Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Apr 18, 2024 3:21

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: iskanje SAT kanalov
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 9:00 
Prvič se ukvarjam z iskanjem po satelitih. Poskusil sem z dvema receverjema. Enemu v TVju in drugemu v mali napravci. Pri obeh opažam, da mi pokaže jakost signala samo, če se nahajam na poziciji od satelia in imam nastvaljen da isčem ta satelit. Je to normalno ?

Po eni strani bi mi bilo, da nisi zmeden.. in da ko rotiras anteno, res ves - aha zdaj sem res tega nasel.

Po drugi strani, me pa moti ker imam v obeh izgleda napacne frekvence nastavljene (ki niso vec v uporabi), in moram včasih ročno nastavit frekvenco, da na tocno doloceni poziciji kjer vem da satelit je, mi sploh pokaze jakost signala.

Mi lahko pomagate z naslednjimni sateliti, na katerih frekvencah naj iscem:
- Badr 26E
- HotBird 16E
- Astra 4.8E
- Thor 0.8W
- Eutelsat 7W

Pa še to sem opazil - je možno, da doloceni receiverji pač nimajo možnosti spremljati vseh frekvenc? Ker na lnygasat.com vidim npr. 10300,
moja receiverja pa mi za ta satelit ne dasta moznosti teh frekvenc, ampak le 11000-12000.

Kaj pomenijo KU-banc in C-band ? razlicne frekvence in posledično drugačni LNBji ? mora tudi receiver podpirati oboje ?

Je omogočitev spremljanja različnih frekjvenc odvisna tudi od LNBja ?
Kateri LNB mi priporocate za zmerno ceno, rad pa bi z rotorjem lovil čim več satelitov nekje med 40E in 20W :)
In katero 120cm anteno ? cene in linke, če se vam da.
Hvala.

Ali je tudi 120cm premajna, in bi moral poseči po večji ?
kateri rotor priporocate ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: iskanje SAT kanalov
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 13:16 
Citiram:
Prvič se ukvarjam z iskanjem po satelitih. Poskusil sem z dvema receverjema. Enemu v TVju in drugemu v mali napravci. Pri obeh opažam, da mi pokaže jakost signala samo, če se nahajam na poziciji od satelia in imam nastvaljen da isčem ta satelit. Je to normalno ?

Po eni strani bi mi bilo, da nisi zmeden.. in da ko rotiras anteno, res ves - aha zdaj sem res tega nasel.

Po drugi strani, me pa moti ker imam v obeh izgleda napacne frekvence nastavljene (ki niso vec v uporabi), in moram včasih ročno nastavit frekvenco, da na tocno doloceni poziciji kjer vem da satelit je, mi sploh pokaze jakost signala.

Mi lahko pomagate z naslednjimni sateliti, na katerih frekvencah naj iscem:
- Badr 26E
Izgleda, da ni čisto res.
Sem si v menuju nastavil Badr, zasukal na roke približno na njegovih 26E,
sevada pri default frekvenci 0% signala. Ko sem frekvence začel spreminjat dobim intensity 85%, quality 76%. Vow, si mislim, super.. zanem skenirat programe in presenečenje: vidim, da so čisto eni drugi, v resnici iz Astre 28.2E :))) ok, sem pač ulovil angleže.

Ali to pomeni, da moja domneva, da moras imeti v menuju nastavljen satelit, da ti pokaze njegovo jakost ni pravilna ? Ampak zakaj potem vmes ko iščeš ne pokaže signala, če nimas pravega satelita. Ker v resnici gleda po frekvencah ? S katero najbolj univerzalno frekvenco vi iščete po vseh satelitih ?
Ali najprej pogledate v lnygsat.com frekvenco od satelita, to nastavite in potem iščete ?

Me pa jezi pri teh angležih na 28.2E da ne ulovim fresat, BBC, ampak le kodirane Sky, kodiran ITV in nekaj meni nezanimivh FTA. Kaj delam narobe ?

Pa še tole me zanima: Mislil sem da sem ulovil Sirius4 na 5E, a je v resnici čisto en drug. Kateri satelit je tole ? : Channel 5 Ukrain, BBC Persian, TRT AZAZ, TRT OKUC, TRT COCUK, Viasat Promo 12529/H/27500 (PID 271 / A 272 / P 271) -- kaj pomenijo ti PIDi ? bi lahko na podlagi teh ugotovil kateri satelit si ulovil ?
... ali še bolje --- če me naučite, na kateri internet strani na podlagi programske liste ki sem jo poskeniral z receiverjem, lahko ugovotim kateri satelit to sploh je ? Ali se da to ugovotit še kako drugače ? prek tistih PIDov ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 14:26 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
To je 7E, viasat promo pa je 4,8E, čeprav ne vem kje si dobil to frekvenco, seveda lahko pogledaš preko audio, video pidov na katerem satelitu si.

Zakaj bi imel probleme z Eutelsat 10E, če mi pa celo 7E lepo lovi ? a zaradi teh beamov, ki sevajo iz 7E bolj na nas, iz 10E pa mimo nas ?

Zato ker oddajajo v DVB-S2 in potrebuješ več signala kot pri navadnem DVB-S-ju.

Malo se igraj http://en.kingofsat.net/pos-4.8E.php :)

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 15:24 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Sateliti se nikoli ne premikajo, ostanejo na določeni legi (xxx stopinj vzhodno ali zahodno).

Frekvence transponderjev pa se lahko spremenijo, sploh pa kanali na njih. Zato najprej poglej (zapiši) na kingofsat ali lyngsat nekaj transponderjev, pa frekvenc kanalov za ciljani satelit. Nato pogledaš v sat-sprejemniku, če je to vnešeno. Po tem si šele lahko siguren, da boš res dobil ciljani željeni satelit.

Aja, pa za prvič izberi free-to-air-postajo, zaklenjenih (kodiranih) tudi kakšni sat-sprejemniki po defaultu ne lovijo....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 19:41 
Citiram:
To je 7E, viasat promo pa je 4,8E, čeprav ne vem kje si dobil to frekvenco, seveda lahko pogledaš preko audio, video pidov na katerem satelitu si.
Kakpen 7E ti mislis ? Channel 5 Ukrain, BBC Persian, TRT AZAZ, TRT OKUC, TRT COCUK, Viasat Promo 12529/H/27500 (PID 271 / A 272 / P 271) so vse kanali na tem istem satelitu, ki sem ga ujel.

Citiram:
Zato ker (10E) oddajajo v DVB-S2 in potrebuješ več signala kot pri navadnem DVB-S-ju (7E).
Malo se igraj http://en.kingofsat.net/pos-4.8E.php :)
Saj Astra 1N ni DVB-S2, kajne ? aje še kateri poleg tega 10E satelita (takole na hitro iz glave) DVB-S2 ?
na kingofsat ne mores iskat po programih, kajne ? da bi vpisal program, on bi ti pa vrnil na katerih vse satelitih je dosegljiv ta program ?

Si ziher glede 10E, da ga zato ne ulovim, ker da je DVB-S2 ? Jaz mislim "ko že ne ulovim signal satelita"... vsaj nekaj % bi mi moralo poskočit, ne glede ali je DVB-S1 ali -S2, kajne ? ko še nisem v iskalnem nacinu programov... pa še potem bi "Al Jazeera Children's Channel" in "Nepali TV" in "NourSat Al Shabab" moral dobit, saj so na Eutelsat 10E v DVB-S1 !

A jaz slučajno napačne (pač prestare sprogramirane v receiverju not) frekvence na 10E skeniram ob lovljenju tega 10E satelita, kajne ?
http://www.lyngsat.com/Eutelsat-10A.html
hmmm... bi bilo res dobro, da bi mi nam začetnikom od vas stručkotov povedal nekaj uporabnih frekvenc po katerih naj lovimo določen satelit :)) !! Ali obstajata celo samo ene dve ali tri po katerih hitro najdeš vsak satelit ? Celo samo ena univerzalna, na kateri oddaja vsak satelit ?

Pa kako hudiča ko nek satelit na slepo najdeš ugotoviš na katerem točno satelitu si. Že v tem menu načinu, ko samo jakost signala vidiš, brez da bi šel programe skenirat in potem v tabelo gledat ?
No ali pa tudi potem ko že poskeniraš prorgame, po čem bi takoj videl -- aha to so pa na tem satelitu ?

Ker zdaj če prav razumem, ko iščeš satelite, če imaš v receiverju za dva različna satelita podobno delujočo frekvenco vpisano, ti ju bo lahko celo pomešalo -- receiver piše da je A, ti si pa v resnici na B (ker oddajata na isti frekvenci) ? Naj mi nekdo to potrdi ali ovrže, ker sem čisto preveč zmeden ko nekaj najdem na zemljepisi širini, kjer ne bi smel ta satelit biti, ali pa tam kjer bi nek satelit moral biti, nič ne najdem :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 19:58 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Eutelsat 7A (7.0°E) to mislim čeprav ne razumem kako dobiš na tej frekvenci??? Turki oddajajo na Eutelsat 7A (7.0°E) in Turksat 2A / Turksat 3A (42.0°E). Kako pa dobiš še viasat promo in Channel 5 Ukrain zraven pa mi ni jasno to je na Astra 4A (4.8°E) bivši sirius.
Seveda lahko pogledaš za posamezni kanal : search desno zgoraj imaš search

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 20:06 
Citiram:
Eutelsat 7A (7.0°E) to mislim čeprav ne razumem kako dobiš na tej frekvenci??? Turki oddajajo na Eutelsat 7A (7.0°E) in Turksat 2A / Turksat 3A (42.0°E). Kako pa dobiš še viasat promo in Channel 5 Ukrain zraven pa mi ni jasno to je na Astra 4A (4.8°E) bivši sirius.
Aha, potem jaz SEM ujel ex-Sirius4 (v receiverju pač tako napisan), zdaj tam Astra 4A !!

Od kod so se pri meni na tej poziciji poskenirali tudi TRT ? hmmm, a je možno da na isti poziciji krožnika (1 LNB) lovim pač dva satelita ? ker drugi tako močno seva, da kljub temu da nimam točno krožnik nastavljeno (a tu je le 3 stopinje razlike !!), vseeno pride na LNB signal od obeh ?


Zadnjič spremenil SennaForever, dne So Maj 05, 2012 20:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 20:16 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Pa imaš sliko na teh kanalih?

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 20:28 
Citiram:
Pa imaš sliko na teh kanalih?
da, od vseh teh dobim sliko.
(pa le 80cm antena, skoraj nemogoče da bi 2 satelita na 1 LNB ulovil, kajne ? a se pri večjih (kako velikih?) to kdaj dogaja - da kljub nepravilni poziciji krožnika z 1 LNB ulovis dva satelita hkrati ?)

Gledam še te različne Bande: K, Cu, L, S, Ka... a današnji receiverji in LNBji podpirajo vse, ali me lahko na kakem "eksotičnem" satelitu tudi to zataji, da kakega programa (ki bo v cudenem bandu) ne ulovim ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 05, 2012 23:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri 80cm anteni lahko loviš dva satelita oddaljena 3°, zato se je pri recimo 16E treba predvsem potruditi, da se izogneš obema sosedoma, torej štelaš minimum vpliva Astre1 in HB.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited