Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 18:06

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Problem z skystar2-novinec
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 20:53 
Živjo, že iz voda lahko spoznate da sem novinec v tem in da ne vem dosti. No kje naj bi začel? Pri začetku: Sky star 2 kartico sem priklopil na računalnik in inštaliral drajverje. Potem moraš v nekem programu Server 4PC naštimat kako maš LNB-je usmerjenje. In tukaj je že prvo vprašanje. Imam dvojni monoblog LNB to pomeni da sta v enem LNB-ju dva. Usmeril sem jih na hotbird in astro. No in v tem programu te praša ker je pos. A in ker pos.B, kako naj to vem. Sej neki sem sam skombiniral ma vrjetno ni prav ker ne dela kot bi moralo. No inštaliral sem še progDVB in poskeniral programe in tukaj se pojavi drugo vprašanje: Recimo najprej sem poskeniral Hotbird kanale dobro vse uredu mi jih je poskeniralo in so tudi nekako delali. Potem grem poskenirat še astra kanale in tukaj se je ustavilo. Poskeniralo je 20 programov in zmanjka signala kaj naj to pomeni? Ali ma to veze s tistim kako nastaviš ker je ker LNB? No za enkrat je dosti. Upam da mi bo kdo znal pomagati. Se opravičujem če sem preveč napisal.
Hvala za odgovore!!!!!!!

p.s. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 21:32 
Kaj je A in kaj B imaš napisano na DiseqC stikalu, odvisno kako si priklopil. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 21:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Server 4PC kar pusti pri miru, če boš uporabljal ProgDVB. Ga ne rabiš. Vse kar je potrebno, se nastavi v ProgDVBju.

V Settnings moraš izbrati mini DiSEqC in potem je potrebno dodati dva LNBja, prvega za HB in drugega za Astro, kar si najbrž naredil, ker ti programe na HB lepo najde.
Zakaj je na Astri samo 20 programov? Veliko premalo podatkov, da ti lahko pomagam. Kateri pa so ti programi? Kako veliko anteno imaš? Si siguren, da ti res lovi Astro in ne kak drug satelit?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 21:38 
Postavitev a in b pomeni kateri satelit imaš na katerem priklopniku na disequ. Tudi na disequ so označene postavitve, rečeš npr. astra bo na poziciji 1 na disequ in hotbird bo na poziciji dva na disequ. Enako moraš naštimati na računalniku, vendar glede na to, da ti je že skeniral imaš to prav nastavljeno.

Zakaj pa ti astre ne skenira do konca ... Kako veliko anteno maš, s čim si iskal satelit? Razmaka med astro in hotbirdom je 10 stopinj.


Zadnjič spremenil 16, dne Če Nov 16, 2006 21:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 21:39 
Kje pa je to DiseqC stikalo? Sem na novo še enkrat inštaliral pa sem poskeniral prvo astro pa mi je delalo pa sem hotel še potem hotbird in spet enako kot da ni signala.
Nevem!!!!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 21:44 
Anteno mam veliko 85-aluminji. Kako bi mi še lahko pomagali? Je pa še ena stvar kot sem že napisu, ko sem odinštaliru in ponovno inštaliru prog DVB in sem naredil lih obratno da sem najprej poskeniral kanale s Astre mi jih je najdlo veliko. Ko sem pa hotel potem še Hotbird pa mi je spet nardilo kot v prvo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 21:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ne rabiš DiSEqC, ker imaš že vgrajenega v monoblock.
Monoblock LNBji so ponavadi namenjeni za 80 cm antene, pri večjih ali manjših antenah ne lovijo prav. Na 85 bi še moralo delati.
Razdalja med Astro in HB je 6 stopinj in ne 10.
Katere programe torej loviš na Astri?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 22:26 
Oprostite, moja površnost. :oops


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 23:14 
Veliko programov lovim na astri, hot bird me zajebava. Zdaj ko sem prvo poskeniral astro če bi pa obratno bi me pa hotbird delav in astra ne!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 16, 2006 23:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
:shock:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited