Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 16:50

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Prog DVB in Hotbird
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 18, 2004 14:02 
Gospodje imam težavo.

Sem še precej mlečen uporabnik SS2 kartice (3 dni).
Inštalacija in sploh vse je šlo OK. Imam sat anteno z dvema LNB jema - Astra in Hotbird. S priloženim programom - DVBviewer (priložen pri SS2) oba satelita in sploh vse dela OK.
Nato sem inštaliral še ProgDVB in plagine in in ... Tu pa je problem ta, da Astra dela OK, Hotbird pa nima signala.
Ker na DVBviewer-ju vse še vedno dela OK menim, da je težava pri kakšnih nastavitvah v ProgDVB-ju.
Ali ima kdo kakšno idejo kje bi lahko bila napaka ali vsaj na kaj naj bom pozoren.

Pet


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 18, 2004 14:24 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
Ja kaj kanale si sheral na Hotbrdu*? Mogoč ti pa plug-in diseqc ne obrne motorja!

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 18, 2004 14:27 
Saj sploh nimam motorja in ne obračam antene.

Pet


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 18, 2004 17:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Si sploh nastavil DiSEqC stikalo, se pravi določil kje je HB, kje pa Astra??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 19, 2004 20:13 
Načeloma sem sicer nekaj nastavljal vendar ne vem če je OK.
Nastavil sem astro na lnb1 in hotbird na lnb2. Kaj več pa ne.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 19, 2004 20:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
DiSEqC na ProgDVBju nastaviš takole:

Meni Setings, izbereš DiSEqC, odpre se ti novo okno. Levo imaš okvirček, kjer zbereš "1.0 or 2.0". V belem oknu v sredini klikni na zgornjo oznako "Not connected" in desno izberi "Add LNB". Spet se ti odpre novo okno, v njem pri Band izberi "Ku -band", da kljukico v okvirček pri "Power" in pri Satellite izberi "Astra 1B, 1C,..." in nato "OK". Podobno ponovi še za HotBird.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 19, 2004 21:20 
Vse to sem naredil vendar ne preklopi.
Kaj pa tiste nastavitve LOF1, LOF2 in Switch. Trenutno so te frekvence za oba satelita enake. A je to OK?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 19, 2004 21:23 
Pa še nekaj je, da ko malo štefnam po Disek nastavitvah je enkrat dostopna Astra pa Hotbird ni dostopen, ko pa ponovno malo spremenim pa se zadeva obrne.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: mas motor
OdgovorObjavljeno: Če Feb 19, 2004 22:32 
ti mas motor al sam 2 lnb-ja pa na sam na diseqc switch


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 19, 2004 22:45 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Tiste dv frekvence ne spreminjaj. Dve sta frekvenci obeh lokalnih oscolatorjev tretje pe je preklop med enim in drugim. LNB namreč pretvarja frekvenco signala ki ga oddaja satelit (npr. 12303 MHz za TV SLO) v tako frekvenco (t.i. medfrekvenco) ki jo lahko prenašaš tudi po kablu ( 12303 MHz - 10600 MHz = 1703 MHz ) do sprejemnika. Ta frekvenčni pas, pa je nekoliko ožji kot tisti pred pretvorbo, zato se za pretvorbo uporabljata dva različna oscilatorja ( 10600 in 9750 MHZ), da lahko v isti frekv. pas kabla stlačiš večji frekv pas iz satelita.

Zakaj pa nekontrolirano enkrat gledaš Astro in drugič HB, pa ne vem. Kakšen pa je signal drugega satelita, ko preklopiš kanal? Ga sploh ni? (Jaz imam oz. sem imel težave pri preklopu polarizacije, rešil pa sem jo tako, da sem SS2 kartico prestavil iz enega slota v računalniku v sosednjega. Problem napajanja.)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited