Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:41

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: So Sep 17, 2005 16:52 
Imam AMD 2500+, Barton jedro, BOX, plošča Abit NF7, 2*512 400 Mhz RAM-a. Procesor sem navil na 2100 Mhz (10,5*200) pri default voltaži.

Sistem normalno deluje, edini problem je satelitska kartica SkyStar 2 - pri navitem procesorju (kakor koli navit je že, samo da ni originalna nastavitev FSB&mult.) mi noče zamenjati satelitov - ne deluje stikalo DiSEqC (4 sateliti) - sem poizkusil v ProgDVB, v ALT-DVB ... nič. Res je, da sem imel že prej probleme z DiSEq stikalom, vendar je vedno pomagal reset ali pa disable&enable kartice. Sedaj pa ne pomaga nič, stalno ostaja samo na enem satelitu. Ko pa procesor nastavim nazaj na 1.833 Ghz pa zopet deluje normalno.

Ima mogoče kdo kake izkušnje s tem ali kako idejo kaj storiti?
Sej 1800 Mhz mi sicer zadošča, edino zarad HDTV bi prišla prav višja frekvenca - pri 1.8 Ghz mi deluje le v ALT-DVB in pobira okrog 90% moči procesorja.

Hvala,


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Sep 17, 2005 16:54 
Ima PCI še vedno 33 MHz?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Sep 17, 2005 16:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Ne sekiraj se zaradi HDTV imam AMD 3000, 64 bit, 2X512 RAMa pa mi tut žre od 80-90%. Se pravi z navijanjem kaj dosti ne pridobiš-bo treba počakat na 5 GHz in več procesorje po pametni ceni, ampak to bo pa še nekaj vode preteklo :wink:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Sep 17, 2005 17:55 
Hvala za obema za pomoč.

Glede frekvence PCI - kolikor vem imajo NF7 plošče zaklenjeno to frekvenco, tako da se naj ne bi spreminjala pri navijanju procesorja.

Z navitim procesorjem na 2100 Mhz mi je v ALT-DVB uspelo predvajat HDTV pri 60-70% moči procesorja - kakorkol, imam raje delujoč DiSEq :D
Sem za tolažbo mejčkn navil RAM, ročno vnesel 166*11 in in vklopil CPU interface v Biosu - procesor je hitrejši za 8 Hz:), DiSEq ok, Need for Speed pa dela kot prerojen :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 18, 2005 0:06 
HDTV boš z skywiev videl komot tudi brez navijanja. Seveda govorim o mpeg2 HD. Tisto, kar premiere počne z macovim kodekom H.264, pa je popolnoma nekaj drugega.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 18, 2005 1:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V Altu imaš nastavitev dolžine tretjine bita DiSEqC ukaza, ki je po defoltu 500us. Morda softver napačno izračuna ta čas in boš s spremembo stvar porihtal. Meni se je enkrat dogajalo ful čudno, da sem moral ob vsakem restartu mašine najti pravo vrednost in potem je delovalo. Pa to ne za nekaj procentov ampak tudi 1000 in več.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 18, 2005 12:00 
Hvala za pomoč.
V ALTu tistega ukaza nisem našel - gumb DiSEqC mi ne deluje, ker nimam DiSEqC 1.2 - imam 1.0 oz. 2.0, se pravi brez motorja.

HDTV mi v ALT-DVB sedaj normalno deluje pri okrog 80% porabe procesorske moči (AMD pri 1837 Mhz), občasno pade pod 50% ali poskoči čez 90%.
V ProgDVB pa ne teče gladko, škripajoči zvoki kot pri šibkem signalu in včasih kocke na ekranu (signal je sicer okrog 52%) - ne vem zakaj, poraba procesorja je sicer čez 90%, ne pa 100% ... mogoče kaj narobe s kodeki?
Ali spet stari problem ProgDVB vs. ALT-DVB kot (nekoč :P ) pri Kioskih na Thoru?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 18, 2005 20:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Device _ Settings - čisto spodaj


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited