Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 14:22

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 86 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 59 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Montaža SG2100
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2004 18:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Sporočilo Tehničnega
Pri deljenju teme Kje pri nas do SG2100 sem naredil napako, zato mi je bila edina rešitev v tole Sadjevčevo sporočilo kopirati moje začetno sporočilo:
Citiram:

Ko se že pogovarjamo o času montaže.
Danes sem vendarle zmontiral Moteka, ki so ga za test poslali iz AMF-a.
Od snetja antene do postavitve in naravnave na HB je trajalo 30 minut. Nadaljne 10 minut sem se zaj...l s DigisatPro finderjem, ker mi je kazal overload takoj ko sem motor priključil - nataknil koaks ali vklopil sprejemnik. Ko sem to nekako rešil sem v 5 minutah preveril Hispo in Turksat na 42 in oboje je bilo brez korekcij povsem natančno v centru.

Zadnji motorček sem zmontiral pred tremi leti. Torej kar verjamite Matjažu. Z GOTO X receiverjem se da vse nastaviti - skupaj z dobro poznanim sprejemnikom v eni uri. Skeniranje kanalov je drug problem.

Tehnicni
Tole je pa Sadjevcev odgovor
Profi :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Profesionalec
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2004 10:05 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
S Tehničnim se pa mi, amaterji, res ne moremo primerjati. On je pravi profesionalec :!:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2004 13:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Jest pa profi. Zadnji motor sem namontiral pred 3 leti, le kak profi naj bi to bil. Imam pa občutek za tehniko in prostorsko predstavo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Hop, Tehnični!
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2004 19:42 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Ha, Sadjevc, pa sva ga (še enkrat ukanila), Tehničnega :!:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2004 23:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Prava dva sta se oglasila :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Kot?
OdgovorObjavljeno: Po Mar 22, 2004 12:08 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
No, zdaj nam pa povej, Tehnični, v kolikšnem kotu loviš satelitke z anteno na motorčku? Najbolj levo in najbolj desno? Me res zanima? In katere kanale najbolj levo in najbolj desno loviš? To zadnje je sila pomembno, da nas ne boš okol prinesel! Jaz bom arbiter, če nam govoriš resnico. :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Mar 22, 2004 12:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Včeraj zvečer - je že rahlo deževalo, sem testiral USALS na enem FTA sprejemniku za 20 jurjev in si rečem ajde pa dejmo probat še Panamsat 10 na 68,5°V Izberem satelit, transponder 12722 (če se prav spomnim) s 47dB signala in stisnem Goto kar mi pač predlaga. Grem na balkon, antena se ustavi usmerjena v bližnje drevo in si rečem tega 100% ne bom ujel. Ampak signala ravno zadosti za sprejem - FEC 1/2. Kliknem išči in tam neki kanal z nekimi duhovnimi stvarmi dela BP.
Probam mal obrašat vendar samo slabše. Grem na balkon in opazujoč Q meter nagibam anteno v vse smeri - samo slabše.
Torej tudi 68,5°Vzhodno u piko brez vsake najmanše korekcije, le satelit izbereš in vau.

Zahodno nima ta poceni škatla nobenega pametnega satelita, zato sem le ročno probal Hispo in tudi ta u piko.

E zdej pa da vidmo, kaj bodo sodnik rek'l.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Natančnost!
OdgovorObjavljeno: Po Mar 22, 2004 22:22 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Malo bolj precizen bodi, kar se krnekih kanalov na Panamsatu 68.5E tiče, prosim? Z drevesa ti je verjetno par hrušk pa jabuk u talar padl, pa je blo duhovito oz. duhovno, kot praviš? Od Hispe na desno imaš tud še krneki sulate pa kurena, mislm satelitov, ti pa nič? Eh, pa nemoj tako, brate. Katere kanale loviš na 45E? :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka: @Matjaž
OdgovorObjavljeno: Če Mar 25, 2004 16:18 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Matjaž, pa še NumĂ©riCable mosaic si pozabil. Tega sam najraje gledam. :wink:

P.S: Kaj pa naslednji levi: 57°E, 60°E, 64°E, 66°E? Ti so šele poslastica za gurmane!


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 86 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 59 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited