Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 3:29

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 17:33 
ena od cheap variant je Easy Touch ET-1022 FTA za okol 56€...pred časom sem jo na hitr sprobu,odklenu malo,ampak ne da je slaba kartica - kasnej sem ugotovil da sem mel na humaxu eno zbrko .
Malo več o njej sem že na wla-satu napisal ;
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
No da malo opišem doživetja s tole kartico.Naj kar takoj povem da mi kaj prida ni uspelo odpret, za kar pa ni nujno kriva kartica.Ta bazira na Connexant-ovem 878a (8bit) čipu ,katere imajo večinoma tudi Pinnacle kartice.Tuner pa ima poleg LNB IN še LNB OUT.
Kar se se tiče hardwerskega dela ni bilo problemov,kartica je skoraj sama skočila v slot.

Malo se je začelo zatikati pri vstavitvi CDja z gonilniki,tega mi namreč DVDR ni hotel prebrat ,ga pa je navadni DVD .
Najprej se naložijo drajverji,sledi restart, po njem pa se naloži d*b-TV program, s katerim prečešemo satelite.Najde vse programe, gledamo pa seveda lahko samo FTA.Nimam kaj rečt, gledat se da, je pa malo neroden in ni ravno najnovejši.

Sledilo je nameščanje zadnje verzije ProgDVB 4.72.5 ,ki sem ga snel s strani www.progdvb.com. Program ni prepoznal kartice,zato sem pobrskal po .inf fajlu in ugotovil da gre za Twinhan familijo.Ampak,ProgDVB se ni dal in ni prepoznal ne glede a sem določil TwinhanWDM (uradni) ali TwinhanBDA .Sledilo je dowload novih driverjev iz Twinhan-ove strani.Glede drajverjev imajo na tej strani tip-top poštimano h*tp://www.twinhan.com/download_driver&software.asp . Te pa je tudi ProgDVB spoznal.

Mapo plugins sem nafilal z yan*se 1.32 za XP, S2emu 1.23 (pa tudi 1.22 in 1.24,vendar ne hkrati) in V-Plug 0.8.4 .Ključi katere sem probal so bili najprej iz uploada wlan-sat(SoftcamD+OK),nato še zadnje iz hrvaškega uploada.Odprlo ni drugega kot SLO1 in 2,CMC (ki pa je delno FTA če prav vem) in kup italijanskih programov.Željo sem imel odpreti Discovery,Animal… v Polsatu, za katerega naj bi kjuči bili (te ko sem probal).No pa ni ratal nič od tega.
Enako sem probal še z eno verzijo ProgDVBja nazaj (4.71.5) ,obe verziji pa sta bili parkrat na novo instalirani.

Možnosti zakaj skromen izkupiček je več.Kot sem že rekel, kartica sama po hardverski plati ni tako slaba da bi bilo to krivo,ko daš ta zadnje drajverje gor je čisto ok.Ostali softver tudi ni rečeno.
Torej,ena zadeva je lahko ta , da kabel v kartico ni bil direktno iz antene,temveč iz Humaxovega LNB out.Glede na to, kar sem lahko gledal na PCju,je isto kot lahko s Humaxom. Poleg tega imam fiksno anteno (samo) 85cm, LNB za Hotbird je 0,5db, za Astro pa 0,6db. Vsekakor bi bilo za test bolj optimalno 120 cm taler,pa vsaj en 0,2 LNB na njem in seveda motor.Kartica namreč podpira DiseqC 1.0 in 1,2 ter USALS.
Pa še to – kartica ne greje. Very Happy :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 18:53 
kaj je torej boljše, SS2 al Twinhan 1020 A???


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 19:12 
Najboljše je preveč komplicirati. :twisted:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 19:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Po mojih izkušnjah, ki jih je kar veliko, je Twinhanka za SCPC kanale zakon, se zelo malo greje, ima pa hardversko napako http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=6371
Ker nekaj potrebujem za svoj glavni PC bom kupil Twinhanko, o SS2 sploh ne razmišljam, razen če bi dobil Rev 2.3. Je pa slednja dobra le če misliš iskati fide in če jo boš hladil - se pasje greje. Pri gledanju imaš na Amosu težave, saj ti menjava programe oziroma je samo črno. Težave so tudi pri skeniranju (iskanju programov). Velikokrat kupu programov ne da imena in potem imaš zbrko v listi programov.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 20:08 
torej je mogoč SS2 boljš, saj nima hardwerskih napak. Kaj rev 2.6 se dost greje? a majo tudi kake napake razen nepoimenovanja kanalov?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 20:15 
k temu precejšnjo pripomorejo slabo napisani driverji.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 20:34 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Menda obstajajo boljši driverji - od enega hekerja seveda - in z njimi naj s SCPC kanali ne bi bilo problemov.

2.6 je za "naše" programe na Amosu lahko zlo zlo neuporabna - nimam konkretnih izkušen, ko sem jo imel sem jo pa na SCPC kanalih preklel. Na preklop kanala čakaš in čakaš. Se pa resda ne pregreva.

Twinhanko popravit je pa stvar enega kondija vrednega cca 0.00€ in odstranitev pol metra žice, to je narejeno v 10 minutah s čakanjem da se spajkalnik pogreje.

Pa Twinhanka nima driverjev za satelitski internet oziroma downloadanje podatkov - prisluškovanje sat internetu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 20:45 
verjetn bo kr SS2, sam kje v slo bi jo dobu za normaln EVRO, mislim pri nas so enih 40eur drazje kt v EU????
aja, kaj so SCPCkanali?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 20:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Rev 2.3 že dolgo ne delajo več, SCPC so pa recimo "naši" kanali na Amosu, to so tisti, ki imajo nizek SR (okrog 3000). MCPC so pa ti, ki imajo 22000, 27500 ..


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 05, 2007 21:08 
Citiram:
..Kaj bo pa potem gizmo počel?....
Citiram:
....Rev 2.3. Je pa slednja dobra le če misliš iskati fide in če jo boš hladil - se pasje greje. Pri gledanju imaš na Amosu težave, saj ti menjava programe oziroma je samo črno. Težave so tudi pri skeniranju (iskanju programov). Velikokrat kupu programov ne da imena in potem imaš zbrko v listi programov.
Ne zastopim te trditve, o groznem pregrevanu in črnih kanalih.
Pridi do mene, pa jo pošlataj in probaj "črne kanale".

Rečem samo:zame je dobra in mi je v teh letih dala vsaj 100x
več, kot sem jo plačal. (menjali so se že 4 kompi ss2 pa je ostala...)
Pa še mac adreso se ji lahko spreminja :wink: :wink: :D


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited