Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 18:26

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 12:08 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
ok...jst bom zdej primerjal neposredno dvd in dvb...torej upam, da nima kdo kaj proti :) potem pa bom zadevo zoperstavil z htdv :twisted:

ok ... dvd na lcdju(ekran prihodnosti ali pa plazma, vseeno) cist apn...
htdv na teh ekranckih... ciao pamet :)

ps...treba bi blo v bigbangu nasuntat prodajalce da priklopijo lcd na euro1080 :)

aja... pa pomoje je lcd se boljsa kvaliteta od plazme :)

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 13:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Link up pisal "cist apn" - kaj naj bi to pomenil

PS: Ne mi primerjat en sloumoušn film posnet u temi in kako atletiko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 13:49 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
cist apn = cist brezveze :)

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 13:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kar se pa tiče unga smetja od LCD in plazme, pa kaj takega kot CRT še lep čas ne bodo nardil, sploh pa ne za manj kot 50 jurjev (tud za 500 še par let ne), za kolikor že lahko gledaš HDTV na CRT-ju.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 16, 2004 22:29 
Sorry fantje, samo jaz bi še vedno informacijo, če se kje da dobit v SLO SS1, ampak rev 1.5 in ne rev 1.3 kot si jo verjetno imel ti Tehnicni. Ta se bistveno manj greje in je malce izboljšana, skratka Nexus klon. Ko pa sem govoril o slabi sliki sem imel v mislih hitre scene kateregakoli kanala (zelo kvalitetnega ali pa kakšnega tretjega arabskega), pa sem mislil na podoben efekt kot v DivX filmih. To pa lahko pomeni edino pomanjkanje moči pri dekompresiji, kjer pa se hardwearski način dosti bolje obnese. To sem imel priložnost videti na Xcard-u, ki je v bistvu dodelan HPlus z dodanim HW dekoderjem za DivX-e. Lahko vam zatrdim, da isti DivX film izgleda na Xcardu skoraj tako kot na DVD-ju in neprimerno boljše kot software-sko dekodiran preko DivX ali Xvid codeca. Zato vas še enkrat prosim za namig, kje bi SS1 kartico dobil najceneje (pri nas ali pa tudi kje odzunaj)?

P.S.: Pa še deinterlacing je v HW mnogo bolje rešen kot v soft načinu. To pa je zame velika razlika in še vedno ne štekam ljudi, ki zatrjujejo, da je SS2 super kartica. Očitno enim kvalitetna slika ne pomeni toliko.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited