Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 12:50

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Comag SL-55
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 05, 2008 8:16 
Jaz sem pa pred kratkim dobil ta sprejemnik in me zanima, če ima kdo navodila v elektronski obliki?

Pravzaprav me zanima zakaj tista rumena lučka LOCK na sprejemniku kar naprej sveti. Tudi ko je ugasnjen sprejemnik. Mislim da od začetka ni svetila. Občutek imam, da se sploh ne ugasne sprejemnik ker je dokaj topla škatla tudi pri ugasnjenem. Lučka ugasne šele če izklopim 12V na LNB v menuju.

Kaj pa to preveč občutljivo preklapljanje na daljincu. Ali bi mogoče nov software rešil to?
Kaj bi se sploh spremenilo če bi naloživ nov firmware? Nekaj je na croupload.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 05, 2008 16:25 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Lahko da se motim, ampak se mi zdi, da je tista rumena lučka; da sprejemnik ima signal iz satelita, sem montiral enga takega že dalj časa nazaj, tako da točno ne bi vedel.

_________________
Panasonic viera TX-P42G20E-VU+Solo-CCcam 2.2.1-Linksys WRT54GL Firmware: DD-WRT v23 SP2 Client Bridge


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Comag SL-55
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 05, 2008 17:08 
Citiram:
Jaz sem pa pred kratkim dobil ta sprejemnik in me zanima, če ima kdo navodila v elektronski obliki?

Pravzaprav me zanima zakaj tista rumena lučka LOCK na sprejemniku kar naprej sveti. Tudi ko je ugasnjen sprejemnik. Mislim da od začetka ni svetila. Občutek imam, da se sploh ne ugasne sprejemnik ker je dokaj topla škatla tudi pri ugasnjenem. Lučka ugasne šele če izklopim 12V na LNB v menuju.

Kaj pa to preveč občutljivo preklapljanje na daljincu. Ali bi mogoče nov software rešil to?
Kaj bi se sploh spremenilo če bi naloživ nov firmware? Nekaj je na croupload.
Jaz tudi mislim da je rumena lučka signal-probaj,daj roko na lnb,če lučka ugasne je to to.
občutlivo preklapljanje:tudi Sw te ne bo rešil-je pač tak sprejemnik...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 05, 2008 18:00 
Da je lučka za signal ker ugasne če odklopim kabel od LNB-ja.
Moti me ker lučka gori tudi ko je sprejemnik ugasnjen oz na standby. Pa še greje se dokaj sprejemnik seveda, če pa LNB kar naprej dela.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 05, 2008 20:37 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Ena dva taka sem že popravljal napajalnik je bil fuč, fora je bila v tem da pri obeh sprejemnikih je bila tista prozorna folija čez, ki se je skorajda ne opazi, preveri da nimaš kakšne folije čez, ker sprejemnik se mora luftirat.
A drugače ti brez problema dela, a imaš motor

_________________
Panasonic viera TX-P42G20E-VU+Solo-CCcam 2.2.1-Linksys WRT54GL Firmware: DD-WRT v23 SP2 Client Bridge


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 05, 2008 20:46 
Zaenkrat še dela normalno, vendar se bojim da ne bo dolgo.
Ne nimam ga sedaj na motorju, se je pa začelo to pojavljati ko sem ga preizkušal na motorju.

Mislim da folje ni čez. Tudi okoli sprejemnika je dovolj prostora.

Kaj je pa odpovedalo na napajalniku pri tistih ki si jih popravljal?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 05, 2008 23:12 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Na obeh so bili kondiči pri enem tudi tisti 400V!

_________________
Panasonic viera TX-P42G20E-VU+Solo-CCcam 2.2.1-Linksys WRT54GL Firmware: DD-WRT v23 SP2 Client Bridge


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 05, 2008 23:14 
Ali to kar so tukaj pisali... http://www.google.com/translate?u=http% ... en&ie=UTF8


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 06, 2008 21:24 
Odsoten

Pridružen: To Feb 03, 2004 9:22
Prispevkov: 392
Jap, to je to, ponavadi je fajn zamenjat vse kondiče

_________________
Panasonic viera TX-P42G20E-VU+Solo-CCcam 2.2.1-Linksys WRT54GL Firmware: DD-WRT v23 SP2 Client Bridge


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Mar 06, 2008 22:46 
Sem ga podrl in malo meril napetost in je na vseh normalna kot mi kaže sicer en amaterski voltmeter. Tudi napihnjeni ali kako drugače deformirani niso videti. Pa zaenkrat tudi dela še vedno.

Je pa čudno ker se ta rumena lučka malo ugasne, ko ga sklopim potem pa se po sekundi spet prižge. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited