Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 14:22

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 31, 2005 16:20 
Moje skromno mišlenje je,da kdor z Linuxom misli resno,ga ne bo bootal
s CD-ja.Ali pa se motim?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 31, 2005 17:27 
mas prav iz cd bootas Knoppix ker je lep primer kako ti avtomaticno prepozna hardware potem ga pa nalozis na disk v cirka 10min imas
komletni os z vsemi programi gor. Kar je amazing ce mene vprasate.

Sploh ce mas Knoppix 4.0 DVD edition. Torej odgovor se glasi instalirajte si ga na disk na eno prazno particijo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 02, 2005 13:43 
Citiram:
Moje skromno mišlenje je,da kdor z Linuxom misli resno,ga ne bo bootal
s CD-ja.Ali pa se motim?

PC, ki je na netu ima particiji Hda1, Hda2. Hda1 je prazna particija. Namenjena za inštalacije
in preizkušanje meni všečnih Linux Distribucij. Na Hda2: 60GB pa imam "Home Folder" z datotekami. Kamor jih nalagam s Slaxom-killbill-5.0.6.iso (188,6MB). In mi s scripto: slax toram slax gui "laufa" u Ramu. Performance je zelo hiter.

Drug OS, ki ga laufam u Ramu je Kanotix 2005-03 LITE (491,7MB). Katerega Performance
je tudi zelo hiter. Inštalacija na HD s scripto: sudo knoppix-inštaller (grafični gui) pa je sfinalizirana v 15minutah. Debianov apt-get (inštalacija deb.paketov) pa funkcionira b.p.

Osebno OS za svoje potrebe na HD ne potrebujem. Ga pa kdaj pa kdaj vržem na HD. Bolj mi odgovarja hitrost Performance-a u Ramu s scripto: knoppix toram myconf=scan.

Nastavitve OS, vključno z "bookmarks" so pa itak shranjene v USB ključu (Sda1).


Configuracija PC-ja: AMD Athlon XP 2500, 1.25 GB Ram, 80 GB trdi disk...

Linux uporabljam na PC-ju namenjenemu za povezavo z internetom.... Za "Internetno Security" varno in max. udobno uporabniško izkušnjo. Ob hkratni minimalni porabi časa
v zvezi z računalom, operacijskimi sistemi in vzdrževanjem vsega skupaj.


Zadnjič spremenil Blue5833, dne To Avg 02, 2005 14:51, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 02, 2005 14:01 
Sugestije v zvezi z "audio device" (oz. USB Logitech Microfon-om v Kanotixu/Knoppixu: "Skype komuniciranje") problemom bodo dobrodošle:

http://linuxserbia.com/forum/viewtopic.php?t=3349#12786 Hvala za nakazane rešitve.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 02, 2005 14:07 
hehe, je to sala, ce steka je najbrz zato ker se mp3 nahajajo na fat ali fat32 particiji, najboljs jih met na Linuxovem datotecnem sistemu kaksnem ext3 pa tako naprej, razlika je ocitna kot dan in noc.

to je stealth ja speed with no limits ..

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 02, 2005 14:15 
kar se tice skype moras ga mal shekat al pa drugo zvocno nastimat

vec na strani

http://195.38.3.142:6502/skype/


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 02, 2005 14:24 
Meni se isto izpiše, ko v Kanotixu Priklopim USB Logitech Microfon v Skype programu.

Glasbo iz datotek (mp3, ogg, waw...) na FAT in NTFS particijah pa sem v Kanotixu poslušal b.p. Še nekaj dni nazaj, ko sem imel naložene XP-je na Hda1.

Za Skype bom moral drugo zvočno (in drivers) inštalirati. Vzrok naj bi bil u "plati" s SIS čipovjem (Asrock K7S8X...).

Vhodne klice slišim. Mojih izhodnih pri prejemniku se pa ne sliši. Pri Logitech Webcam s programom Camorama Webcam Viewer zajamem sliko. Zvoka pa ni. "Pretelovadil" celoten KMix oz. Alsamixergui. Vsekakor drugo zvočno "podprto" v Kanotixu... :)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited