Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 19, 2024 4:07

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Sprejemnik ISKRA ISA-2CI
OdgovorObjavljeno: So Okt 29, 2005 8:47 
Odsoten

Pridružen: So Okt 29, 2005 8:28
Prispevkov: 54
Imam Satelitski sprejemnik ISKRA ISA-2CI. Ob nakupu je ze imel prednastavljene transponderje za vecino satelitov, ne pa tudi AMOS-a. Ker se mi zdi rocno vpisovanje transponderjev zamudno, me zanima:
1. V navodilih pise, da je mozno pobrati s Hotbirda nov software- ali pomeni to tudi "sveze" frekvence?
2. Zadaj imam RS 232 prikljucek za PC. Kaj naj pocnem z njim, ce pa nimam softwara za PC, da bi komuniciral s sprejemnikom?
3. Pri vpisu frekvenc transponderjev mi ni jasno, kaj pomeni zadnji podatek pri 10.773GHz (OK), H (OK) in Symbol rate 22.000MS/s (Kaj je to- mi ni jasno?). Zakaj sprejemnik ne sprejme vrednosti 3350(pri Amos-u) in hoce imeti petstevilcno vrednost?

V kolikor mi lahko kdo pomaga, ali morda poslje software za sprejemnik, se za pomoc in odgovore ze vnaprej zahvaljujem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 29, 2005 18:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
V tej temije že nekdo imel tažave pri avtomatskem iskanju transponderjev na Amosu in pravi, da jih je moral ročno vnašati. Probaj vnesti 03350. Sicer pa imajo včasih res sprejemniki težave pri vnašanju nizkih SR. A kaj je to SR? Tulese znajdi. Sicer pa je za take stvari Google idealen.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 29, 2005 22:52 
Odsoten

Pridružen: So Okt 29, 2005 8:28
Prispevkov: 54
Res je, ko vnesem spredaj 0, je vse v redu in tudi programi s dolocenega transponderja delujejo. Glede na to, da Iskra nima na svoji spletni strani nobenega softwera, bom po praznikih poskusil tja poklicati po telefonu. Verjetno ta Iskrin sprejemnik sploh ni njihov, toda kaj ko se z embalaze in notranjosti ne da ugotoviti proizvajalec, da bi lahko kaj dobil z nihove spletne strani.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 30, 2005 17:00 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
Res je, ko vnesem spredaj 0, je vse v redu in tudi programi s dolocenega transponderja delujejo. Glede na to, da Iskra nima na svoji spletni strani nobenega softwera, bom po praznikih poskusil tja poklicati po telefonu. Verjetno ta Iskrin sprejemnik sploh ni njihov, toda kaj ko se z embalaze in notranjosti ne da ugotoviti proizvajalec, da bi lahko kaj dobil z nihove spletne strani.
iskra je najbrž mišljeno kot iskra pri vžigu. ne pa podjetje iskra. Pravo ime tega resiverja je drugačno.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 31, 2005 14:11 
Reciver ISA-2CI ne dela Iskra ampak ga izdelujejo v Aziji (Kitajska ali Južna Koreja). Software, ki ga ima je po letnici star, novega pa baje še ni. Te podatke sem dobil od znanca, ki ga je kupil pred ca. 2 meseci.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 12, 2005 21:59 
Odsoten

Pridružen: So Okt 29, 2005 8:28
Prispevkov: 54
Sprejemnik je dejansko izdelan nekje dalec v Aziji, nanj pa so nalepljeni Iskrini logotipi, tudi navodila so lepo v slovenscini. No, medtem sem pa vse TP ze vpisal rocno. Sem mislil, da bom znucal daljinc...
LP Ales


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 13, 2005 9:27 
Citiram:
Reciver ISA-2CI ne dela Iskra ampak ga izdelujejo v Aziji (Kitajska ali Južna Koreja). Software, ki ga ima je po letnici star, novega pa baje še ni. Te podatke sem dobil od znanca, ki ga je kupil pred ca. 2 meseci.
Tako kot so si podobni Comag,Kaon,SatControl,...
Vec ali manj ista plata,le prednja plosca je druga.
Mislim,da je tudi ta iz istega traku :)

ALES objavi kaksno sliko ali vec podatkov,pa najdemo primeren soft. za vpis programov prek PC.Kabel je standardni,kabel je pa standardni RS 232 crosower


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 13, 2005 10:00 
Morda pa bi pri Iskri bili tako prijazni in bi izdali kje jih kupujejo,če bi
povprašal?!
Je sicer na www.sat-receiver-world.com lepo označeno kdo je proizvajalec,
kdo distributer,kdo trgovec.Ampak Iskre noter ni.Se zdi,da itak to počnejo
zgolj priložnostno!Mogoče celo iz druge roke!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 13, 2005 15:53 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Iskrini sprejemniki so zelo podobni Strongovim.
Ponavadi jih še skupaj prodajajo tako, da se takoj vidi, da so v sorodu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 01, 2007 10:47 
Odsoten

Pridružen: So Okt 29, 2005 8:28
Prispevkov: 54
Obstaja software za upload za ta sprejemnik, če ga mogoče do ima, ali pa link?
LP


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited