Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 11:42

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Jul 11, 2006 15:23 
Pozdravljeni


Pred kakim mesecem dni se mi je pokvarila PCI kartica Technotrend DVB-S (identična Hauppage DVB-S). Zanima me ali kdo pozna kak servis v Sloveniji/Ljubljani kjer bi preverili, ali je morda samo skurjen kak element, ki se ga da zamenjati?

Kartica je odlično delovala celo na počasnem PCju z 200Mhz procesorjem(predvajanje in snemanje) nove generacije DVB-S kartic pa, kakor razumem, zahtevajo vsaj 1Ghz procesor na PCju.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 11, 2006 17:43 
vpras Tehnicnega mogoce ti jo bo lahko popravu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 11, 2006 22:32 
Sicer pa poglej na nemškem e-bayu,če dobiš kakega Nexusa!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 11, 2006 23:19 
@ cybersoya
Preveri najprej elektrolite na kartici!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 12, 2006 10:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kakšni so bili simptomi crkovanja in kako hiter PC imaš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 12, 2006 13:29 
Na kartici piše Sat-DVB Rev.1.3.
Pred leti sem jo imel v PCju z 1.2Ghz procesorjem, potem pa je bila ves čas v 200Mhz(!) IBM 300XL računalniku, in je kot rečeno delovala brez težav.

Lahko da leži vzrok kje čisto drugje, toda med možnimi vzroki sumim: pregrevanje(zaradi slabe cirkulacije zraka v škatli PCja)
-nevihta, ko so bile strele že zelo blizu sem hitel odvijat koaksialne kable in ugašat računalnik
-zaradi krame na mizi se je LNB konektor na kartici morda zvil, se prekinil

Simptom pa je, da karitca enostavno ne najde NOBENEGA signala, dal sem jo tudi v 600Mhz računalnik pa je stvar ista - ni slike, ni signala.
Program TTDVB2 (verzija 1.23.024) ki pride v paketu Hauppauge WinTV DVBS se zažene brez problema, nič ne javi da ne najde kartice, toda slike ni. Moč signala je na vseh kanalih nič, če iščeš nove transponderje ne najde nobenega.
Kartica ni "crkovala" postopoma, ampak nekega dne enostavno ni bilo nikjer slike.


Spomnim se še, da ko sem pred časom naložil lan protokol NetBEUI, je TTDVB2 ob instalaciji javil da NetBEUI ne more obstajati hkrati s protokolom virtual DVB/IP ki ga uporablja kartica za satelitski internet(ki ga ne uporabljam), a je kljub konfliktu kartica brezhibno delovala.

Skratka kartico sem preizkusil na dveh računalnikih, LNBji delujejo brezhibno če jih priklopim na samostojni analogni sat sprejmnik, LNB je digitalen in "enojen", gre direktno v kartico brez kakih vmesnikov.

hvala za pomoč


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 12, 2006 13:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Potem je možno, da se ti je pri konektorju kaj prekinilo, probaj namesto antene priključiti kak V meter ali kaj s čemer bi pomeril napetost. Recimo ena LED dioda zaporedno z uporom 1K


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited