Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 18:10

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: nastavitve ProgDVB
OdgovorObjavljeno: Če Jan 06, 2005 10:59 
Pozdravljeni. Končni mi je uspelo z SS2 najti nekaj programov vendar pa bi sedaj rabil še vašo pomoč za boljši sprejem.

Krožnik 80 cm imam nastavljen na Astro. Na glavi na LNBju imam 4 izhode. 1 gre na reciver in potem na TV (lovi cca. 250 kanalov) 2 sta prazna 1 gre na SS2 in na PC. Signal je 95%, kvaliteta 75%.

Sedaj pa težave. V ProgDVB sem nastavil na Astro (Hotbird mi sploh ni deloval) in v Chanell llist - Scan transponder sem prav tako nastavil na Astro nato pa na Canell list - Chanell search dal poiskati kanale na Astri. Našel je sicer cca. 100 kanalov (50 odkodiranih in 40 kodiranih - pa še ti so večinoma podvojeni). Zakaj jih je našel samo tako malo in ne 250 kot na komponenti na TVju? Odkodirane programe lahko normalno gledam, kako pa gledam (odkodiram) rdeče V-je? Našel mi je Teqilo in kot vem so to neki poljudnoznanstveni programi ki pa so zakodirani. Kako bi jih videl?

Hvala za odgovore, lp.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 06, 2005 13:05 
sedaj sem dal en yankse v progdvb glavni dir. kako pa sedaj to odkodira? ali so kje na netu že narejeni odkodirniki in kje?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 06, 2005 19:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Morda je tale tvoj LNB mal čuden oziroma ni standarden, ali pa imaš v progDVB kaj narobe nastavljeno. Poglej po frekvencah in polarizaciji, ki ti jih kaže ProgDVB in pravih, ki jih dobiš v satelitskih tabelah na naši spletni strani.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 07, 2005 15:10 
LNB je univerzalni, jemlje horiz. in vertik. transponderje a le peščico od vseh na satelitu. pa tudi čudno se mi zdi da na reciverju na TV vse lepo dela na ss2 pa ne. kartica sicer nima sporov ampak mislim da sem nekje zasledil da bi moral ročno nastavit IRQ porte pa ne najdem več te strani. morda kdo ve kako je s tem?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 07, 2005 16:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Imaš sploh vpisane vse transponderje?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 07, 2005 18:11 
ja imam, sej jih je ful, mislim da 96 ampak signal anjde pa sam na enih 10. čudno tole, prav nič mi ni jasno kaj bi lahko bilo narobej


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 07, 2005 18:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
A je kaka logika, katere transponderje ti najde? Mislim ali samo V ali samo pod 11700


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 07, 2005 19:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Saj smo imeli že celo debato o nastavljanju tvoje kartice drugje. Zakaj si tu odprl še eno temo?

Imaš nastavitve Za LNB oziroma DiSEqC take in če pritisneš Property take?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 08, 2005 8:57 
najde mi transponderje in V in H samo le nekaj, drugače pa sem tukaj še enkrat odprl debato ker mi v prejšnji temi nihče ni znal pomagati in še vedno nimam nič od signala na PC-ju oz. le ene 5 programov (3sat, zdf,...)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 11, 2005 9:32 
Odsoten

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 17:45
Prispevkov: 200
PA si ti 100% da si na pravem satelitu, če nisi ti na HB skeniraš pa Astro... :)

_________________
www.wlan-sat.com


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited