Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:42

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 8:24 
Lep pozdrav,

po dolgih letih oziranja za sateliti, sem se končno odločil, da vstopim v ta svet in da je že skrajni čas, da se pozanimam, kako to gre. Na žalost malce prepozno, zdaj ko je že vse precej omejeno. :cry:

Po prebiranju vseh mogočih forumov podolgem in počez in po razbitju zadnjega domačega šparovčka, sem se odločil za nakup Skystar 2 kartice, monoblock LNBja in 80cm antene. Za vse skupaj sem dal 26.000 Sit. En star PC sem našel doma in za prvo silo je kar v redu. Motorček za anteno pa bo moral počakat, da vidim ali ga sploh potrebujem ali ne.

Instaliral in nastavil sem v parih urah, anteno na balkon, software sem zložil na PCja, dodal različne začimbe in eto, zadeva dela.

Signala za HB in Astro sta od 40-80%, kar sicer ni veliko, vendar za prvo silo je. Zgleda, da me malo moti sosednja hiša ampak vseeno bolje malo slabši signal kot plezanje na streho...

Seveda samo s tem nisem čisto zadovoljen in sem se spravil iskat še kak drug satelit, Hispasat. Pri nastavljanju si pomagam seveda s kompasom in Fassatfinderjem, s katerim gledam jakost signala. In tu se začnejo težave. Proti Hispasatu nimam nobene ovire, samo polje je pred mano, vendar signala nikakor ne ulovim.

Pri vsem tem je najbolj zanimivo, da če antene sploh ne premikam od pozicije za HB in dam v FastSF, da išče signal z Hispasat-a, mi ga najde, in to 28%! :o Potem dam v ProgDVB-ju channel search in jih najde tam nekje čez 400, vendar samo na V transponderjih.

Ker še nisem delal natančne primerjave med kanali za HB in Hispasatom (tistimi, ki jih najde pri meni), zdaj nimam pojma kateri kanali kam pašejo. Zdi pa se mi, da - ko rečem, da sem usmerjen na Hispasat, najde tudi kakšnega takega, ki ga drugače na HBju ne najde. Totalna zmeda skratka. Da bi vse lepo preveril pa ne morem, ker na 233 +- 30stopinj ne najdem Hispasata, da bi vedel, kaj je res in kaj ne. Res da je antena samo 80cm ampak nekaj malega bi pa že lahko ulovil, ali ne?

Pravzaprav zdaj ne vem, kaj naj še probam in kaj naj s temi ugotovitvami sploh počnem. Priznam, da sem malce zmeden... Je imel že kdo kako podobno težavo?

In še nekaj: je imel kdaj kdo že kakšno korist od Fenrir-ja? Ali mi dela samo gužvo in porablja dragocen procesorski čas?

Hvala.

piskec


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 10:09 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Očitno še vedno loviš samo astro in (ali) HB

Ă

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 10:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mislim, da boš tule na forumu našel podatek za elevacijo antene za Hispo. Še lažje pa tuleTa kot nastavi na ozadju antene in potem obrneš na desno za kot, ki ga izračunaš iz azimuta. Ker bo ta zasuk zlo od oka, anteno počasi obračaš levo-desno. Seveda ne pozabi obrniti LNB-ja (priključek proti vzhodu)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 10:53 
Ker je težko tako zadeti s tem stopinjami, bi bilo mogoče bolje premikati anteno od satelita do satelita, tako da boš natančno vedel pri čem si. In na koncu prideš do 30W. In nikakor ne pozabi anteni spreminjati tudi elevacijo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 11:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
In zasukati LNBja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 11:19 
Hvala vsem, ampak to sem že vse probal. Naračunal sem si stopinje za natančno mojo lokacijo, do desetinke natančno. Z elevacijo in tiltom seveda. Nameril anteno kolikor je sploh mogoče natančno in potem vrtel za pol metra gor/dol/levo/desno. In vse vmes, seveda. Pa nič...

Mogoče bom res moral iti počasi po satelitih, enega po enega. Ali pa vsaj kakega drugega najti. Je še kakšen zanimiv?

Bolj me zdaj zanima kako lahko lovim signal s Hispasata (oz. tako pravita ProgDVB in FastSatFinder), če imam anteno obrnjeno na 13st? Se lahko kanali/sateliti mešajo? Je to lahko kakšen odboj ali samo programi čudno delajo?

Mogoče pa je cela stvar samo v potrpljenju in zelo poooočasnem vrtenju. Joj, kaj bom jezen, če je kaj takega... :evil:

Hvala vsem za odgovore!

piskec


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 11:48 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
..pazi tale fast satfinder katerega uporabljšaš, ti kaže signal na KATEREMKOLI satelitu kjer so podobne-enake frekvence, tako da ti praktično ne veš kje si le vidiš da imaš signal programa pa ni in precej je v potrpljenju in zelo počasnem vrtenju antene pa za hispo moraš še lnb obrnt, no saj vse ostalo so ti že odgovorili. Torej počasi po vrsti kot je že napisano pa bo.
LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 13:53 
Citiram:
..pazi tale fast satfinder katerega uporabljšaš, ti kaže signal na KATEREMKOLI satelitu kjer so podobne-enake frekvence
.....tole kar drži,mam občutek,da so tile FastSatfinderji,še najbolj uporabni za lovljenje Astre in Hotbirda,za vse ostale satelite pa bolj tako-tako :wink: .Sem pa "zadnjič" potegnu dol eno verzijo (1.1),ki je kar zanimiva,če vneseš svojo pozicijo,ti izračuna za vsak satelit posebej elevacijo,zasuk lnb-ja.....pa še ptički se ti oglašajo :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 14:50 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
ja signal najde brez problema samo s katerega satelita naj bi bil ga pa čist zmede, tako da če greš iskat en takle satelitek kjer jih moraš par vmes preskočit ni zanesljiv a pove pa kdaj je signal, to pa je tudi nekaj.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2006 21:28 
Enkrat sem imel od Tehničnega kao dober satfainder, in moram rečt, da ali sem jaz preneumen, da bi ga znal uporabljat ali pa si res ne moreš nič kaj pomagat s tem. Skoz je neki piskal, pa en meter se je nekaj premilal, samo meni ni bilo nič jasno zakaj piska in kje sem. Sem šel kar po korakih, en satelit, pa potem sosednjega in do konca. Drugače ne veš kaj loviš.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited