Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:45

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 25, 2006 0:05 
Pozdravljeni

Imam sledeči problem:
Kupil sem rabljeno Hauppauge-Nexus karitco Rev.2.2 brez vseh kablov. Ta verzija karice pa nima samostojnega audio izhoda ampak so vsi izhodi združeni v enem kao "s-video" konektorju - izgleda kot s-video a ima 8 pinov. V Sloveniji nisem našel nobene trgovine ki imela bi ustrezen kabel/adapter (iz zda pa nočem naročati in 50x preplačati carino).

Namesto preko tega "s-video" kabla pa se da zvok potegniti tudi iz internega konektorja.
Zanima me ali kdo uspešno uporablja INTERNO povezan avdio ki se priključi na nek 4-pinski konektor ki je na sami kartici. V prejšnjih verzijah Nexusa sta bila na karitici dva taka konektorja, en naj bi se povezal na CD-rom audio izhod, drug pa direktno na audio pine na matično ploščo(če ima matična plošča že integrirano zvočno karitco ). Moja verzija Nexusa ima samo en tak 4 pinski konektor in sedaj ne vem kam ga smem/ne smem priklopiti in še oblika plastičnega konektorja se ne ujema: plastika iz CDja in iz matične ni enaka kot ona na kartici, kabla iz CDja se ne da vtakiniti v Nexus - čeprav imajo vsi enako št. pinov(4).


Ali kdo ve ali se sme ta 4-pinski konektor na Neksusu direktno povezati z matično ploščo? Kako se reče temu konektorju(plastiki) - če se odločim kabel narediti sam. Ima kdo kako sliko kako pravilno obrniti žice da ne bo kaj narobe (ali bo kartica ob napačni orientaciji žic uničena)?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 25, 2006 7:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Najbolje, da greš nekam, kjer šraufajo skupaj ali narazen PC-je. Audio kabli oziroma konektorji so mislimda treh tipov in dobiti moraš kabel s pravima konektorjema. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 25, 2006 8:49 
SkyStar1 je doživela skupno 6 revizij,ti imaš predzadnjo.Vrag je,da je SS1
stvar,pri kateri novejša revizija ne pomeni avtomatično tudi boljšo.Na splošno
se smatra 2. najstarejša 1.6 kot najboljša.
Kar imaš ti kot priključek, je t.im. miniDIN.Tudi,če bi v trgovini dobil gol
priključek,si z njim kaj posebej nebi mogel pomagati,lahko pa bi z malo
veščine prilotal potrebne kable.
Obstaja original vtič s kabelskim setom.Ne vem,zakaj bi ga dobival iz USA,
saj se evropska centrala f.Hauppauge nahaja v Nemčiji.Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 25, 2006 14:19 
Razdrl sem konektor na CDjevem kablu(nekaj jih imam na zalogi) in posamezne sponkice natikal na Nexusa, probal sem kar nekaj kombinacij, ampak zvoka ni bilo nikjer. (CD kabel ima tri žice, sklepam da levi in desni kanal in ozmeljitev). Mogoče je na Nexusovem notranjem konektorju res digitalen S/PDIF signal in ne analogni audio.
Ima kdo mogoče pdf z originalnim navodili/shemami za Nexus 2.2?



Na hauppauge.de spletni trgovini nisem našel tega kabla, samo kable za neke druge modele, če jim pišem da rabim Nexus 2.2 "kabel peitsche" bodo upam da razumeli, in upam da se jih še dobi, da ni že "ustavljen program".



Na www.vdr-wiki.de so res detaljne informacije o pinih izhodnega konektorja, ampak problem je kako priti do pinov, to je nek nestandardni konektor(ali sploh ima svoje ime?) in s-video konektorja ne moreš vtakniti noter(niti npr. PS2 konektorja) zato bi bilo res najbolje kupiti izhodni kabel - če ga le imajo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 25, 2006 15:20 
To bi bilo najbolje in mislim,da nisi brez možnosti!
Sicer pa o drugih stvareh težko rečem,ker imam najstarejšo revizijo,ki mi
brez problema dela že 7. leto.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 25, 2006 22:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A si prepričan, da si imel vključen vhod, ki si ga priklapljal na Nexusa - probaj s prstom se dotakniti vhoda - predno ga natakneš na Nexusa in če zabrni, potem ti audio input dela.
Digitalni izhod je pa pri starejših revižnih na enem konektorju z dvorednimi pini - cca 2 x 8 pinov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 31, 2006 21:39 
Po dveh dnevih mučenja mi je uspelo dobiti zvok. Problem naj bi bil v gonilniku, najprej sem uporabljal gonilnik/program še od stare kartice: slika je delovala brezhibno, na notranjih pinih(na sami Nexus kartici) ni bilo nobenega signala, na izhodnem konektorju pa na enem kanalu ni bilo ničesar, na drugerm pa strašno hreščanje, kot radijska postaja ki ni nastavljena, v hreščanju je bilo včasih bežno zaznanti nekaj kar bi lahko sodilo k tv sliki.
Potem sem naložil najnovejši gonilnik/program od technotrenda verzija2.19 z imenom TT-premium in analogni zvok je deloval - tako na notranjih pinih kot tudi na zunanjih - res skrivnostno obanšanje zvoka. Na drugih sat forumih je bilo veliko postov o problemih z zvokom pri Nexusih 2.2 in 2.3; pišejo o tem, da potrebuješ patch, ki spremeni windows register da se tisto hreščanje pretvori v lep zvok (zelo skrivnostno) in da isto naredi najnovejši TT gonilnik. Drugega softwera razen TT nisem naložil(morda z drugimi programi zvok spet ne bi deloval) - je pa s tem TechnoTrendovim programom problem - barva in gumbi-meniji samovoljno izginejo, ostane samo veliko belo okno in v njem TV slika, če klikaš na mesta kjer so bili prej gumbi/meniji se ne zgodi nič - skratka program postane nevodljiv , po večih poskusih sem ugotovil da se z 2x klikom na enter barva oknu spet povrne. Ko sem dal v full-scren način pa se programa sploh ni dalo več voditi - tudi ponovni zagon ni pomagal, ker si zapomni zadnje nastavitve - tako da sem moral ghostati windowse da sem dobil spet vodljiv program. Res zoprno.


Pri iskanju po drugih sat forumih sem naletel na informacije da je Nexus kartice dobro dodatno hladiti z ventilatorji, sicer ne trajajo dolgo - ali kdo ve, kaj je treba hladiti: samo tuner ali tudi dekoder -torej dva čipa?
Nekje so tudi omenjali da ni dobro da se "sat switch" napaja preko Nexusa ker pri tem skozenj teče prevelik tok in to počasi kartico uniči -pri tem mi ni jasno ali s "switchem" mislijo na LNB anteno ali mislijo na Diseq preklopnike.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 31, 2006 22:17 
Moja traja v raznih PC-jih že 7.leto,pa brez posebnega hlajenja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 31, 2006 23:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
swič je DiSEqC stikalo.
Napajanje LNB-ja ni tako problematično, saj tisti čip, ki bi lahko crknil, ni tak problem zamenjat.
Boš pa tudi z enim malim 5cm ali koliko že so tamali "zrakomlati" krepko znižal temperaturo tunerja oziroma tistega velikega čipa, ki je v njem. Napajanje LNB-ja je pod njim - vsaj pro moji Technotrendovi je tako.

Še bolje ap je dati nad vse PCI kartice en 8cm ventialtor in ga anmesto na 12V prikopiti med 12 in 5 in tako se lepo počasi vrti na 7V in neverjetno pohladi vse kartice.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited