Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 20, 2024 13:12

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 02, 2012 18:53 
Pozdravljeni,

imam eno vprašanje... Bil sem na obisku pri slovenskih prijateljih v Avstriji, ki živijo blizu Dunaja in ki uporabljajo digitalno satelitsko televizijo... Gospa me je prosila, če lahko pogledam, zakaj ji ne lovi obeh slovenskih programov... Ugotovil sem, da imajo fiksni taler s štirimi LNB-ji, kar pomeni, da lahko gledajo programe s štirih satelitov... Spodnja slikica kaže, kateri so ti 4 sateliti:
Slika

Slovenija 1 in 2 se nahajata na HOTBIRD/KU (KU niti ne vem, kaj pomeni!?), vendar ko klikneš na en ali drug program, vidiš temo (NO SIGNAL):
Slika

Zgornja slika kaže, kakšni so parametri tega programa (frekvenca itd.)... Obenem poudarjam, da do nedavnega oba programa nista bila zatemnjena in sta normalno delala, sedaj pa kar naenkrat tema... Opazil sem, da je na seznamu vseh programov na HOTBIRD/KU ob skoraj večini le-teh izrisan dolar, ki ponazarja, da so ti programi plačljivi, potemtakem tudi oba slovenska nacionalna televizijska programa...

Sedaj me zanima, ali slovenski programi sploh niso več oddajani na HOTBIRD/KU ali na drugi strani so, le da je treba z dekodirno kartico dekodirati signal? Gospa me je prosila, če se pozanimam, ali se da kako urediti zadevo... Slednja varianta s kartico je verjetno plačljiva, vendar ob tem poudarjam, da je gospa sicer slovenska državljanka, ki ima hišo (s priključkom) tudi v sloveniji, vendar zaradi premajhnih prihodkov prispevka za RTV ne plačuje... Je glede na povedano kakšna zastonj ali poceni varianta, da se ji omogoči ogled slovenskih programov?

Najlepša hvala za vso pomoč :roll:

P.s.: Sicer sem bil prepričan, da TV SLO 1 in 2 v večini oddajata FTA program, le tuje produkcijske oddaje so zakodirane, za kar je potrebna dekodirna kartica....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 02, 2012 21:55 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Hja, po sliki sodeč že kar lep čas ne gleda slovenskih državnih programov, saj so mislim da že več kot 2 leti na drugi frekvenci, t.j 12.520MHz, Vertikala, 27.500, 3/4.
To frekvenco bo treba poskenirat, pol bo pa našlo naše državne programe. Ă

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 02, 2012 23:18 
hvala za odgovor!

če sem prav razumel, je satelit v redu, le poskenirati je treba navedeno frekvenco... super, jim bom sporočil, da naj kar cel spekter poskenirajo, pa bodo dobili, kar želijo... obenem pa se bom pozanimal, če reciever podpira viaaccess oziroma če ima slot za modul za kartico...

tenks!!!! 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Maj 02, 2012 23:45 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V bistvu ni sprejemnika, ki bi kar vse poskeniral, bolje rečeno vsem moraš dopovedati kje naj skenirajo in ko se na satelitu kaj spreminja, je to treba vpisati v sprejemnik.
Torej naj probajo najprej poskenirat vse, ker pa Slo še vedno ne bo pa anj dodajo še ročno skeniranje dotične frekvence.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 03, 2012 10:40 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Razen "blind scan" sprejemnikov, ki jih je kar nekaj...

_________________
Orbitron SX-10 3.1 m (87.5E - 61W)
Fracarro Blu920+ (360°)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Maj 03, 2012 11:48 
Tenks fuÂŁ vsem 8)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited