Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 9:04

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: SS2DiSEqC
OdgovorObjavljeno: Če Mar 02, 2006 0:49 
Najprej lep pozdrav vsem skupaj. Sem n00b tako, da mi ne zamerite mojega neznanja. :wink:

Kot že rečeno imam doma SS2 in SG2100, pri tem pa sem naletel na problem, za katerega bi bil dobrodošel kakršenkoli nasvet. Torej inštaliral sem ProgDVB ter mu dodal SS2DiSEqC plugin. V folder ProgDVBja sem skopiral SS2DiSEqC.exe, SS2DiSEqC.dll in mapco Satellites, pri kopiranju v folder C:\WINDOWS\system32\drivers pa naletim na težavo. Pri SS2DiSEqC pluginu imam folder 4.3.0 v katerem sta dva fajla. Prvi je SkyNET.sys drugi pa SkyNETU.sys. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 03, 2006 14:52 
Sam tok v vednost, če bo imel še kdo podobne probleme.

Imam novo SS2 z novimi driverji 4.3.2, za katere še ni narejen novi skynet.sys, zato ni variante da se zadeva usposobi. Kaj storiti? Preprosto zbrisati nove driverje in naložiti stare npr. 4.3.0 in dela bp.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 04, 2006 13:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
No jaz imam staro SS2 2.3 in mi je delalo z driverji 4.3.0 in mi dela tudi s 4.3.2. Uporabljam ALTDVB in kakšnega napredka pri novih driverjih nisem opazil...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Apr 02, 2006 15:15 
A mi lahko kdo pove prosim, ali je treba kakšen fajl (SkyNET.sys) oz. plugin (DiSEqC) dodat k progdvb-ju.
Namreč ko sem imel priklopljen samo 1 LNB na ss2 kartico sem normalno lovil programe, sedaj ko pa sem preklopu prek switcha 4/1 pa nimam nobenega signala.
Driverje mam tazadne 4.3.2. in v progdvb-ju sem nastavu obstoječ diseqc lnb 1 hotbird, lnb 2 astra.
A morem kak dodadtn diseqc plugin inštalirat al on v progdvb-ju zadostuje.
In ali morem kak optimiziran SkyNET.sys fajl skopirat v windowse, da bom dobil signal, samo koker sem razumel ali ni to datoteko potrebno skopirati samo tedaj če hočeš z motorjem obračati krožnik, pri switchu pa ni potrebno ali kako.
Mogoče pa switch ne funkcionira?

Thanks!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 03, 2006 6:52 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
..pa si prepričan da nimaš ravno obrano

lnb1 astra
lnb2 hotbird
in da seveda imaš signal na obeh lnb-jih
če boš nastavil diseqc pravilno bo vse v redu , pa zato ne rabiš nobene sky datoteke kopirat; in tudi ničesar drugega, le diseqc pravilno nastav pa bo.
pravilno razmišljaš le ta (skynet.sys) se uporablja za obračanje motorja.

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 03, 2006 15:34 
Signal je 100% na lnb-ju za hotbird, katerga mam prikloplenga na S1 prikjluček na switchu, za astro pa še nisem nastavu pozicije.
Uglavnem, če priklopim direkt kabel od lnb-ja na ss2, brez switcha pa mam signal.
Prek switchha pa mi signala tudi fast sat finder ne pokaže, čeprav sem probu nastavt v sat finderju vse možne variante glede diseqc-ja.
Ali se da kako drugače prepričat če switch funkcionira pravilno?

Pa še to zakaj se mi je začelo dogajat, da ko progdvb zaženem, začne miškin kazalec bremzat in tudi potem ko ka izklopim se stanje ne izboljša?

Hvala.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 03, 2006 20:11 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
...pusti fastsatfinder, najprej pojdi v progDVBju v zavihek settings-diseqc-tam označi- dodaj-kako imaš priklopljena lnbja in to bi moralo delat.
LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 05, 2006 0:46 
Zdej sem pa ugotovil kaj me zajebava zakaj ni signala.
Mam diseqc switch maximum 4/1 in če priklopim lnb na vhod S1 in vhod S2 ne dobim signala na ss2 če pa priklopim na S3 in S4 pa je signal.
Ka zdej to pomeni da sta vhoda S1 in S2 fuč ali kaj?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 05, 2006 6:56 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 03, 2005 12:36
Prispevkov: 463
..pa saj si sedaj ugotovil na katerih vhodih imaš signal, ko boš imel pa 4LNBje priklopljene na preklopnik ga boš pa iskoristil. Saj ti samo ime pove 4/1-torej to stikalo ti omogoča priklop 4LNBjev na en resiver, vsak vhod en lnb, če pa LNB ni priklopljen ne more bit signala mar ne! Imeti pa moraš lepo pravilno (tako kot so priklopljeni LNBji) nastavljene pozicije v progDVB-settings- diseqc...
lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 05, 2006 10:08 
Ja itak da ne more bit signala na praznih priklopih, sam me očitno nisi dober razumel.
Lej če priklopim 1 LNB, itak mam sam tega zaenkrat nastavljenga na hotbird 13 st, na vhod 1 ali 2 ne dobim signala na kartico, če pa priklopim na vhod 3 ali 4 pa je signal, zgleda kot bi bila vhoda 1 in 2 fuč. Ja nima veze če preklopim lnb na vhod 1 in nastavim v progdvb-ju na lnb1 diseqc more delat pa ne.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited