Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 14:58

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 20, 2006 20:41 
Pozdravljeni


Na računalnik s sveže instalirnimi windowsi xp sem skušal inštalirati skystar2 kartico, vendar sploh nisem prišel tako daleč da bi inštaliral driverje. Izgleda da so windowsi v ozadju sami inštalirali svoje driverje in po kakih 2 minutah se računalnik sesuje-resetira in tako znova in znova (počakal sem 4 cikle resetiranja, potem sem kartico vzel ven).

Je imel kdo podobne težave z intalacijo? Ali obstaja način da se windowsom pove naj ne inštalirajo driverjev avtomatsko čim zaznajo nov hardware?
Preden sem vstavil ss2 kartico sta bili v PCju samo grafična in lan kartica, obe sta delovali brezhibno, morda pride ss2 v spor z lan karitco?
Je morda problem kar sem disejblal vso virusno in firewall zaščito(ker s tem PCjem nisem na netu) in se windowsi morda "preventivno" resetirajo ko zaznajo "datoteke" ki prihajajo iz ss2?


btw. še eno off-topic vprašanje, ali ve kdo kje se dobijo mpeg4 kodeki od microsofta, torej SAMO MS mpeg4 kodek(mislim da sta dva, ver2 in ver3?) in ne kak paket z 10000 drugimi kodeki?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 20, 2006 20:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Da bi winsi ami kaj inštalirali ne bi verjel, bolj to cika na kak hardverski konflikt. Jaz bi najprej kartico dal v drug slot ali pa vzel ven omrežno.
Verjetno ti kartice sploh ne azzna, dela ap zgago. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 21, 2006 2:37 
HW konflikt, ali pa še bolj zna biti RAM z napako!!!
Prvo ram testirat.(vsaj 1 cikel - za 1 giga kakih 30 minut)

Ali rabiš original mikrosoftove kodeke patchirane? (2byta)?
(Kot veste, MS original mpeg4 windows kodeki prav dobro delujejo...
Nebi bilo potrebno nobenih kodekov v winse....toda MS je svoje kodeke
zaščitil....)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 21, 2006 11:45 
Rama nisem šel testirat (samo 128 Mb ga je na PCju) ampak na istem PCju je SS2 kartica delovala ko so bili gor Windows98, sedaj ko so gor XP pa ne deluje, zato mislim da vzrok ni nujno ram.
Disejblal sem lan kartico(nisem je dal ven) in znova poskušal instalirati ss2 - vse poteka normalno, vpaša me za CD z gonilniki za nov hardware, inštaliram tudi dvbviewer software, potem pa se po par minutah PC spet resetira - tako da mi ne uspe poskenirati transponderja (mislim pa da sem za hip, preden se je PC sesul, zagledal pri sat. signalu napis "out of lock" - morda to kaj pove(poleg tega, da sem jaz "out of luck")).
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 21, 2006 12:05 
Kakor hočeš 1 pc od 5 ima kak ram problem na kaki adresi.
128 je minimalno za win xp (v tvoje dobro bi bilo, če si bil inštalacijo oklestil na minimum).
Od ms kodekov mam samo skrakane iz l 2000 (vse skupaj 2.75mB)
Citiram:
2. Distribution policy & (il)legal
----------------------------------
1. Microsoft sucks ! They protected their MPEG-4 codecs so it does not work with AVI files.
This is a weird protection only not a technical problem. After this check removal
(2 byte patch !) codec works fine with any files.
Defeat Microsoft wherever you can.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited