodajali nek izolirnemu traku podoben trak, ki pa se ob montaži zvulkanizira skupaj, tudi termičnih skrčk z na notranji strani nanešenim lepilom mi ni uspelo najti v eni od željenih dimenzij, ni bilo veliko časa, potem mi je vse skupaj dobil nek dež (prava nevihta s točo) pa ni bilo nič in je vse delovalo in potem ... Se mi bo tole zgleda še maščevalo. :-(

Aleš


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited