Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 19:08

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Comag sl55 - se mu meša ?
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 13:28 
Pozravljeni!

Sem bolj nov v dvb-s.

Imam pa majhen problem z Comag sl55.

Pred par dnevi je zmanjkalo par programov na Astri. Seveda sem šel iskat kanale po astri. In ko je končalo sem šel nastavljat kanale na njihova mesta, kjer so bili prej. No pri tem so se na TV zaslonu pojavile neke čudne črke, in me je vrglo ven iz menijev. Ko sem šel spet urejevat programe, sem opazil da ni shranilo novih programov, ki jih je našel med zadnjim iskanjem. Seveda sem šel ponovno v meni za iskanje. Ampak ko bi moralo iskati kanale se je na sprejemniku izpisal E007 (malo sem iskal po netu: E007---serious error occured,PROGRAM_ERROR,can't program the flash ,the flash is damaged.)

Ni mi preostalo drugega kot da ga resetiram na tovarniške nastavitve. Po ponovnem iskanju mi je na Hotbirdu našel vse programe. Na astri pa samo 15. Po iskanju sem ugotovil da je problem verjetno v transponderjih, zato sem vse stare zbrisal in začel dodajat nove.
Problem se je pojavil že pri vpisu frekvence, saj mu lahko vpišem samo 5 številk, nekateri transponderji pa jih imajo tudi 7...

No pa tudi tisti ko jih imajo 5 niso delovali. Občasno si je sprejemnik sam dodal kaki transponder, kjer je našel kanale. Vendar te kanale ko jih je našel na Astri so uradno na Hotbirdu... Tudi na www.ses-astra.com jih ni. Tako da ne vem kaj je narobe. In kaj še naj storim da bi se stvari popravile.

Firmware je bil orginalni. Nadgradnje pa tudi nima. No na proizvajalčevi strani sploh ni tega modela...


LNB je:


Inve o
IDLP - 40 Mono
Whitetech
Universal Monoblock LNB 40mm
Low noise Figure 0.2dB


Kakšna pomoč ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 13:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Preveri nastavitve za DiSEqC, sigurno je tam napaka.
Imaš pravilno vpisano opcijo in oba satelita?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 15:24 
In kako se to nastavi ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 17:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Ne poznam menijev tega sprejemnika, ne konfiguracije, ki jo imaš, tako da ti tu ne morem pomagati. Lahko bolj na pamet.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 18:07 
Monoblock je. DiSEqC je verjetno vgrajen v sprejemnik. Ker je samo Monoblock --> kabel ---> sprejemnik.

Sem preiskal že vse nastavitve in nisem nič našel :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 18:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Mora biti. Brez tega ne gre. Lahko se samo drugače imenuje. Nekje kjer so nastavitve za DiSEqC poišči opcijo simple in tam nekje varianti A in B.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 19:14 
Bom jutri, ko spet rem do strica :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 21:32 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
V tem Comagu imaš za vsak satelit izbiro LNB 1 ali LNB 2. To moraš pravilno nastaviti, če imaš Inverto, je ponavadi Hotbird kot LNB 1.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 21:45 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kot kaže imaš 2 problema, nestabilen sprejemnik in nedelujoč DiSEqC. Ker je drugo verjetno posledica prvega, ni kake izi rešitve.
Lahko pa probaš priklopit samo HB ali Astro - brez DiSEqC-ja, resetirati sprejemnik, na novo poskenirat dotični satelit in opazovati kaj se dogaja.
Itak pa je verjetno problem v sprejemniku, zato izklopi anteno in šari po menijih, če bo tudi tako zaštekal, mu verjetno ni pomoči, razen servis, pa še tam vprašanje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 01, 2009 22:56 
Citiram:
V tem Comagu imaš za vsak satelit izbiro LNB 1 ali LNB 2. To moraš pravilno nastaviti, če imaš Inverto, je ponavadi Hotbird kot LNB 1.

Primož PINOSAT
Prej ko je delovalo sta bila oba na LNB1 tako da tega nisem spreminjal, bom pa jutri poskusil.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited