Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 13:26

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: progdvb in girder
OdgovorObjavljeno: Če Jan 29, 2004 9:21 
Ali je kdo poskusil uporabit plugin od girdera za progdvb. Ali je komu deloval?
Nekaj sem slišal da je zelo počasen. Plugin za winamp dela odlično.Za progdvb pa mi nikakor ne uspe uštimat.

LP SatEditor


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 29, 2004 14:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ali si dela po navodilih pujska na http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=37


Na vrh
   
 Naslov prispevka: ja žal ni rešitve
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 30, 2004 7:41 
Ja sem vse prebral, vendar vse skupaj ni nič vredno. Zadeva skratka ne deluje s ProgDVB-jem. Z Winamp-om ni bilo nobenih težav.Takoj ko sem odprl nastavitve za winamp je vse delalo odlično in brez težav. Zato upravičeno sumim da je težava v softwearu. Tukaj se pa moje znanje zaključi , tukaj bi moral nastopit kak računalničar. Zanima me, ko instaliraš ProgDVB ti program ponudi opcijo za WinLirc ali mogoče kdo ve kaj o tem. Kako nastavit WinLirc da bo ProgDVB reagiral nanj.

LP SatEditor


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 30, 2004 10:03 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
Ne vem, na našem forumu Aljo pravi da mu vse super dela, tako da bo treba njega malo zagrabit .............. :)

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 30, 2004 10:04 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Tule je text, ki je bil objavljen v eni izmed številk telstara, ki bo upam pomagal vsem, ki želijo usposobiti svoj IRdaljinec za delovanje v ProgDVB. Text je že zastarel (leto 2002), saj je iz časa, ko še ProgDVB ni obstajaj, pojavile so se tudi nove verzije Girderja, vendar se z nekaj truda (določevanja funkcij določeni tipki na daljincu) da vse skupaj uporabiti tudi v ProgDVB, neodvisno od WinLirc programa, ki je že vgrajen v ProgDVB.


GIRDER ver.3.024 (www.girder.nl )

(jm)Program je namenjen za krmiljenje računalniških programov s poljubnim IR daljinskim upravljalcem. Zelo primeren je za krmiljenje TT-DVB Sat kartice, saj imajo programi kot so Multidec, DVB Control, TV Aplikation in še nekateri, pri povezavi video izhoda na TV sprejemnik, zelo dober OSD (prikaz podatkov na zaslonu).Tako so vse spremembe, ki jih izvedemo z daljincem,vidne tudi na TV zaslonu. S pomočjo bljižničnih tipk na tipkovnici je programiranje, oz.določanje funkcij posameznih tipk na daljincu,zelo enostavno. Na spletu se praktično dnevno pojavi nova verzija,vendar v novejših ni gonilnika za vezje,ki je uporabljeno pri testu (mimogrede; gonilnik-Igorplug.dll dobimo tudi na www.cesko.host.sk/girderplugin.htm ).V novejši prav tako ni vnesenih primerov iz katerih je lepo razvidno programiranje funkcij.
Za delovanje programa moramo imeti izdelano enostavno vezje, katerega shemo najdemo v samem programu, priključimo pa jo na COM port računalnika (slika 1). Za izdelavo potrebujemo IR sprejemnik (SHF 506-36 ali 38 KhZ), upor, kondenzator ter zener diodo.

NASTAVITVE
Program ima zelo dober uporabniški vmesnik, med drugimi lahko izberemo tudi slovenski jezik. Ker program-ver.3.024 nima instalacijskega menija, ga razpakiramo v poljubno mapo. Pri prvem zagonu bo javil,da nima izbrane nobene vhodne naprave, zato je potrebno v nastavitvah-strojni vtičniki najprej določiti pot do teh naprav (primer:C:\Girder\girder3024\Plugins\Hardware).Pri ponovnem zagonu programa se bodo na tem mestu prikazale naprave, med katerimi izberemo "Igor SHF-56 device"(podprte so še številne druge naprave). Pod nastavitvami (za to napravo) določimo le COM port,ostalih nastavitev pa ni potrebno spreminjati. S klikom na About HW vidimo prej omenjeno shemo vezja. Po potrditvi je potrebno le še vklopiti napravo (F9) ali v meniju strojni vtičnikii omogočiti "Samodejno vklopi vhodno napravo".V spodnjem desnem vogalu se bo pojavila zelena lučka, kar pomeni, da je naprava (vezje) pripravljena za sprejem IR kode daljinca .

DELOVANJE
Delovanje temelji na sprejemanju IR kode posamezne tipke na daljinskem upravljalcu ter določitvi funkcije le te. Primer, kako naj bi se lotili določanja funkcij, najdemo v mapi programa (sample.gir). Najprej je potrebno dodati Skupino in jo po želji preimenovati, nato pa k tej skupini dodajati Ukaze ali Sestavljeno skupino. Sestavljeno skupino uporabimo tam, kjer želimo da bo ena tipka na daljincu služila več funkcijam (npr.vklop-izklop programa z eno tipko). Ko preimenujemo ukaz,kliknemo z miško na Learn Event (v spodnjem levem kotu se pojavi napis "čakam na IR kodo") ter na daljincu pritisnemo določeno tipko. S tem je IR koda zajeta, določiti moramo še funkcijo za to kodo. Izbiramo lahko med več funkcijami,najenostavneje je določitev tipke na tipkovnici,ki pomeni določen ukaz v programu,katerega želimo krmiliti.V jezičku tipkovnica (okno-stavek) vnesemo znak tipke na tipkovnici (primer:tipka A za prikaz OSD menija pri programu Multidec). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: dela odlično
OdgovorObjavljeno: Po Feb 02, 2004 8:33 
Mi je kolega iz CRO poslal se nek dodatni plugin. Sedaj mi deluje odlično.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 02, 2004 22:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
sateditor mi je poslal fajl, ki sem ga dal na
http://work.sibila.si/splosno/forum/DVB_PCI/


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 06, 2004 22:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kam dam datoteko Controls.ini?

Ta reč deluje res hitro, le ukazi so napačni. Sem jih popravil, pa eni delajo ok, record pa včasih dela, včasih ne. Zanimivo, da mi tudi preko tipkovnice (tipka r) včasih noče delovati snemanje.

Ali se da ProgDVB naučiti, da se obnaša tako kot želiš - mislim da se posamezni tipki dodeli določena funkcija.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 06, 2004 23:01 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:06
Prispevkov: 1748
joj .. ta tema ze tako dolgo laufa, pa se nisem prebral posta, ki bi povedal, da si pri girderju vse naredi sam! je zelo priporocljivo...

progdvb dela odlicno...ma vec, kot odlicno, zaradi njega ne saltam na mytheatre niti za kioske ;) pa ceprav bi si lahko tudi za MT priredil girderja :twisted:

@tehnicni


progdvb-->settings-->controls-->double click na komando 8)

_________________
In and Out


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 06, 2004 23:11 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
:lol: Tako simpel
Najteže mi je najti najenostavnejše stvari. Recimo koliko časa sem se mučil s premikanjem taskbara v Winsih, ga pa le primeš in neseš na drugi konec ekrana.
Zrihtal sem tudi snemanje - treba je nastaviti zamik do ponovnega pritiska.

Ali obstaja kak trik kako preko daljinca laže izbrati nek kanal, še posebno če si proč od PC-ja - torej gledaš na TV.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited