Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 10:16

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 26, 2011 16:53 
Spoštovani!

Ker sem nov v svetu satelitskih programov in satelitske TV na računalniku, vas naprošam za vaša mnenja in predloge.
Mogoče, da je bila ta tema že obdelana, vendar jaz nisem našel odgovorov na moja vprašanja.
Rad bi gledal preko domačega stacionarnega računalnika (PC) Digitalno in analogno Satelitsko TV in navadno TV preko strešne antene.

Zanima me, če mi lahko svetujete, katero PCI kartico naj kupim oziroma kje jo dobim, da bi na svojem PC-ju sledal satelitske HD postaje (mogoče celo 3D) in navadne postaje preko sobne oziroma strešne antene. Nekaj sem gledal po nekih tujih forumih, pa so se pogovarjali največ o Sky Star HD2... Kaj si mislite o tej kartici? Ali ta kartica podpira 3D programe ali samo HD2? Obstaja kakšna še boljša kartica?
Istočasno me zanima tudi, kako je z krmiljenjem satelitskega krožnika (na motorček), če gledaš postaje preko PCI kartice torej računalnika. S pomočjo česa krmiliš (premikaš) krožnik po satelitih, ali je to preko programa ali česa drugega???

Še eno bolj pikantno vprašanje, in če je to vprašanje tukaj prepovedano, naj me uporabniki kontaktirajo na "ZS".
Kako je z dekodiranjem satelitskih digitalnih programov? Kje se najde kode za programe (www strani) in s katerimi programi se dekodiranje izvaja. S katerimi prograni se sploh spremlja gledanje TV postaj??

Še zadnje vprašanje. Kam mora biti obrnjen Satelitski krožnik, da "ulovi" največ satelitov (je to JUG, ZAHOD, VZHOD, SEVER...) Sprašujem zato, ker postavljam novo instalacijo (polagam električne cevi), in moram vedeti na katero stran hiše moram speljati cev za pritrditev satelitskega krožnika za optimalni sprejem?
Koliko kablov poteka od samega krožnika (z elektromotorčkom) z npr 2 glavoma do računalnika. Je to 1,2,3,4,5... To sprašujem zato, da vem kakšen FI rebraste cevi naj vzamem...


Hvala svem za pomoč in izčrpne odgovore...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 26, 2011 21:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sateliti so na tirnici sonca kakih 14 dni pred in po enakonočju. Večina satelitov je v smeri +- 30° od smeri jug. Med anteno in satelitom pa ne sme biti nič.
Do vsakega sprejemnika gre en sam koaksialni kabel debeline cca 7mm, za zemljske antene pa je najbolje imeti še dodaten kabel.
O pirateriji se tule ne menimo, za ostalo je pa še čas, najprej štalco potem k...

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Po Jun 27, 2011 23:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 26, 2011 22:07 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Dishpointer
Tu imaš pripomoček, da boš vsaj približno vedel v kateri smeri imaš satelite. Najdi svojo lego hiše in poglej. :wink:

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 26, 2011 22:41 
Pozdravljena!

Najprej najlepša hvala obena za vajine odgovore.
Štalco pa ze imam pripravljeno, kravce pa še ne :)...

Zanima me še, od česa je odvisen premer satelitskega kroznika, oziroma kako dimenzijo je najbolje vzeti, ter od katerega proizvajalca.

Torej kako je z karticami?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 26, 2011 22:43 
Pozdravljena!

Najprej najlepša hvala obena za vajine odgovore.
Štalco pa ze imam pripravljeno, kravce pa še ne :)...

Zanima me še, od česa je odvisen premer satelitskega kroznika, oziroma kako dimenzijo je najbolje vzeti, ter od katerega proizvajalca.

Torej kako je z karticami?

Kaj pomeni D in h na tisti spletni strani, ko izbereš svojo lokacijo in določen satelit...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 27, 2011 23:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Sateliti so na tirnici sonca kakih 14 dni pred in po enakonočju.
Zgoraj sem naredu lapsus, ni najdaljši dan temveč enakonočje.

80cm je zadosti za vse močne satelite, kriza je lahko s 16 vzhodno, kjer imaš domači paket Total TV. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 23, 2011 0:36 
hmm to se z vami popolnoma strinjam, da več cvenka več muzike...
Zanime me, kaj menite kolikšna je cena kompletne zunanje enote?
Prosim če mi specifitirate po delih...
Torej

Kako je z krožnikom? Ali je dejansko kakšna razlika med okroglimi krožniki in unimi ki so raznoraznih elips in drugih oblik. Kolikšna je okvirna cena kvalitetnega krožnika?

Nosilec? Kakšna je cena, kaj je potrebno pri tem gledat? Videl sem da obstajajo različne dolžine pocinkanih nosilcev 30 cm-60 cm?
Ali je za elektromotorček, kateri premika satelitski krožnik posebni nosilec, ali je to obični nosilec?

Glava in nosilec za glavo?
kakšna je cena in ali se izplača vzeti nosilec za 3 glave oziroma 4 glave... kakšna je cena po eni glavi?

Elektromotor za premikanje krožnika? Kakšna je cena le tega in ali se dejansko izplača nabaviti tole stvar. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 23, 2011 11:04 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Med elipsastimi in okroglimi antenami je razlika predvsem v odtekanju vode in snega pozimi, za sam sprejem pa ni kakšne razlike. Obstajajo pa tudi razne toroidne antene za sprejem širšega kota, ki pa so drage.
Burja piha s severovzhoda, antena pa je na južni strani hiše, tako da naj bi bila nekoliko v zaveterju... Kako to zgleda v praksi, ne vem.
Razlika v dolžini nosilcev je predvsem zaradi kota obračanja antene, če imaš motor. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 23, 2011 23:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sadjevc je mislil na razliko med klasično in ofset anteno, vpraašnje je bilo pa verjetno o ofsetkah, klasičnih se ne uporablja več, razen pri 1,8 in več m.
Različno oblikovane ofsetke imajo minimalen vpliv.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited