Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 10:16

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Apr 07, 2009 8:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nabavil sem omenjeni 2 DVB-C stvarci in po instalaciji BDA driverjev obe delujeta.
WinTV HVR-930C sprejema poleg C tudi T in analogne programe. DVB-T sem tudi probal in dela. V bistvu samo izberem drug device (namesto NOT USB napravice) in v DVB Viewerju je stvarca delovala BP.
TERRATEC dela tudi v Altu (HVR-930C nisem utegnil probati), kjer mi dela Conax emu in tistih par kodiranih programov v UPC kablu tudi odkodira.
Predvsem me je zanimalo največje odstopanje sprejemanje frekvence, saj DVB-C signal lovim preko Krima z navadnim univerzalnim LNB-jem, ki se mu frekvenca s temperaturo seveda vozi. TERRATEC je enako zahteven kot UPC-jev sprejemnik, to je +- dobrih 150kHz, WinTV HVR-930C pa je deloval do približno +-1MHz, kar bi moralo biti več kot dovolj.
Zaenkrat toliko.
Mimogrede National Geographic HD je še vedno nekodiran in deluje.

Pa še linka na trgovino, od koder sta stvarci prišli, pri nas je DVB-C očitno španska avs, čeprav verjetno v 3/4 kabelskih sistemov lahko gledamo preko 90 nekodiranih programov.

http://www.ditech.at/artikel/MMHP19/TV- ... riple.html

http://www.ditech.at/artikel/MMTT32/TV- ... etail.html


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 07, 2009 8:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ko ti bo kakšen DVB-C odveč, mi ga lahko posodiš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 07, 2009 12:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kakšen pa je kej signal na WinTV HVR-930C v primerjavi s Pinnaclom ali NOT-om na DVB-T? Si kaj primerjal?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 07, 2009 21:04 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Za experimente glede občutljivosti te dni nimam časa, bo šla pa PCI k Jantonu, sva skupaj kupovala.

Dela pa Hauppauge v DVB Viewerju super, za preklop iz DVB-T na DVB-C program potrebuje 5s, samo klikneš na program in vse sam naredi. Samo plugin za phoenix čitalec Conax kartice moram dobiti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 09, 2009 9:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Koliko pa med posameznimi DVB-T programi?
Tale moj HOT rabi približno eno sekundo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 09, 2009 21:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
MPEG4 mi že nekaj časa ne dela, kak frame na sekundo, miška pa podobno :( , zato ne morem probati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Apr 12, 2009 22:43 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Preevril sem še kako se stvarci odzivata na hipna nihanja nivoja signala, kar se na Krimu včasih dogaja. Ker tega v času gledanja nisem zaznal, sem nihanje povzročal s premikanjem konektorja. Signal je bil speljan na obe naparavici, eno je poganjal DVBViewer, drugo AltDVB - pri obeh isti MPEG2 kodek.
Cinergy se je bistveno bolj kockala, Haupauge pa je povsem zaštekala za delček sekunde ampak samo pri res hudih nihanjih signala. Skratka povsem različno obnašanje tunerjev. Gledano z zornega kota gledalca je Haupauge veliko bolje shajala z rahlo nihajočim signalom, pri večjem nihanju pa je bil izpad slike daljši. Kako se bosta obnašali napravici pri nihanju signala iz Krima pa bomo še videli - če bo do tedaj Cinergy še v mojem compu.

Preveril sem še občutljivost tunerja in zopet podoben pojav, Cinergy se z zniževanjem signala začne kockati med tem ko Haupage ustavi sliko. Zaradi tega daje Cinergy boljši vtis, saj daje vsaj kockasto sliko. Je pa čudno, da je ton na Haupauge stabilnejši - kot da ima Haupauge nek mehanizem, ki preprečuje kockanje (je slika ali pa je ni, kocke pa so redko kdaj). Morda pa je to stvar DVB Viewerja.

Za konec pa še najhujši podatek. Cinergy se ob prvem zagonu XP SP3 javi enako (morda samo podobno) kot SS HD2 (Tehnisat Mantis DVB....), med inštalacijo driverjev pa se preimenuje v Cinergy. Posledica zmešnjave je, da SS HD2 neha delati. Sem probal narediti restore in Cinergi dati v drug PCI slot, pa je bila situacija enaka.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 13, 2009 7:47 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Poskusi z drugačnim vrstnim redom instalacije: prvo Cinergy!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 13, 2009 20:56 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Itak bo šla kartica k Jantonu, zato se ne sekiram.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited