Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Apr 26, 2024 18:58

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 44 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 06, 2005 11:34 
Citiram:
Kateri linux, jaz sem sestri nalozu kar knoppix 3.7 na disk. Najlazja in najhitrejsa instalacija kar sem jih srecal. Naknadno nastavis dolocene stvari in dobis debian. Dobra izbira ker kernel ves hardware ze vse prepozna. Po potrebi ga nadgradis in poslovenis kde in openoffice.

Z nekaj kliki postavis sambo server, ssh, apache ..
Naredu *podobno*. Nalozil kot verzijo enako verziji na Live CDju. Nobenih update/upgrade. Ko pride nova verzija se samo zamenja. Oz. po zelji.

Security na http://scan.sygatetech.com/ zadovoljiva. Root: sudo su. Root Exploitov naj ne bi bilo nobenih. V gl. uporabnica zaenkrat zadovoljna (uporablja se XPje). Njene potrebe zadovoljene:multimedia, internet,kontrola in pregled emails, pa kaj napisati. OS dela b.p.

Instalirala zato, da ima manj *internetne svinjarije* v Winsih, bolj varno *posto*...

Winse pa rabi profesionalno: Autocad/arhitektura...


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Kanotix, nova verzija
OdgovorObjavljeno: Ne Apr 10, 2005 8:45 
Kanotix, nova verzija, download:

http://forum.kanotix.net/viewtopic.php?t=6912

Osnovne informacije/www.distrowatch.com :

kanotix KANOTIX 2005-02 (32 Bit Edition) is out now: "This is a Linux Live CD based on KNOPPIX technology using mostly pure Debian/sid... This time the complete distro is based on Debian/sid (even XFree) - optimal for HD Install! Many WLAN drivers added including NdisWrapper. New Kernel 2.6.11.7 with some patches." More details including download links for FTP/BitTorrent/rsync are available here (in English) or here (in German). Download: KANOTIX-2005-02.iso (702MB).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Apr 14, 2005 22:54 
jaz sm nadgradil Knoppix 3.8.1 na hard disk, Debian testing - old way.

In zakljucki kernel 2.6.11 za knoppix je definitivno in, VNC server dela odlicno,
prav tako NX server ali NX client za poganjanje desktopa cez internet.


Zadnjič spremenil babylon9, dne So Apr 23, 2005 10:21, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Če Apr 14, 2005 23:13 
Se nekaj hroscev, nemotecih. Drugace pa dela b.p. Zavzame cca.2.5GB na trdem discu.

Nobenega dela z njim, in tisto kar rabim mi dela iz prve.

Zadovoljen tudi s Knoppixom 3.8.1

Distribuciji ocitno druga drugo *spodbujata* k razvoju.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 44 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited