Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 21:18

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Twinhanka je zakon
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 06, 2006 8:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V temi HUMAX- Težave z PRVA TV oziroma TV3 in še kaj se je sprožila debata okrog iskanja, predvsem pa stabilnega spremljanja bližnjih SCPC kanalov.
Ne vem kako je pri drugih SS1 in SS2, ampak jaz sem bil do pred nakupom - bolje rečeno izposojo od Sadjevca, Twinhanke 1020A prepričan, da je to okrog nenajdevanja imen (Empty SID - ali nekaj podobnega) stvar softvera oziroma slučajnega sosledja nekih robnih primerov. Resetiraš aplikacijo, ponoviš in potem ponavadi dela.
Praktično enako se je dogajalo na SS1 s ProgDVB-jem in s SS2 na AltDVB-ju. Kartici različni kot noč in dan, softvera pa sploh, eden obupno počasen, drugi kot sneta sekira. Vrh vsega se je to dogajalo tako na satelitih, kot na Lastovki.
Nato pa Twinhanka na Altu dela ko mina, imena vedno najde.

Drugo je skeniranje programov, moja SS1 je na SCPC kanalih itak šit od šita, še sedaj ne vem ali gre res za hardverski problem ali samo nekompatibilen softver. Kolikor se spomnim, mi je nekdanji BK SAT deloval samo enkrat, pa še to se ne spomnim več s katerim softverom.
SS2 Rev 2.6 ima probleme z "lokanjem" na SCPC programih. Oba parametre (f in SR) moraš anstaviti u nulo, pa še včasih potrebuje več sekund, včasih se pa sploh ne locka (demodulator se ne sinhronizira) in sprejema seveda ni.
SS2 Rev 2.3 se locka ko mina, samo nikoli ne veš kam. Njeno čipovje se lahko prilagodi 15 MHz, kar pomeni, da če ji daš dovolj časa je odstopanje vnesene frekvence +- 5MHz ništrc. Tudi SR lahko vneseš še pa še narobe in bo kar našla. Pri nekaterih sprejemnikih je pri natančno vnesenem SR (recimo 27500) slika kockasta, vneseš 27502 in slika je perfektna. Kaončiču pa lahko vneseš 30000, pravi SR je 28000 in sploh ne opaziš, da je kaj narobe. Glede frekvence so nekateri sprejemniki tako občutljivi, da v vročini več kanalov neha delovati in moraš frekvenco korigirati za 1MHz, če jo za 2 ti potem pozimi ne bodo delovali - stvar je v premiku frekvence v LNB-ju.
Pri Twinhanki se sicer nisem nikoli poglabljal v to koliko lahko kiksneš f in SR, vem pa, da +-1M celo na SCPC zlahka požre, SR +-100 tudi ni nič zanjo, na Amosu in na še 8 drugih satelitih pa ni še nikoli preskočila na drug kanal, čeprav mi skeniranje dela 24 ur na dan. Enako v tem času še ni zgrešil imen kanalov, pa skeniranje leti z neverjetno hitrostjo.

Poleg tega se ne pregreva, ima prehod za priklop drugega sprejemnika (preklop napajanja je kot kaže izveden z relejem, tako da je PC lahko ugasnjen in naj bi sprejemnik deloval BP (ne sprobano).

Tako kot vse lepe stvari, ima tudi Twinhanka senčne plati, ne podpira sat interneta.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Dec 17, 2006 0:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Jo včeraj vtaknem v drug PC in DiSEqC včasih noče preklopiti. Dam povsem drug DiSEqC in je še slabše.
Osciloskop na antenski vhod in vidim, da je v napajanju precej "travce" (200mV p-p) od nekega stikalnega napajalnika. Prilotam 100n na napajanje LNB-ja in preklaplja k' šus.
Boljša rešitev je filtriranje stikalnega napajalnika za LNB s tuljavo in dodatnim elektrolitom. To sem tudi naredil in motnje praktično ni več, preklaplja pa seveda super.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 18, 2006 22:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ker taista kartica pri Jantonu ni delovala na visokem področju H polarizaciji sem se spustil še v sam napajalnik LNB-ja in takoj opazil, da napetost pred analognim regulatorjem nekam čudno niha, poleg tega pa so v njej kratki padci za nekaj 100mV. Vzrok je bilo nihanje 5V iz katerih se dela ta napetost.
Katastrofa, fantje očitno ne znajo določiti tuljavo za StepUp konverter. Originalni tuljavi sem odvil skoraj 2/3 ovojev (natančneje 35, ostalo jih je še cca 19) in šele sedaj regulator vsaj za silo deluje, prej pa je nenehno deloval na maksimumu, razen seveda če ni bilo priključene antene. Še bolje bi deloval še apr ovojev. Pri večji porabi je napetost padla pod 21V in analogni regulator ni več mogel proizvajati 22kHz signal in kartica na zgornjem pasu in H polarizaciji ni več delovala. Delovala je, samo LNB ni vedel kaj bi.
Do te napake pri sodobnih enojnih LNB-jih in zadostnem napajanju iz PC-ja ne more priti, saj imajo LNB-ji porabo precej pod 100mA, moj Twin na 120cm polarmountu pa vleče skorajda 200mA.

Torej če vam ta drugače res zelo dobra kartica ne preklaplja oziroma ima zgoraj opisane težave, se jo da enostavno spraviti k pameti, ene 2 kondenzatorja in kakih 30cm manj Cul žice.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 18, 2006 23:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Citiram:
...Do te napake pri sodobnih enojnih LNB-jih in zadostnem napajanju iz PC-ja ne more priti, saj imajo LNB-ji porabo precej pod 100mA, moj Twin na 120cm polarmountu pa vleče skorajda 200mA.
Ă

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 19, 2006 7:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Niti ne, verjetno ima malo nižjo napetost na 5V ali pa je na PCI vodilu prevelik padec napetosti. 0,2V manj na 5V bi pomenilo kak V manj pri 22V, kar praktično onemogoči delovanje 22kHz.
Seveda je pa možno, da je še kak drug razlog.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 07, 2007 23:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ker s Twinhanko ne dela slepo iskanje kanalov (dela samo s SS2 Rev2.3), sem pred meseci Twinhanko zamenjal s slednjo.
Odkar lahko gledam TotalTV na 16e imam hude težave in to na transponderju 11428 s SR 30000. Slika neprenehoma šteka, zvok škriplje.. Danes se malo bolj poglobim in opazim, da je na nekaterih programih na omenjenem transponderju situacija veliko hujša - recimo ATV redkokdaj sploh lahko kaj pogledam - slika je večidel črna, zvok pa OK.
Opazil sem tudi, da če mi dela Tuner kartica, je slika na veliko število kanalih kockasta - občasne motnje celo v zvoku.

In SS2 zamenjam s Twinhanko in vsi transponderji, vse slike brez problema - vsaj danes.

PS: NA RTS2 se pravkar kregajo v parlamentu - čez en teden jih bo verjetno doletela resolucija ZN o Kosovem.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited